Skocz do zawartości

Pz Kpfw IV H Italeri 1:72


Maciekross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym Wam przedstawić swoją pierwszą pancerke. Jestem początkowym modelarzem co od razu będziecie mogli zobaczyć :P

Model malowany ręcznie ze względu na niemożność malowania aerografem z którym mam kłopoty techniczne. Jakość wykonania modelu pozostawia wiele do życzenia, troche trzeba było podłubać i dokładnie dopasować aby wszystko grało.

Ze względu na to że dopiero zaczynam proszę o wyrozumiałość, ale chciałbym usłyszeć Wasze uwagi i spostrzeżenia na temat tego modelu .

Oto zdjęcia :

P1050401.JPG

P1050402.JPG

P1050403.JPG

P1050406.JPG

P1050408.JPG

P1050409.JPG

P1050410.JPG

P1050416.JPG

P1050417.JPG

P1050421.JPG

P1050427.JPG

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam jestem początkującym (na razie zrobiłem 3 modele w 1:72 i 3 w 1:35) więc nie będę wytykać więcej błędów oprócz podstawowych

widać ślady od pędzla aby tego uniknąć trzeba dobrze rozcieńczyć farbę i kłaść więcej warstw (nawet teraz polecam pociągnąć jedną czy dwie warstwy na osłony bo widać że nie jest do końca pokryte farbą)

a jak chciał jeszcze poprawić osłony to proponowałbym abyś aby wykonać je z puszki po napoju ale dla początkującego to nie jest konieczne.

A tak jest na moim zdaniem zadowalającym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę te płyty boczne (osłony?) wyraźnie za grube. Na modelu błyszczą się kalki, nierówno pomalowane bandaże kół, modelowi przydałby się wash, płyty(osłony?) boczne wyglądają, jakby zrobione były z jednego kawałka plastiku, gąsienice w niektórych miejscach, nie przylegają do siebie w odpowiedni sposób. To tyle, parę rad, osłony nie są ładne obwiniam o to zestaw, można byłoby je pociachać na parę rożnych części, albo chociaż "złoszować", choć i tak najlepszym rozwiązaniem było by je wykonać z blachy.Pamiętaj bandaże kół w tej skali bardzo trudno wymalować, po prostu lepiej tam zapuścić rzadką farbę.

I ta rdza ten kolor nie odpowiedni, dawaj wątek do warsztatu, może ktoś Ci pomoże może... Tak też jestem początkującym, bo zrobiłem ledwo 3 modele w życiu ale na błędy te podstawowe trzeba bardzo uważać. Dlaczego masz czerwone gąsienice ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są rdzawo-metaliczne, pod tym sztucznym światłem tak wyszło . Jeśli chodzi o malowanie płyt to robiłem najpierw podkład panzer grau, a dopiero potem nakladalem docelowy kolor i dlatego tak wyglada jakby były nie domalowane . Dzieki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model wręcz wrzeszczy i błaga o washa. Pomyśl o tym. Co do kalek: miejsce pod kalką pomaluj lakierem błyszczącym , połóż kalki, po czym pomaluj lakierem matowym. Wtedy nie będzie widać że są to kalki- nie będą sie błyszczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Washa to nigdy tego nie robilem jutro coś spróbuje zrobić z tym fantem. Jesli nie mam wlasciwych materialow do Washu to co polecacie ? gdzies czytalem ze plakatowki moga byc dobre , co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początkującego wyszło całkiem nieźle- sam jestem początkujący, więc wiem, co mówię . Mogłeś się pokusić o pomalowanie narzędzi na błotnikach, bo model wygląda strasznie monotonnie i nie ma prawie żadnych detali, ale z tego co wiem, to normalka dla Italeri. Wash oczywiście niezbędny. Z shurzenami to faktycznie nieźle pojechali- w skali 1:1 miałyby na oko z 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci mój sposób na wash.

Farba olejna dla plastyków:

najczęściej używana jest Brąz van Dycka(taki prawieczarny)

rzadziej ale przeze mnie częściej Siena Palona(super rdzawy kolor)

kupisz to w sklepie dla plastyków - w Warszawie na ul. Mazowieckiej jest 5 sklepów(nie wiem gdzie mieszkasz)

mieszasz to z Rozcieńczalnikiem do farb OLEJNYCH firmy Wamod

Nie znam innych rozcieńczalników ale ten świetnie sam wchodzi w zagłębienia bez zabezpieczenia powierzchni lakierem błyszczącym.

W proporcjach mniej więcej 2 części farby i 5 rozcieńczalnika, ale najlepiej jak sam dobierzesz. Niektórzy lubią gęsty a niektórzy rzadki.

Potem scierasz używając patyczków do czyszczenia uszu lub wacików kosmetycznych ukradzionych mamie/żonie/narzeczonej/kochance/czy komu tam jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszam z rozcieńczalnikiem EKO albo EKO-1, ale najlepiej sprawdza się White Spirit- pytaj w sklepach plastycznych. Jest tani (5 zl za butelkę) a sprawdza się genialnie. Po za tym zapoznaj się z TYM . Masz tu trochę powiedziane o farbach olejnych, washah, filtrach itd.

życzę powodzenia

Fazzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.