Skocz do zawartości

Blackburn Skua Mk.II , Secial Hobby 1:72


eldiabllo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedstawiam ładnego brzydala czyli Blackburn Skua Mk.II cos o tym samolocie https://pl.wikipedia.org/wiki/Blackburn_Skua.

Prezentowany egzemplarz należał do 803 Dywizjonu FAA stacjonujący na HMS „Ark Royal”. Został zestrzelony 13 lipca 1940 podczas ataku na Scharnhorst w Kampani norweskiej.

Załoga:

pilot: Lt.C.H.Filmer

Radio, tylny strzelec: Mid.T.A.Mckee

 

Malowany HATAKA ORANGE

troche na zdjeciach wyszedł zbyt wysłużony , no i szybki

 

7e69a05f6a898004.jpg

 

fd6fdaca8ce4ba1d.jpg

 

c51fc226f6de3e03.jpg

 

162f9a6e8960baed.jpg

 

c4959ad1a9533e17.jpg

 

e96ad338a3721044.jpg

 

00b04bf53575282e.jpg

 

db319792728b3844.jpg

 

5b889a60ced1d129.jpg

 

032b54beddbcedfe.jpg

 

9631058f583dbbd3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadki ptaszek ,PODOBASIĘ , co spowodowało brązowe plamy na samolocie ?

Dzięki, no trochę na zdjęciach ostro wygląda ten brąz, na żywo w miarę fajnie, chciałem trochę zroznicowac powierzchnie, chyba znów zbyt mocno, przy czym w podwoziu trochę to absurdalnie wygląda bo samolot stacjonowal na lotnoskowcu. No i nie podoba mi się trochę szkolenie, spapralem trochę .

Rozwiercilem od siebie działka no i musiałem przerobić że szpilek element w podwoziu ten z hakiem , chyba hak do hamowania.

Ten Angolski paskud, też mi chodzi po głowie. Mam stary model FROGa, który mnie trochę zniechęca. Twój skua, wygląda bardzo fajnie !!

Dzięki Spiton, fajnie że się podoba. Myślę że nazywo trochę lepiej się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczny brzydal. I nawet brudzenia OK. Tylko kokardy mógłbyś ciut przykurzyć, bo kłują w oczy przy takim zużytym płatowcu.

No miałem się pokusić o małe obicia .

Fajny "herbaciarz".Troszkę za mocno jak dla mnie wnęki uwalone ale reszta jest git.To teraz Roc do kompletu.
Maszyna brzydka, ale charakterna. Teraz mu Roca daj do towarzystwa.

Dzięki Panowie, myślałem że pojedziecie po mnie, ale bardzo się cieszę z pozytywnego odbioru, az checi biora do jakiegos nastepnego cudaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, myślałem że pojedziecie po mnie, ale bardzo się cieszę z pozytywnego odbioru, az checi biora do jakiegos nastepnego cudaka .

Pojechać po modelu zawsze można:) Po Tobie nikt się nie ośmieli, bo administracja czuwa:)

Znalazłem pewne wątpliwości: Moim zdaniem podział białoczarnego malowania skrzydeł przebiegał w osi symetrii kadłuba i to co proponujesz nie wydaje się prawidłowe na pierwszy rzut oka. SH podaje w instrukcji do zestawu 1/48 właśnie taki sposób rozgraniczenia. Trzeba to zweryfikować w pewniejszych źródłach.

Z subiektywnych wrażeń: Taki ciemny łosz mi nie pasuje. Lubię kartonówki, ale tu był wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że pojedziecie po mnie

A niby dlaczego?Fajny model. Tematyka też rzadko spotykana.A że model ma drobne nieociągnięcia .Który ich nie ma.Dajesz dalej.Od mojej skromnej osoby duży plus za podjęcie się tego tematu.Teraz reszta pokładowców FAA.Roc jest jeszcze bardziej paskudny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że pojedziecie po mnie

A niby dlaczego?Fajny model. Tematyka też rzadko spotykana.A że model ma drobne nieociągnięcia .Który ich nie ma.Dajesz dalej.Od mojej skromnej osoby duży plus za podjęcie się tego tematu.Teraz reszta pokładowców FAA.Roc jest jeszcze bardziej paskudny

No pasowało by mu jakiego kuzyna z rodziny do kompletu. Narazie mam rozgrzebaną Scania w 1/24 właściwie jest już pomalowana, ale w kolory bardzo rzadko spotykane na pojazdach , myślę że w listopadzie ja skończę. Trochę mniej było czasu na modelarstwo bo trochę czasu poświęcić na organizację Ciupagi 2019 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.