Skocz do zawartości

StuG. III Ausf. G 1:35 DML


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciałbym wam zaprezentować mój ostatni model jaki opuścił moją stajnie.

Jest to StuG. III Ausf. G firmy Dragon nr 6581 w skali 1:35. Ja napisze krótko... jestem mega zadowolony z efektu końcowego.

Stug1_1024x701.jpg

Stug2_1024x701.jpg

Stug3_1024x701.jpg

Stug4_1024x701.jpg

Stug5_1024x701.jpg

Stug6_1024x701.jpg

Stug7_1024x701.jpg

Stug8_1024x701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zardzewiałe spawy /w naturze takie nie występują /

Robert już to przerabialiśmy w mojej galerii. Występują jak najbardziej. A skoro Janusz jest związany zawodowo ze spawami to wie co robi. Co do modelu. Bardzo mi sie podoba. Widac ogromny postep w Twoim modelarstwie.Szczególnie w malowaniu,brudzeniu itp. Tylko nie zaniżaj lotów. Ciągle do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze prośba odnośnie zdjęć:rób proszę fotki na maxymalnej przysłonie /29,32/ więcej zobaczymy

Postaram się takie robić...

 

Sprawa fotek ,w warsztacie pisałem ,że dajesz za małą wartość przysłony /teraz jest f9/ co w efekcie równa się mała głębia ostrości przez co model wiele traci ,szkoda Janusz ,że mimo obietnic i na prawde dobrego aparatu /Nikon D 60/ nie wykorzystujesz tego.

 

Robert ja tez o tym pisałem w któryms z wątków i Tomek /Drago 101/to potwierdził / w mojej okolicy a dokładnie w Nowogrodzie stoi T34/85 pomnikowy i uwierz mi nie ma na nim grama rdzy na spawach i świecą jak by ze srebra były wykonane /wytarte od wchodzących "turystów" / jak będę przy okazji to kilka fotek zrobię na dowód tego co pisze .Dla mnie zardzewiałe spawy są nie do przyjęcia

 

EDIT

 

fotka z Twojego wątku widac jak świecą spawy a to wrak jest nie maszyna w służbie,nie chcę tu wywoływać dyskusji o spawach aż do czasu gdy zamieszczę swoje foty z Teciaka

 

vcxtq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa fotek ,w warsztacie pisałem ,że dajesz za małą wartość przysłony /teraz jest f9/ co w efekcie równa się mała głębia ostrości przez co model wiele traci ,szkoda Janusz ,że mimo obietnic i na prawde dobrego aparatu /Nikon D 60/ nie wykorzystujesz tego.

No niestety Robert nie dałem rady poproszę moją ukochana panią fototechnik to mi może zrobi lepsze zdjęcia

Robert ja tez o tym pisałem w któryms z wątków i Tomek /Drago 101/to potwierdził / w mojej okolicy a dokładnie w Nowogrodzie stoi T34/85 pomnikowy i uwierz mi nie ma na nim grama rdzy na spawach i świecą jak by ze srebra były wykonane /wytarte od wchodzących "turystów" / jak będę przy okazji to kilka fotek zrobię na dowód tego co pisze .Dla mnie zardzewiałe spawy są nie do przyjęcia

Co do spawów... echhh jak ja nie lubię tego tematu na forach modelarskich.

Co do pomnika T34 i jego błyszczących w słońcu spawów to tak jak najbardziej masz racje... ale sam też sobie odpowiedziałeś dlaczego spawy na tak starym czołgu się błyszczą "turyści"

Nie pamiętam czemu (ale ze mnie spawacz ) ale z reguły detal spawany zaczyna chwytać rdza na brzegach spawów przez co na spawie robi się rdzawy osad który "turyści" skrupulatnie ścierają... pokazywałem ten efekt w galerii Roberta templess na mojej próbce z odnowienia kursu. Dlatego śmiem twierdzić że rdzawy kolor na spawie ma jak najbardziej prawo być...

 

Ale ale ale... żeby uciąć ten temat wytłumaczę się tym że nie chciałem aby ten efekt przypominał wam pordzewiałe spawy. Stało się to przez obicia z mini oraz washa... całość dała mylny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model niektóre obicia nawet rzucają się w oczy figurantom xD jakby podpadli komuś

Gdzie nie gdzie na kołach jezdnych widać kurzenie typu nasypanie pimentem/piaskiem na wierzch i tak jakby niszczyciel stal z tydzień w jednym miejscu, zwłaszcza koła po prawej stronie modelu. Ten słoń Trąbalski naprawę robi fajne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.