Skocz do zawartości

MiG-29 w 1:72 nadlatuje!!!!


Gość Andzin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najbardziej ciekawi mnie jakie dysze zrobi Zvezda?

Z tego co piszą na forum Zvezdy o 29-ym to pierwszy ma być 9-13

 

http://www.zvezda.org.ru/forum/viewtopic.php?f=4&t=1209&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tyle chodzi o różnice, a o skomplikowaną budowę dysz. Większość wytwórców modeli Smokera w tej skali nie poradziła sobie z ich wiernym odwzorowaniem (a niekiedy wręcz poległa).

 

O to mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Właśnie się zorientowałem, że Trumpek w tym roku zamierza wypuścić także "nasze" wersje MiG-ów. Będą więc 9.12 (nr kat. 01674) i 9.51 (nr kat. 01677)

Zvezda umieściła w swym katalogu na rok bieżący jedynie wersję 9.13S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą sensowną ceną to nie jestem zbyt optymistą. Patrząc choćby na cenę Jaguara w 72 z siostrzanego HobbyBossa, która kształtuje się obecnie w naszych sklepach w zakresie 114,48-133zeta, to przyjdzie nam około stówy zabulić za gołą 29tkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie popłynęli z ceną tego Jaguara, ale mam nadzieję, że to był tylko taki strzał w kierunku bogatych Anglików i Francuzów (z oczywistych powodów głównie oni są zainteresowani Jaguarem), podczas gdy Mig-29 jest jak F-16 "obywatelem świata"

 

Zakładając, że model Zvezdy będzie na przyzwoitym poziomie i cena będzie nieco niższa niż dla Su-27 (czyli w okolicach 50), to Chińczycy będą musieli dać podobną cenę i wtedy zarobią na ilości sprzedanych sztuk. W przeciwnym wypadku wszyscy kupią Zvezdę a oni nie zarobią nic... Ekonomia w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Będzie ciężko. Nie dość, że kalkomanie pozostawiają wiele do życzenia, to jeszcze w planszy barwnej dotyczącej malowania i kalkomanii próżno szukać choćby podstawowych informacji odnośnie maszyny, którą dany zestaw prezentuje. Daleko im w tej materii do firm takich jak Eduard czy Tamiya.

 

Dziwne to zwłaszcza, że modele chińskich producentów osiągają coraz to wyższe i czasem niedorzeczne wręcz ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ogólnie wypadają kalkomanie Tamki, bo mam tylko 3 modele F-16 tej firmy, ale w tych zestawach kalkomanie są dramatycznie złe, jeśli chodzi o rwanie się i kładzenie na modelu.

Innymi słowy, chcesz robić F-16 Tamki, postaraj się o aftermarketowe kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o marce Tamiya miałem bardziej na myśli instrukcje (bądź wkładki) dotyczące malowania i kalkomanii oraz informacje w nich zawarte. Same kalkomanie są różnej jakości. Część z nich jest ok, a część ma gorszą jakość i przekłamane kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, jako kompletny ignorant w tematach sił powietrznych Rosji i Węgier, chciałbym zapytać kolegów co jest nie tak z tymi kalkami Trumpetera? Mój model będzie oczywiście w polskim malowaniu i nie zamierzam korzystać z kalkomanii z modelu, ale chciałbym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.