Skocz do zawartości

M4A3 z Calliope Elizabeth - Dragon, Revell 1/35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Chciałbym dzisiaj zaprezentować mój ostatni projekt dedykowany mojej dziewczynie Eli.

Na wstępie chciałbym podziękować paru osobą od których dostałem sam model, kalki, gąsienice oraz mojemu wujkowi który użyczył mi swój aparat, pomógł przy zdjęciach oraz obrobił je.

Każdy kto obserwuje moje zmagania z modelarstwem dobrze wie że najbardziej gustuje w niemieckiej pancerce a tu tym razem aliant. Chyba najwięcej motywacji przy tym modelu miałem przez samo i mię na wieży... stanąłem na głowie żeby była moją najpiękniejszą pracą .

Model raczej standardowo malowany czyli farby Tamiya, Vallejo a brudzony pigmentami od Vallejo.

Jest to mój pierwszy model przy którym byłem naprawdę bardzo zadowolony z cieniowania pomimo iż mój aerograf nie należy do najlepszych i nie raz mi płata figle, pierwszy także pod względem washa który tym razem robiłem punktowo a nie po całości (wydaje mi się że około 2 godzin spędzonych przy tej czynności dało dobry efekt) bardzo sporo czasu spędziłem również przy samych workach z piaskiem oraz stelażami na nie (ale było warto) no i na koniec błoto na wannie z którego jestem bardzo zadowolony.

 

No a teraz czas na zdjęcia

 

DSC05560.jpg

DSC05559.jpg

DSC05561.jpg

DSC05562.jpg

DSC05563.jpg

DSC05564.jpg

DSC05565.jpg

DSC05566.jpg

DSC05567.jpg

DSC05573.jpg

DSC05574.jpg

DSC05575.jpg

DSC05576.jpg

DSC05577.jpg

DSC05578.jpg

DSC05580.jpg

DSC05579.jpg

DSC05581.jpg

DSC05582.jpg

DSC05583.jpg

DSC05585.jpg

DSC05587.jpg

DSC05586.jpg

DSC05588.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem, kawał dobrej roboty, szczególnie podoba mi się brudzenie kół, wanny i gąsienic. Twoja najlepsza praca jak dotychczas, gratuluje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał... teraz sobie przypomniałem te lewitujące miejsca gąsienic są już poprawione... w niedziel jak robiłem zdjęcia to nawet nie zwróciłem uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usyfiłeś go dość fajnie. Te worki dokładnie przypominają mi tak jak Kamilowi pierogi. Jest jeszcze coś czego nie mogę zaakceptować w tym modelu. Gwiazdy na wieży. Widać film. Coś jest nie tak z ich położeniem. Przydała by się jeszcze podstawka, która by komponowała się z tymi zapiaszczonymi gąskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny fajnie pobrudzony i zawalony bambetlami (wszystko przywiązane) i tak jak napisał kolega imek podstawka by się przydała a przy takim brudzeniu to jest wręcz wymagana

Mam jeszcze jedno pytanie do znawców(sorry że tu ), mianowicie czy to są prawidłowo pomalowane światła z tyłu czy powinno być tylko jedno światło pomalowane na czerwono lewe dolne pacząc od tyłu bo już się pogubilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło nieźle Janusz.

Następnym razem zwróć uwagę przy zabawie pigmentami żeby nie zostawiać śladów po pędzlu.Troszkę za bardzo rzuca się to w oczy.

O kalkach już było pisane.

Ciekaw jestem coś tam zmajstrował,że tak wyszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ciekawy i widac ze sie do niego przylozyles.Co do kalek moja rada,kladz je zawsze na bardzo blyszczacej powierzchni na to plyn do kalek a jak siada ladnie na to daj druga warstwe blysku najlepiej gunze lub tamiya wtedy sa male szanse zeby wyszedl film.

Przy tak ciekawym modelu mogles sie pokusic o blaszki znacznie by to prawilo efekt koncowy ale jak pisalem i tak jest niezle.Kobita powinna byc zadowolona:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze malowanie jakie wykonałeś. Podoba mi się, jedynie nie halo te kalki i ślady po pędzlu na brudzeniu. Trochę Ci się na nim kurzu zebrało, znam ten ból ciągle z tym walcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.