Skocz do zawartości

Panzer II L "Luchs"


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sd.Kfz 123, PzKpfw II Ausf. L "Luchs". 1:35, Mirage.

Model skończony. Zapraszam do oglądania i oceny..

 

Warsztat jest tutaj http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=31431&p=488379#p488379

 

 

Luchsoo01.jpg

 

luchsoo02.jpg

 

luchsoo03.jpg

 

luchsoo04.jpg

 

luchsoo05.jpg

 

luchsoo06.jpg

 

luchsoo07.jpg

 

luchsoo08.jpg

 

luchsoo09.jpg

 

luchsoo10.jpg

 

luchsoo12.jpg

 

luchsoo13.jpg

 

luchsoo14.jpg

 

luchsoo15.jpg

 

luchsoo16.jpg

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy twój model zachwyca jakością i stylem wykonania. Wszystko jest takie jak powinno być. Jest na co popatrzeć. Mam nadzieję, ze już za chwilę będzie kolejny warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny może ktoś zna jego historię? Bo jeśli tak to niech mi wyśle na PW bo nie wiem dlaczego niektóre czołgi mają taki mały kaliber ale ten jest chyba bardziej do rozpoznania. Praca piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zna jego historię? Bo jeśli tak to niech mi wyśle na PW bo nie wiem dlaczego niektóre czołgi mają taki mały kaliber ale ten jest chyba bardziej do rozpoznania.

Wystarczy trochę poszukac, a nie wszystko na tacy, pierwszy lepszy wynik z google http://www.achtungpanzer.com/panzerkampfwagen-ii.html

 

 

 

Z resztą takim tonem :

to niech mi wyśle na PW

 

Wątpię czy ktokolwiek, by Ci cokolwiek wysłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę samozaparcia,inwencji i można zrobić cacko.

W sumie jeden z trzech ''panzerów'' który wizualnie mi się podoba plus kolegi wykonanie...

Pełne uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie Mariusz!!! Zreszta nie pamietam zadnego modelu z Twojej stajni ktory byl by ponizej Twojego wysokiego poziomu

Fajnie Ci wyszedl ten robaczek a podoba mi sie tym bardziej ze to jeden z moich ulubionych czolgow w Bovington (tam w kamuflazu)...ma cos w sobie ze jest taki maly i 'wsobny'

 

Fajnie wywazyles obicia do brudu...troche.... nie zaduzo, w koncu poruszal sie w suchym terenie.

 

Tak na marginesie masz fotke na ciemnym tle...poniewaz model jest jasny to wyglada lepiej na ciemnym (w galerii bylby jak nic)...ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Po tygodniu obecności mojego modelu w galerii, wypada coś napisać!

 

Przede wszystkim bardzo dziękuję za pozytywny odbiór tego mojego gniota!

 

Bardzo ladnie Mariusz!!! Zreszta nie pamietam zadnego modelu z Twojej stajni ktory byl by ponizej Twojego wysokiego poziomu

 

Dzięki! Na tym forum jest cała kupa modeli na wysokim poziomie. Twoim modelom też niczego nie brakuje, zwłaszcza wysokiego poziomu wykonania....

 

Jak każdy twój model zachwyca jakością i stylem wykonania. Wszystko jest takie jak powinno być

 

Chyba lekka przesada! Powiedzmy: staram się....

 

Trochę samozaparcia,inwencji i można zrobić cacko.

 

Samozaparcia i inwencji owszem, potrzeba było, ale bardziej przydał się sok chmielowy w duuuuużych ilościach!

 

Wyszlo takie ladne malenstwo, ze brak slow, nie ma sie czego czepiac, a wyglada swietnie!!

 

Do każdego modelu można się przyczepić. Ten też nie jest doskonały.

 

Nie Tasca a Modelarz!

 

Mimo wszystko polecam Tasca. Zestaw Mirage posiada strasznie dużo błędów, praktycznie nie usuwalnych. Poza tymi co pokazałem w warsztacie i jakoś tam starałem się je usunąć, albo zamaskować, model ma skopaną pokrywę silnika. Nie jest kwadratowa i bardziej przypomina romb. Również wnęka na tą pokrywę, ma każdy kształt, tylko nie ten co potrzeba. Sam model jest krzywy. Nie widać tego na zdjęciach, ale tak jest. Budowę rozpocząłem dawno, więc nie mam fotek jak wyglądała wieża. Każda płaszczyzna była inna. Nie wspomnę o drobnych częściach. Jak bym nie zbierał modelarskiego złomu, to raczej g... by z tego wyszło.

Lubię stare modele. Jestem fanem Italeri i starej Tamiyi. Kupując modele tych firm z góry wiadomo że powstały w 70-tych latach XX wieku i mniej więcej wiem czego się spodziewać po otworzeniu pudła. Luchs od Mirage zaskoczył mnie kompletnie. Mamy już drugą dekadę nowego Tysiąclecia i takich modeli już nie powinno się robić bo zalatuje to trochę obciachem. Zestaw ogłupia wielkim kolorowym pudłem i straszy dość wysoką ceną. Za te pieniądze można mieć dwa stare zestawy: jakąś Italkę i Tamkę na przyczepkę......

 

Jeszcze raz wielkie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, przez co przeszedłeś- mojego Luchsa dłubię... nie powiem ile... Dlatego bardzo pozytywnie odbieram twoją pracę- jak skończę postawię koło Twojego w galerii. A tak nawiasem mówiąc- temat wdzięczny i wart, by powtórzyć go w modelu Taski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.