Skocz do zawartości

su-85 tamiya 1:35


ups

Rekomendowane odpowiedzi

Po bólach chyba skończyłem. Zestaw starej tamki z blaszkami abera i lufką rb, plus gąski od bileka.

Z malowania i brudzenia o dziwo jestem nawet zadowolony, gorzej z samym klejeniem. Zdaję sobie sprawę ,że kratki , wloty nad przedziałem silnika które wykonałem to porażka. Niestety poległem na zestawie abera , który po prostu był dla mnie za trudny. Nie miałem drucików o małej średnicy i posiłkowałem się drucikami obieranymi z izolacji , które jak się okazały były za twarde i przy tym zbyt sprężyste do kształtowania .

Próbowałem maskować to "gałązkami" ale jak wyszło oceńcie sami.

Bardzo dziękuję wszystkim , którzy pomagali w wątku warsztatowym.

Pozdrawiam.

 

 

 

64509609.jpg

 

52038726.jpg

 

40483524.jpg

 

17350985.jpg

 

96415742.jpg

 

25197619.jpg

 

39005850.jpg

 

38262229.jpg

 

36879434.jpg

 

67747365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyczepie sie na dzień dobry

Gąska z przody nijak ma sie do koła ,poza tym jej odzień odega zanczaco ok kół choć to może się zdażyc po przebiegu w innym terenie

 

Heh wiedziałem że ktoś zauważy

Wynika to ze sposobu montowania przednich kół. Oczywiście wystarczy przesunąć lekko oś do przodu i wszytko wraca do normy.

Posłużę się tu fotką siostrzanego zestawu tamki 1-34/76 , który składam.

 

 

37042390.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się naprawdę świetnie.

Co do oznakowania to poszedłeś trochę "po bandzie":

- orzełek jest zdecydowanie powojennego kształty (bez problemu można dostać kościuszkowskiego).

- numer nawet jako prowizorka jest SF (bez problemu można ustalić prawidłową numerację naszych Su-85):

28 pułk artylerii samobieżnej - 8XX (orzeł na tle czerwonego koła),

24 pułk artylerii samobieżnej - 6XX,

13 pułk artylerii samobieżnej - 3XX.

Funkcję „wyostrzanie” na zdjęciach zastosowałeś chyba za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się naprawdę świetnie.

Co do oznakowania to poszedłeś trochę "po bandzie":

- orzełek jest zdecydowanie powojennego kształty (bez problemu można dostać kościuszkowskiego).

- numer nawet jako prowizorka jest SF (bez problemu można ustalić prawidłową numerację naszych Su-85):

28 pułk artylerii samobieżnej - 8XX (orzeł na tle czerwonego koła),

24 pułk artylerii samobieżnej - 6XX,

13 pułk artylerii samobieżnej - 3XX.

Funkcję „wyostrzanie” na zdjęciach zastosowałeś chyba za mocno.

 

 

Zdecydowanie masz rację odnośnie numerów, tu nie mam usprawiedliwienia .

Co do orzełka ,dałem , co fabryka dała= czytaj tamka , inna sprawa że nie wiedziałem ,że jest zły.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło.

Aż mnie wzięła ochota na coś ruskiego

Niestety poległem na zestawie abera , który po prostu był dla mnie za trudny. Nie miałem drucików o małej średnicy i posiłkowałem się drucikami obieranymi z izolacji , które jak się okazały były za twarde i przy tym zbyt sprężyste do kształtowania

Następnym razem wyżarz je sobie nad gazem do czerwoności a potem do zimnej wody.

Drucik zrobi się miękki jak plastelina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci to wyszło.

Aż mnie wzięła ochota na coś ruskiego

Niestety poległem na zestawie abera , który po prostu był dla mnie za trudny. Nie miałem drucików o małej średnicy i posiłkowałem się drucikami obieranymi z izolacji , które jak się okazały były za twarde i przy tym zbyt sprężyste do kształtowania

Następnym razem wyżarz je sobie nad gazem do czerwoności a potem do zimnej wody.

Drucik zrobi się miękki jak plastelina

 

Kurcze o tym nie pomyślałem

No cóż metalurg ze mnie żaden.

Ale na przyszłość na pewno ten patent wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wreszcie galeria. Już się doczekać nie mogłem

 

Koledzy wymienili już chyba wszystkie niedoskonałości. Ja do tego dodałbym jedynie kurz na kołach, który wygląda jakby był na nich namalowany. Tworzy jednolitą, dość grubą warstwę z ciemniejszymi środkami.

 

Ogólnie model podoba mi się pomimo swych wad. Jest bardzo ładnie pomalowany, ma nieźle wykonane obicia i fajnie wykończone bambetle. Cieszy oko. Jestem jednak ciekaw co nam pokażesz za jakiś czas (za 3-4 modele). Myślę, że będą to bardzo ciekawe i dopracowane projekty.

 

Póki co życzę Ci powodzenia!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Bardzo dziękuję za uwagi zarówno te krytyczne , jak i pozytywne.

Jestem mile zaskoczony ,bo myślałem , ze "dostanie" mi się bardziej.

Obiecuję ,że wezmę do serca sugestie kolegów, które tu padły.

Dziś dzień przerwy , a od jutra wracam do moich dwóch rozgrzebanych projekcików, będę kończył zabytek t-34/76 od tamki i kontynuował składanie ciężarówki na gąsienicach z pakiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.