Skocz do zawartości

Kościuszkowski MiG-29 - G.W.H - 1:48 - przewodnik


wojtek 80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepis na polskiego MiGa-29 jest prosty - zestaw GWH MiG-29 9-12 Late lub Early, do tego detale dorobione ręcznie albo zestaw Arma Hobby 48050 + rurka pitota Mastera. Kalkomanie trzeba dobierać po konkretny egzemplarz i konkretne malowanie/okres. Najlepsze dostępne jakościowo i merytorycznie kalkomanie to wspomniane wcześniej przez kolegów kalkomanie Caracal, ale już kilka lat temu były ciężko dostępne.

 

Akurat dzisiaj oglądałem Twoja stronkę internetową . Niestety już zapomniałem nazwę .

Możesz uściślić o co chodzi z wersją late . Jedni piszą nie , drudzy tak .

Nic nie wiem .

 

Pozdrawiam Hello.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na polskiego MiGa-29 jest prosty - zestaw GWH MiG-29 9-12 Late lub Early, do tego detale dorobione ręcznie albo zestaw Arma Hobby 48050 + rurka pitota Mastera. Kalkomanie trzeba dobierać po konkretny egzemplarz i konkretne malowanie/okres. Najlepsze dostępne jakościowo i merytorycznie kalkomanie to wspomniane wcześniej przez kolegów kalkomanie Caracal, ale już kilka lat temu były ciężko dostępne.
A ten zestaw Army to pod maszyny po modernizacji po roku 2000 prawda? Pytam, bo za mną z kolei chodzi polski 29ty, ale w ex-czeskim kamuflażu z białym pasem z ćwiczeń Orli Szpon '97 :-) Czy w takim wypadku zestaw Arma Hobby jest mi w ogóle potrzebny?

 

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie prac nad tym modelem w ex-czeskim a dokładniej radzieckim kamuflażu i zestaw AH nie jest konieczny do wykonania tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie prac nad tym modelem w ex-czeskim a dokładniej radzieckim kamuflażu i zestaw AH nie jest konieczny do wykonania tego modelu.
Super ! Mam nadzieję na kilka fotek jak skończysz :-)

 

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcie prac nad tym modelem w ex-czeskim a dokładniej radzieckim kamuflażu i zestaw AH nie jest konieczny do wykonania tego modelu.

To dokładnie które malowanie robisz bo ex czeskie i rosyjskie to zupełnie inne malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami jest trochę walki ja już jestem na etapie końcowym składam już model po lakierze. W mojej opinii jest to tak ładny samolot że nawet w tym kamuflażu wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami jest trochę walki ja już jestem na etapie końcowym składam już model po lakierze. W mojej opinii jest to tak ładny samolot że nawet w tym kamuflażu wygląda ładnie.

Ja spróbuję gotowych farb z palety Mr Paint. A to że model jest ładny jak i sam samolot to nie mam żadnych wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolorami jest trochę walki ja już jestem na etapie końcowym składam już model po lakierze. W mojej opinii jest to tak ładny samolot że nawet w tym kamuflażu wygląda ładnie.

Ja spróbuję gotowych farb z palety Mr Paint. A to że model jest ładny jak i sam samolot to nie mam żadnych wątpliwości

O to Tazman79 podziel się info jak już skompletujesz :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo za mną z kolei chodzi polski 29ty, ale w ex-czeskim kamuflażu z białym pasem z ćwiczeń Orli Szpon '97 :-) Czy w takim wypadku zestaw Arma Hobby jest mi w ogóle potrzebny?

 

Jak skończę Iskrę to też go rozgrzebuję. Sporo chętnych, może jakiś warsztat grupowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę Iskrę to też go rozgrzebuję. Sporo chętnych, może jakiś warsztat grupowy

 

Ja z moim tempem ślimaczym się nie deklaruję, ale z chęcią popatrzę a potem skorzystam z doświadczeń forumowych prosów Poza tym nie wiem czy na pierwszy ogień nie pójdzie MiG-21 w malowaniu z tychże ćwiczeń :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia którego Miga-29 kupisz z GWH -ważne, żeby była wersja 9.12 One różnią się między sobą tym, że był drobny błąd w spodzie kadłuba w wersji late poprawiony w early. No i do kompletu wydłużyli belki mocowania rakiet - były za krótkie. Jeśli nie masz suwmiarki w oku to nie ma to żadnego znaczenia która wersję budujesz.

Zestaw AH jest potrzebny jesli budujesz wersje Migaczy po roku 2011 - od 2012 zaczynały sie pojawiać zmodernizowane w Minsku Mazowieckim co widać głównie po dodatkowych charakterystycznych antenach dosyć upierdliwych do samodzielnego zrobienia, te z Malborka nie były chyba w ogóle modernizowane po przejęciu z Niemiec. No i różne sa monitorki w kabinie ale uczciwie mówiąc to jakość wydruku Ah jest tak słaba, że można tam wsadzić kostkę z polistyrenu i będzie to samo. Przynajmniej bez prążków

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w takim stopniu jak minskie. Wymieniono chyba tylko IFF, podłubali przy GPSach i coś chyba w radiostacjach. To są na dzisiaj w zasadzie dwa inne samoloty. Minskie mają zmiany takie jak tutaj opisano: http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/14192?t=wszystkie-mig-i-29-juz-po-liftingu

Malborskie sie tego nie doczekały. Pilot z Mińska idzie z penem do samolotu, wgrywa do komputera plan lotu przygotowany na kompie wcześniej i jedzie z koksem. Po locie wyciaga pena i idzie na debrifing. Tak jak w F-16 (prawie)

W Malborku wygląda wszystko tak jak w latach 70-tych , bo taka tez jest technologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopytam się co do skali 1:72.

 

Jaki jest najlepszy model do zrobienia naszej maszyny? Słyszałem że najlepszy jest Tumpeter:

https://www.mojehobby.pl/products/Mig-29A-Fulcrum-9-12.html

 

Co do dodatków, to zestaw Arma Hobby, ale w tej skali chyba naprawdę jest już raczej niedostępny.

 

Kalkomanie: jak rozumiem jedyne wyjście to te Model Makera?

https://www.mojehobby.pl/products/MiG-29-Heroes-of-Kosciuszko-new-paint-scheme-part-I-19260006.html

 

Stencilsy chyba najlepsze Techmodu?

https://www.mojehobby.pl/products/Mig-29A-G-UB-8894599.html

 

Dobrze to wszystko podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem ten Trumpeter to najlepszy wybór w tej skali?

A co z dodatkami? Warto coś do niego dokupić?

Edem ma trochę tego, ale na zdjęciach nie wyglądają jakoś rewelacyjnie.

Kabinka taka dość średnia, za to dysze chyba może warto wymienić na żywiczne.

Coś jeszcze do rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić to najnowsze malowanie najlepszym wyborem były by dodatki od Arma Hobby z tym już niestety nie produkowane. Mają wszystkie elementy pozwalające wykonać polskiego MiGa-29M. Niestety zestawu Trumpetera nie oglądałem, wiec trudno mi powiedzieć co należy jeszcze wymienić. Nie wiem jak jest z górnym wlotami, czy można je wykonać otwarte lub zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.