Skocz do zawartości

Leopard 2A1


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo ładny model chociaż odczuwam niedosyt śladów eksploatacji i chociaż minimalnego "styrania". swoją drogą czasy się zmieniają a godła zostają... czołg pewnie też z 11 Panzer Division?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale kto wyprodukował ten zestaw?

Czy to nie przypadkiem Leo 2A4?

Czy to "pudełkowiec"?

No- starczy tych pytań... Ładna rzecz i cieszy

Oryginalny, niezbyt popularny kamuflaż i ciekawa jego modulacja. No i MG 3, który pojawia się na niektórych fotkach, a na niektórych znika

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, dobrze wygląda.

 

No i MG 3, który pojawia się na niektórych fotkach, a na niektórych znika

 

JAk na moje oko to jest na wszystkich. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy wiedźma na wieży jest oryginalna?

 

To raczej jakiś rycerz, całkowicie oryginalny..

 

bardzo ładny model chociaż odczuwam niedosyt śladów eksploatacji i chociaż minimalnego "styrania"

 

Rzecz gustu. Mój to pojazd jest wstępnie umyty przez deszcz.

 

swoją drogą czasy się zmieniają a godła zostają... czołg pewnie też z 11 Panzer Division?

 

3. Kp/PzBtl. 64 Bergen

 

No, ale kto wyprodukował ten zestaw?

 

Italeri z bardzo starych zapasów. Model leżał w pudle 3-4 lata. Zlepiony, niepomalowany około 15-16 lat.

 

Czy to nie przypadkiem Leo 2A4

 

Nie, to Leo 2A1. Zestaw Italki, to strasznie stary box z czasów kiedy jeszcze nikt nie słyszał o wersji A4. Na pudle było po prostu Leopard 2. Po wielu latach, ten sam model, tylko w pudle Revell, nazywa się Leo 2A4. (sic). Aby zrobić z niego A4, trzeba kilka rzeczy pozmieniać (drobiazgi)

 

Czy to "pudełkowiec"?

 

Pudełkowiec. Tylko liny z kauszami są od Eureki.

 

Oryginalny, niezbyt popularny kamuflaż i ciekawa jego modulacja. No i MG 3, który pojawia się na niektórych fotkach, a na niektórych znika

 

MG 3 jest na wszystkich zdjęciach. Dobrze się przypatrz. Jakoś tak się fotki ułożyły...

 

Chciałbym umieć robić tak ładne gnioty

 

Umiesz, jestem o tym głęboko przekonany, jak patrzę na twoje prace.

 

Mario, trzymasz poziom.

 

Staram się...

 

Generalnie model jest źle zlepiony (15-16 lat temu). Z jakiegoś powodu, którego to już nie pamiętam, model przestał mi się podobać i wylądował na półce. Jakoś tak ze trzy miesiące temu doszedłem do wniosku, że chyba go skończę, ale bez poprawek. Pomalowałem tak jak stał.

Dlaczego nie "Polak" ? Mamy w kraju 128 sztuk A4. W sieci naliczyłem około 800 modeli polskich Leopardów. Wynika z tego że każdy egzemplarz został odmalowany kilka razy.

Poza tym malowanie NATO przetrenowałem tutaj: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=22889&p=356221#p356221.

Dwukolorowe malowanie przećwiczyłem tutaj: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=30923&p=470030#p470030.

Z dwukolorowego kamo została mi dedykowana farba Revella Gelboliv, więc padło na jednokolorowe , mało popularne malowanie.

 

Poza tym strasznie bardzo mocno dziekuję że model się trochę podoba!

 

 

I tyle...

 

Poza tym strasznie bardzo dziękuję że model się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy leopard 2 A1 nie powinien mieć z boku wieży włazu do ładowania amunicji?

 

Powinien mieć i ma. Nie widać tego na zdjęciach, ale jest właz amunicyjny. Słabo zaznaczony, ale jest. Model jest pomalowany tak jak był zlepiony i nie chciało mi się tego poprawiać. Dla niedowiarków mogę zrobić zbliżenie.

 

- Pomiędzy antenami na wieży jest podest nie powinna znajdować się na nim 3 antena?

 

Nie trzecia antena, tylko wiatromierz z którego bardzo prędko zrezygnowano,bo nie miał sensu. ( mierzył wiatr nad czołgiem, a nie nad celem oddalonym o kilka tysięcy metrów ). W wersji A4 podobno nie ma nawet tej podstawy pod wiatromierz.

 

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie nie mogłem znaleźć informacji do czego to służyło. Wiedziałem że nie jest to zwykła antena ale nie doszedłem co to. Nie traktuj proszę mojego posta jako szukanie błędów na siłę. Nie byłem pewien czy moje uwagi stosują się do wersji A1 czy też wcześniejszej więc chciałem dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Cholera! Coś w tym jest. To ta sama wiedźma!

Kalkę wyciąłem z oryginalnej zestawowej kalki do tego modelu!, plus tablice itp. Oznaczenie kalki to 3 Kompania, 64 Batalion Pancerny w Bergen.

Nie było w tym żadnej mojej inwencji twórczej, ani żadnego elementu SF

 

 

A tutaj ciekawy link do niemieckiej strony http://m136.de/panzerbataillon-64

 

Chyba jednak się nie pomyliłem z tymi kalkami....

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie tylko w naszym wojsku jest podtrzymywanie tradycji historycznych jednostek

wiedźma była początkowo nie formalnym oznaczeniem..nie wiedzieć czemu wojsko nie lubiło oznaczenia nadanego przez wyższych przełozonych skojarzenia jakieś?

http://en.wikipedia.org/w/index.php?title=File:11th_Panzer_Division_logo_2.svg&page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.