Skocz do zawartości

SdKfz 251/17 "Herman Goering", Dragon.


push-up78

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie pojazdu subtelne, brudzenie, uszkodzenia również. Kukiełki jak dla mnie zbyt cukierkowe.

PS: Mam pytanie, jak malowałeś zielone pasy. Chodzi mi na jakim ciśnieniu areografu, jak rozcieńczałeś farbę etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty.Co do malowania pasów ciśnienie jakiego używam na reduktorze oscyluje w granicach jakiejś 1do 1,5 atmosfery .Po prostu większe jest za mocne a mniejsze sprawia ,że plamka staje się za bardzo postrzępiona i nieładnie to wygląda.Kolejną sprawą jest oczywiście rozcieńczenie farby musi być konsystencji atramentu albo mleka jak kto woli.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca. Obicia mi się również podobają. Znając siebie mocniej bym usyfił ale i tak jest bardzo dobrze. Co do ludków to osobiście nie miałbym nic przeciwko , żeby mi tak moje wychodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny, ale może ja będę tym złym, i mam jedno ale. Wszystko naprawdę super, Model realistycznie wykonany, figurek można tylko pozazdrościć itp, ale jak tak patrzę na nie to wyglądają jak wycięte z komiksu. Jakieś takie nienaturalne, przerysowane jakieś takie. Nie wiem jak to wyrazić, opisać, by zostać dobrze zrozumianym. Uważam, że psują cały efekt, pojazd jak prawdziwy a figurki jakby z innej bajki. Nie wiem czy jestem dobrze zrozumiany. Nie chodzi mi by obrażać itp, to tylko moje skromne zdanie. Figurki naprawdę wg. mnie są super, i o takim poziomie mogę sobie na razie tylko marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dobrze zrozumiany kolego dr.watson.Ale dla mnie tak naprawdę model miał stanowić tło dla figurek.To co przeszedłem z gąskami w tym modelu utwierdziło mnie po skończeniu całej winietki ,że jestem permanentnie zadowolony ze swojej pracy.Gąski co chwila się rwały i musiałem montować je na druciki ,,ala friule.,Oczywiście kupno friuli nie wchodził w rachubę bo budżet był zamknięty.Także ja rozumiem ,że każdy widzi to inaczej i to szanuję.Figurki starałem się zrobić jak najlepiej i tylko dlatego,że trafiłem na nie na e-bayu kupiłem je do tego modelu i ten model.Także starałem się je wypieścić.W końcu za figsy wybuliłem kurczę 30 funciaków .Nie wypadało figur malować na odwał.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Świetna robota, figurki bardzo do mnie przemawiają, ba spoglądają na mnie i mówią "kiedy nas pomalujesz nikczemniku..."

Esdek klasa. Ogólnie ciepło mi się zrobiło, pierwszy raz tej zimy

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod przedmówcami, bardzo ładna praca, subtelne brudzenie

Wykonaniem uwagę przyciągają obicia, mógłbyś napisać jak zrobiłeś tak delikatne 'rysy'?

 

 

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obicia na pojazdach ,wszystkie wykonuję za pomocą pędzelka mag-pola z mocno poobcinanym włosiem.Chodzi oto aby w pędzlach retuszerskich było go jak najmniej.Aby był jak najcieńszy.Jest to robota monotonna i czasochłonna ale wg. mnie daje lepsze efekty niż technika gąbeczki.To cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych modeli jaki widziałem tu na forum. Nie przekombinowany, czy zawalony błotem aby ukryć niedoskonałości.

Jedyna rzecz na jaką zwróciłbym uwagę przy kolejnym modelu to zmniejszenie schematyczności obić i rys. W tej chwili przebiegają w dwóch płaszczyznach góra -dół, prawo - lewo. Szczególnie rzuca się to w oczy np przy drugim zdjęciu na płycie przedniej pancerza "esdeka", jeszcze dwa mocniejsze pociągnięcia pędzla i można prawie kratkę utworzyć.

Natomiast podkreślam raz jeszcze - znakomita praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.