Skocz do zawartości

Lim-1 Hobbyboss 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto skromny limek jakich wiele latało w okresie rozkwitu polskiego lotnictwa. Zestaw bardzo przyjemny w montażu, zdeklasował w 1/72 nieśmiertelnego Mig-15 z Kopro. Od siebie dodałem lufy działek z igieł od strzykawek i trochę zwaloryzowałem kabinę - celownik, panele boczne, kabelki, gajgi itp. Niestety nie udało mi się zrobić ostrego zdjęcia z kilku cm żeby pokazać wnętrze. Zdjęcia małpą 5Mpx.

Pozdrawiam

100_3896.jpg

100_3899.jpg

100_3900.jpg

100_3901.jpg

100_3903.jpg

100_3905.jpg

100_3907.jpg

100_3908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje sie bardzo elegancko. Czysto i schludnie wykonany.

Nie jestem jedynie pewien, czy nie zapomniales puscic wash'a, w szczeliny, ktore pokryly kalkomanie. Byc moze jednak, to wina zdjecia.

 

W obecnej sytuacji to jeden z nielicznych modeli, w ktory moga zaopatrzyc sie poczatkujacy i doswiadczeni modelarze. Z tego co widac na zdjeciach, do momentu pojawienia sie "Eduard'a", bedzie to zdecydowanie najlepszy model na rynku. A potem, zobaczymy. "Eduardowi" pozostaje male pole do popisu.

"Easy Kit" nie zawsze musi byc, jak widac, synonimem prymitywnego modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erkamo- Co do kalek to fakt, połozyłem je po lekkim zapuszczeniu wgłębnych lini.

Sianko - wiatrochron nie ma lini ramy jest to gładka powierzchnie i jest problem z maskowaniem. Linie są wgłębne nic nie musiałem ryć. Na wszystkich zdjęciach pojawiły się schodki wzdłuż lini- forum trochę zniekształca fotki, po kliknięciu otwierają się w nowym oknie i jest wszystko ok.

Rav- porównywałem kształt hamulców i wydawało mi się że to Mig-15 wczesny, cóż niech będzie Lim-2 block 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niiieee nooooo ładny!

Własnie sie za niego zabieram. Ma to byc 1428 z drugą wersją zbiorników.

Tak na szybko - czarne pasy na skrzydłach - napewno tam były? A jeżeli tak to nie przypadkiem odwrotnie powinny byc malowane?

 

Sianko - są wglebne. Trzeba tylko przetrasowac przed statecznikiem pionowym. Tam jest delikatny babol

 

PS czyli "przypomniał sobie."

 

Wlot powietrza ma tez dziwne zgrubienie którego byc chyba nie powinno. Chodzi o o to przy wylotach luf działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlot powietrza ma tez dziwne zgrubienie którego byc chyba nie powinno. Chodzi o o to przy wylotach luf działek.

Te zgrubienia przy działkach to wstawki z blachy stalowej, osłona przed tem. gazów wylotowych z luf. Powinno je się zeszlifować i wstawic coś subtelniejszego. Fajnie że maszyna sie podoba, gdyby bardziej się przyłożyć to mozna zrobić z tego zestawu bajkę. Ja sobie odpocząłem przy nim od blaszano-plastikowego F-15E.

100_1829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Patyczku. Fajnie wyszedł tobie ten Limek ale czy nie razi cię trochę przednie podwozie a raczej przednia goleń? Po tym co widzę po tych zdjęciach to napewno jej bym nie zastosował. Wydaje mi się że już lepsza jest od modelu KP czy Masterkraft bo to jedno i to samo . Ewentualnie próbował bym ją upodobnić do oryginału własnymi siłami.

 

ZIO BY NAITT -Dobre , bo Polskie- POPIERAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentuje. Ale:

Hamulce otwarte o zbyt duży kąt

Malowanie"gołe"aluminium-wszystkie LiMy były malowane na srebrno, a jeśli był to oryginalny MiG-15 w pierwszym wariancie, to nie powinien mieć czerwonej końcówki statecznika...wg mnie.

No i chodniki na skrzydłach...odwrotnie przeklejone. Od natarcia aż do klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tees - model jest prawie in-box, przednia goleń z KP o ile pamiętam to było jajowate koło do którego dochodziła rurka imitująca goleń podwozia, wolę tą z hobbybossa.

brabazon -zgadza się za duży kąt otwarcia, nie zwróciłem na to uwagi- trzeba skrócić siłowniki od hamulców aero.

Co do malowania chodników to posiłkowałem się tym rysunkiem:

29_3.png

Jeżeli najdzie mnie ochota na następnego Lima-1,2 to wszystkie wasze spostrzeżenia wezmę pod uwagę. Dzięki za wnikliwą analizę i opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Skoro ktos to tak narysował to albo tak było, albo mu się spieszyło, zrobil "ctrl c....v, i mirror" tylko ze obiekty pozamieniał.

 

Lub też...

 

Tak sie składa ze mój ojciec przechodził szkolenie na MiG 15 (dlatego 1428) i mam w domu "trochę" zdjęc ze szkoły w Radomiu i Dęblinie - fakt same cz-b ale z tego co paniętam na zadnym nie ma czarnych pasów. Czy nie był to przypadkiem "element eksploatacyjny montowany na lotnisku na czas obsługi samolotu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja mam 2 uwagi:

1. Na pierwszym zdjęciu tuż przed kabinką widać czarną jakby dziurę (???) Co to jest?

2. Na dolnych powierzchniach skrzydeł szachownice są nieprawidłowo naklejone, no chyba że masz fotki dokumentujące odwrotne usytułowanie kolorów na szachownicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 2 uwagi:

1. Na pierwszym zdjęciu tuż przed kabinką widać czarną jakby dziurę (???) Co to jest?

2. Na dolnych powierzchniach skrzydeł szachownice są nieprawidłowo naklejone, no chyba że masz fotki dokumentujące odwrotne usytułowanie kolorów na szachownicach?

Więc tak:

1. Faktycznie między wiatrochronem a kadłubem jest mała szczelinka- łatwa do usunęcia np. Photoshop-em albo innym programem graficznym, ewentualnie szpachlówką .( od dziś jsteś Grześ - Sokole Oko)

2. Szachownice, wzorowałem się na schemacie z książki Krzysztofa Wagnera- Budowa plastykowych modeli samolotów i takim schemaciku z netu:

29_8.jpg

Prawe skrzydło mam ok, a jak jest na lewym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szachownicy powiem tak - z pewnością nie jest to prawidlowe jej malowanie, ale oczywiście mogły się zdarzac odstępstwa. Najbardziej wiarygodne bylyby w tym przypadku fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam, noo model b.ladny trzeba uczciwie przyznać, u mnie też takowy czeka w kolejce, tyle że jako ruski MiG-15bis;) próbował ktoś ten alu-metalizer polerować na koniec grafitem?? może i mało realnie to wygląda ale jaki czad z oddaniem efektu prawdziwego metalu:) ja bym jednak otworzyl kabine, są fajne blaszki Extratechu do modelu KP, żywic Pavli też nie brakuje, ale nie czepiam się... model b.ładny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.