Skocz do zawartości

M4 Tamiya 1/35 cz 1


Jumo

Rekomendowane odpowiedzi

No i straciłem dziewictwo , pierwszy Sherman w życiu zaliczony . Zawsze wydawało mi się że ten czołg ma tyle wdzięku co krowia kupa w locie ......... No ale im więcej model zrobionych przez kolegów oglądałem moje zdanie zaczęło powoli ewoluować. No i stało się nabyłem i zaczałem sklejać . Nie miałem siły żeby poprawiać starą Tamiy-ę choć babole są rzetelnie przez Was udokumentowane i pokazane chociażby w niedawnym wątku Marioby.

Zrobiony prosto "zpudła" , malowanie farby TAMIYA , oleje , pigmenty MIG i starte pastele . To tyle .

Co z tego wyszło można zobaczyć poniżej :

 

Ep4Ibkx.jpg

iUgpNNH.jpg

8Eei8lE.jpg

ndxfZ6g.jpg

0p2pitE.jpg

WR0H0Z3.jpg

cOQOgzl.jpg

SdrVc8N.jpg

k4abYt4.jpg

VZ7o0NY.jpg

pfeRKeE.jpg

LvSdFmt.jpg

jweoKX5.jpg

NbRtuAt.jpg

2Cjw3Sj.jpg

 

Tytuł wątku zawiera informację że to część pierwsza ponieważ są planowani jacyś figuranci a może i jakaś mała dekoracja . A właśnie niedawno doszedłem do wniosku że koszerny Sherman IDF ma dużo więcej uroku niż inne. W związku z tym pytanie do kolegów jaki model nabyć by był najbardziej zbliżony do orginału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

No i mamy kolejnego pięknego M4 w galerii. Świetnie pomalowany i pobrudzony, a zwłaszcza trzonki sprzętu saperskiego. Jednym słowem ochów i achów mi zabrakło, co by mój zachwyt wyrazić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś najbrzydszą wersję Shermana, te błotniki, blee

Sam model ładny.

 

Od czegoś trzeba było zacząć Cieszę się że Ci się podoba .

 

Witam!

No i mamy kolejnego pięknego M4 w galerii. Świetnie pomalowany i pobrudzony, a zwłaszcza trzonki sprzętu saperskiego. Jednym słowem ochów i achów mi zabrakło, co by mój zachwyt wyrazić!

 

Oj tam oj tam do Twoich Shermanów troszkę mu brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny udany Sherman. A można by prosić o podanie jakimi kolorami go malowałeś?

 

Podkład Gunze Mr. Primer Surfacer 1000

Baza XF62 olive drab (wychodzi straszliwie ciemny można się wystraszyć)

Rozjaśnienia XF62 + X2

Potem wash z umbry palonej , sieny palonej i czerni

Biedronka delikatnie

Na koniec już tylko pigmenty i suche pastele

Przetracia ołówek B2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal sterylny, ale bardzo ładny. Shermany to nie moja bajka, ale czy ten nie jest zbyt "zielony". Poza tym (albo pomimo tego) bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.