Skocz do zawartości

100 Lat polskich skrzydeł


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...

SZD-9bis Bocian 1E (1:72)

LonZ8gr.jpg

 

Na marginesie - przydało by się zmienić tytuł wątku na

100 lat Polskich Skrzydeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Na marginesie - przydało by się zmienić tytuł wątku na

100 lat Polskich Skrzydeł

Myślę, że po 10 latach śmiało można by zmienić tytuł wątku

 

"Do trzech razy sztuka" :

Należy zmienić tytuł wątku

 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Myślę że na to 100lat polskich skrzydeł i mój "szybki" powinien się pokazać, czyli AN 26 w skali 1:72 z A modelu:

Link do galerii http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=61570

11f64f6b004280cb.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Piękny , właśnie przeskakuje z jednego forum na drugie by wyśledzić Twój model . No i proszę , jest . Mógłbyś w paru słowach coś powiedzieć o zgodności , koniecznych przeróbkach do zrobienia naszego ? 

Masz F-16 z Academy I robiłeś też Sufe Tamiyi . Jak oceniasz różnice ?

Pozdrawiam Hello

Edit : nie porawiam tekstu tylko powiem , błąd zrobiłem pisząc o Sufie. To , zeby nie motać więcej .

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od słowa wyjaśnienia ponieważ wkradł się mały błąd.

O ile wiem Tamka nie ma modelu SUFY w skali 1:32 podstawą do budowy tego modelu posłużył model F-16I SUFA Academy, jeszcze lepszym wyborem byłby model F-16D od AVF.

Model Academy nie jest może najlepszym F-16 na rynku wszyscy zdecydowanie lepiej oceniają model Tamki F-16 choć tam mamy do czynienia z wersją C więc przy wyborze wersji D w zasadzie mamy tylko Academy lub AFV choć sprowadza się to do modelu Academy ponieważ wypraski które znajdziesz w modelu AFV to wypraski od SUFY Academy + kilka dodatków.

W kwestii detalu i samej składalności nie jest źle model w mojej opinii dość przyjemny w składaniu, natomiast chcąc zbudować wersję D z PL musisz przerobić nie co garb wyciąć z niego kilka detali. Może znajdę fotki bo gdzieś robiłem to wkleję w później.

Musisz dodać także antenki pod wlot i elementy na końcu podstawy statecznika pionowego. Są też różnice w kabinie choć w wypraskach SUFY znajdziesz także te zbliżone do naszej wersji D.

Jest więc trochę dłubaniny ale nie na tyle dużej by było to trudne do wykonania choć pewnie osoby bardziej przywiązane do oddania modelu 1:1 z oryginałem byłyby zapewne nie co innego zdania.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie się rozgrzałem na naszą F-16 1/32 . Co do zgodności ważne jest tylko : spadochron , wąski wlot , dysza , podwozie . To co w kabinie to już mogę oślepnąć akurat . Jeśli trzeba coś uciąć to nie ma problemu . Zawsze mam problem żeby porównać model z planami , taki już jestem . Chciałbym zrobić parę naszych , C i D. Razem na półkę najlepiej z jednej firmy , by nie było rożnic  . Nie chcę kupować jakiś planów bo z praktyki wiem , że nic z tego nie będzie . Jedyna nadzieja w podpowiedziach Kolegów z większą wiedzą . Jest jeszcze problem z dostępnością .

Hello

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hello napisał:

Strasznie się rozgrzałem na naszą F-16 1/32 . Co do zgodności ważne jest tylko : spadochron , wąski wlot , dysza , podwozie . To co w kabinie to już mogę oślepnąć akurat . Jeśli trzeba coś uciąć to nie ma problemu . Zawsze mam problem żeby porównać model z planami , taki już jestem . Chciałbym zrobić parę naszych , C i D. Razem na półkę najlepiej z jednej firmy , by nie było rożnic  . Nie chcę kupować jakiś planów bo z praktyki wiem , że nic z tego nie będzie . Jedyna nadzieja w podpowiedziach Kolegów z większą wiedzą . Jest jeszcze problem z dostępnością .

Hello

 

SUFA jest w mojehobby na stanie co do wersji C Academy trzeba nie co poszukać lub daj ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drażę ten temat po ulubionych sklepach . Raczej nie chwalą się inboxami . AFV są dwa zestawy , chyba ten nowszy jest lepszy . Miałeś go w rękach ? Czy w nim jest dużo różnicy do Sufy ? Co mam szukać do zrobienia wersji C , który zestaw ? Przepraszam , że tak bezceremonialnie się wypytuje ale kogo jak nie Ciebie - to Twoja ulubiona skala .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model AVF różni się osłoną kabiny i kilkoma dodatkami z żywic absolutnie nie ma sensu dopłacać tej sporej różnicy, Jeżeli będziesz budował naszego Jastrzębia bierz SUFĘ.

Do wersji C najlepszy będzie model Academy 12123 lub 12101 to ten sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.