Skocz do zawartości

Dodatki do F-14D Hobby Bossa 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam sobie kompletować dodatki do w/w modelu i mam z tym pewne problemy.

Może doradzicie co do tego modelu wydano i co warto dokupić.

 

Do tej pory ustaliłem, że mogę w tej chwili kupić tylko:

- czujniki Alfa probe & Angle Of Attack probe od Mastera

- hamulce aerodynamiczne Airesa

- koła od Wheelianta

- wnęki podwozia Airesa.

 

I to w zasadzie wszystko, jeśli chodzi o takie "większe" rzeczy.

Czy do tego konkretnego modelu są gdzieś takie dodatki jak dysze silnika, czy fotele?

O blaszkach nie wspominam, bo ich Eduard po prostu nie wydał.

Czy są jeszcze jakieś dodatki warte uwagi do tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowane do F-14D Hobby Bossa?

Nie ma.

Zawsze szukam po F-14, lub F-14D.

Dysze są wyłącznie do wersji A (dla HB), albo jeśli już w innej wersji, to dla modeli innych firm.

Fotel jest, mój błąd że nie napisałem, że chodzi mi o taki bez pasów. No ale to jest, wiec powiedzmy że nie ma problemu.

Blaszek niestety nie ma w ogóle, Eduarda są tylko do wersji A i B.

A z tego co wiem, to jednak pewne różnice w kabinie między wersją B i D są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te różnice są znaczące, oba modele samolotu różnią się choćby ekranami monitorów (przedni kokpit w A i B ma jeden, w D dwa ekrany), zupełnie inaczej wygląda przedni panel na stanowisku RIO.

Spore różnice, nawet ja ich nie zlekceważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, jednak w przypadku wykorzystania wnęk podwozia Airesa oraz hamulca aero tegoż, te blaszki akurat nie mają zbyt dużego sensu.

Za to bardzo będzie brakować blaszek do kabiny oraz żywicznych dysz silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrób z wersji D wersję B... Też się na to naciąłem... HB podmienił tylko panele w kabinie (popatrz na instrukcję).... Dodatków dedykowanych do D nigdzie nie znalazłem... Blachy Edka do B pasują do kabiny w modelowej wersji D.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga, jednak w przypadku wykorzystania wnęk podwozia Airesa oraz hamulca aero tegoż, te blaszki akurat nie mają zbyt dużego sensu.

Za to bardzo będzie brakować blaszek do kabiny oraz żywicznych dysz silników.

Sloty, drabinka, stopnie, elementy silnika itd. to mało? Elementy podwozia też wykorzystasz. Hamulec aero - tu już musisz zwrócić bardziej uwagę na egzemplarz, który budujesz bo różnie z nim bywało - tj. różne kształty przybierał w różnych okresach czasu (jak mnie pamięć nie myli).

 

Kokpit masz Airesa, ponoć do Hase ale i tak wymaga docinania więc i w HB powinienem zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit masz Airesa, ponoć do Hase ale i tak wymaga docinania więc i w HB powinienem zmieścić.

 

Na kokpicie Airesa to i tak mi najmniej zależy, bo raz spróbowałem to robić i nie jestem zachwycony ani samą pracą, ani efektami.

Dlatego wolę blaszki.

Cóż, model nieprędko przeze mnie będzie raczej robiony, więc może Eduard w końcu jakieś blaszki wypuści.

Szczególnie, że jak słusznie zauważyłeś, ma już blaszki do wersji B, a zamienić to na wersję D nie wymaga dużej pracy.

Na forum Eduarda już ich o to ludzie pytają, więc może kiedyś zrobią te blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię, blaszki wystarczą.

Szkoda tylko, że nie ma dyszy silnika do tego modelu, bo pięknie zrobione dysze to ogromna ozdoba każdego modelu odrzutowca.

 

Mam jeszcze do Was jedno pytanie: jakie dostępne na rynku kalkomanie do tego modelu (ewentualnie do wersji B) są dostępne na świecie?

Chodzi mi nie tylko o dobra jakość wydruku kalkomanii, ale też i szczegółowość(napisy eksploatacyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie znam te kalkomanie, TwoBobs nawet używałem (jakość równa Cartografowi chyba, znakomite), jednak nie wiem do końca jak ze szczegółowością detali i ilością np. napisów eksploatacyjnych.

Szczególnie, że dostępnych tych kalkomanii jest bardzo niewiele.

No i głównie same nie za ciekawe oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety faktem jest ze ciezko w naszym kraju jest dostac te kalki do Tomcatow... Solo ja kiedys kupilem same napisy do Tomcata... Moge Ci je odstapic jak Ci sie spodobaja... Napisz mi na priv nr telefonu to jak jutro wroce z dyzuru podesle Ci zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna napisac prosbe np do Martoli o ściągnięcie kalek.. Ja tak zrobilem w sprawie blaszek do MiGa-21UM 1/32 Blaszki sciagneli mi z Finlandii

 

No nie, jak ma mi ktoś ściągać kalki z zagranicy dorzucając sobie 100% marżę, to znacznie prościej będzie, jak sam sobie ściągnę.

Po prostu ciekaw byłem, czy jakiś sklep ma w ofercie kalki tej firmy. Nic konkretnego.

Te kalki FT które kilka postów wcześniej pokazałem to sobie kupię, bo widzę że ilością szczegółów biją chyba nawet Afterburner Decals.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.