Skocz do zawartości

KW-1 1:48 Hobby Boss


Nugget

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat.Skończyłem model KW-1 jest to mój 3 model w życiu. Na razie zamieszczam galerię plenerową, zastanawiam sie nad galerią nieplenerową, ale to już z pomocą Timiego.

kw001-5.jpg

 

kw003-5.jpg

 

kw004-3.jpg

 

kw009-6.jpg

 

kw010-3.jpg

 

kw011-4.jpg

 

kw012-2.jpg

 

kw013-2.jpg

 

kw014-2.jpg

 

kw015-3.jpg

 

kw016-1.jpg

 

kw017-3.jpg

 

kw018-1.jpg

 

kw019.jpg

 

kw020.jpg

 

kw007-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak jak już wcześniej rozmawialiśmy, jestem zadowolony z efektu. Jak na trzeci model, to odwaliłeś kawał dobrej roboty i jak poskromisz trochę swoją niecierpliwą naturę, to będą z Ciebie ludzie. Model nie jest co prawda pozbawiony kilku wad, ale to wszystko jest kwestia ćwiczeń, wiedzy i doświadczenia. Jest dobrze i jak tak dalej pójdzie to będzie świetnie!

 

Znane Ci już pewnie wady modelu to:

 

1. Za dużo obić jak na 1:48

2. Drobne kwasy z gąsienicami

3. Niektóre źdźbła trawy za Długie

4. jeden kątownik na błotniku odstaje od burty czołgu

5. Trochę mało bambetli

 

Zalet jest za to znacznie więcej:

 

1. Ładny efekt metaliczności

2. Jakość obić jak na trzeci model

3. Niezłe zacieki

4. przebarwienia powierzchni

5. Dość ładne i nie przesadzone błoto

6. Ogólnie roślinność

7. Tablica

8. Bruk

9. Brezent

10. Ogólny klimat scenki

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model świetnie prezentuje się na tej podstawce.

Muszę jednak się przyczepić do szczeliny nad wizjerem kierowcy skoro o niej wspominałem na etapie warsztatowym. Mogłeś ją jeszcze załatać lub zamaskować.

Całokształt jednak mi się podoba, szczególnie brudzenie i wykonanie podstawki.

Pozdrawiam

Markuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie jak to jest trzeci model to mnie rozwaliłeś - świetny model. Jak robiłeś błoto, bo szczerze mówiąc jest świetne?

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błoto na podwoziu to pigmenty wzmocnione uni gruntem. Dodane mało trawki elektrostatycznej. Robiłem na niej też tłuste zacieki, jak kogoś będzie interesowało to powie jak dam inne szczegóły, bo używałem różnych pigmentów najlepszej według mnie firmy robiącej pigmenty. Podłoże na początku to klej do płytek, po prostu rzeźbiłem dodawałem piasku i zgruntowałem farbą ziemistej barwie.Potem końcowa rzeźba to zwykła ziemia z sidoluxem i suchą trawą jakimiś korzeniami, gdy jest jeszcze mokre posypuje to pigmentami, 3 róznymi odcieniami

pigmentu nie żałuję bo robi sie ładna faktura to raz, dwa to pigment ładnie wszystko łączy dwa, i 3 w pudełku mam go 75 g. Potem robię mokre zacieki jak kogoś będzie interesowało to powie jak dam inne szczegóły, błoto na kostce, znaczy właściwie sucha ziemia to pigment rozcierany palcem jest ich kilka odcieni. Błoto na błotnikach z tyłu i w okolicach haków to pigment kładziony na sidolux, strzepywany jak gdyby popiół z papierosa, z pędzla dodana do tego trawka. Bloto między gąskami to tak zasypka dziecięca, zabarwiona pigmentami ważne by było ich kilka odcieni, dalej dodana to tego ziemia wszystko zalane sidluxem. Aż uzyskamy postać gęstej pasty, a dodajemy do tego trawkę jeszcze, i teraz najważnejsze nakładami niczym zupełnie się nie przejmując, na zewnętrzne strony gąsienic.aż nie będzie jej prawie wogle widać znaczy zarysu zewnętrznego gąsienicy, po wewnątrz oczywiscie tego nie robimy. Teraz najważniejsze czekamy aż to wyschnie, idziemy do plastyka kupujemy ołówek typu "kubuś" koszt ok.6 zł starcza na całe życie, on jest strasznie tłusty,i jeździmy tym ołówkiem zdrapując tylko wystające elementy, i zostawiając metliczny połysk, a brud zostaje w samych zakamarkach. Tutaj również dodałem mokre plamy. Osatnia faza błota to garb ten z tyłu dorobiłem go zupełnie poźniej i również nowa technika najpierw wsadziłem w tym miejscu trochę trawy. potem wziąłem ziemię do kwiatów, pigmenty,żeby było zróżnicowanie kolorystyczne, uwaga do utrwalenia strasznie śmierdzącą farbę do skóry dodałem trawę wymieszałem nałożyłem formowałem zaczekałem aż przeschnie wszystko. I teraz w wszelkie zagłębienia w ziemi, dla efektu trójwymiarowości, zapuściłem czarną olejną. To był koniec z ziemia i błotem. Mam nadzieję, ze pomogłem, długą to pisałem więc chciałbym, zeby się przydało, Wiedziałem, że będzie długo. ACHA najważniejsze odpowiem na każde pytanie, tabołek po prawej stronie czołgu robiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.