Skocz do zawartości

IS-2 "Tadeusz" 1:35 Zvezda


Keisyzrk

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to bardzo ciekawy model i znakomicie pomalowany, dlatego warto poświęcić mu trochę uwagi. Tym, co rzuca się w oczy są nieco zbyt duże zwisy gąsienic, model słabo przylega do podłoża, zwłaszcza po prawej stronie. Liny holownicze są zbyt czyste w porównaniu z resztą wozu - jakby z innej bajki. Napisy na wieży mogłyby byćmniej zgaszone, na oryginale widać, że były prawie nówki i rzucały sie w oczy. Figurka żołnierza z wirtualnym karabinem jest dodana na siłę i lepiej, gdyby jej nie było bo cały dynamizm sceny rozgrywa sie na czołgu, układ rąk też jest dziwny. Figurki powinny być także bardziej matowe. Trudno mi sie zorientować, jakiego koloru jest lufa km na wieży, jeśli zielona to także jest szczegół, na który należy zwrócić uwagę. Może warto byłoby pomyśleć także o jakiejś tabliczce jako o ładnym uzupełnieniu pracy. Zaznaczam, że moje uwagi wynikają wyłącznie z tego, że model bardzo mi się podoba i trudno przejść obok niego obojętnie. Może zdecydujesz się jeszcze na małe poprawki, które sprawią, że twoja praca będzie jeszcze lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo ciekawy model i znakomicie pomalowany, dlatego warto poświęcić mu trochę uwagi. Tym, co rzuca się w oczy są nieco zbyt duże zwisy gąsienic, model słabo przylega do podłoża, zwłaszcza po prawej stronie. Liny holownicze są zbyt czyste w porównaniu z resztą wozu - jakby z innej bajki. Napisy na wieży mogłyby byćmniej zgaszone, na oryginale widać, że były prawie nówki i rzucały sie w oczy. Figurka żołnierza z wirtualnym karabinem jest dodana na siłę i lepiej, gdyby jej nie było bo cały dynamizm sceny rozgrywa sie na czołgu, układ rąk też jest dziwny. Figurki powinny być także bardziej matowe. Trudno mi sie zorientować, jakiego koloru jest lufa km na wieży, jeśli zielona to także jest szczegół, na który należy zwrócić uwagę. Może warto byłoby pomyśleć także o jakiejś tabliczce jako o ładnym uzupełnieniu pracy. Zaznaczam, że moje uwagi wynikają wyłącznie z tego, że model bardzo mi się podoba i trudno przejść obok niego obojętnie. Może zdecydujesz się jeszcze na małe poprawki, które sprawią, że twoja praca będzie jeszcze lepsza.

Dzięki za uwagi , biegnący ludzik zniknie ponieważ nie mogę znaleźć jego karabinu a nie mam co mu w ręce włożyć. Co do usytuowania czołgu to fakt krzywo go postawiłem dlatego jedna strona wisi jakby w powietrzu. Zastosuję się do pewnych poprawek, poświecę mu jeszcze trochę czasu

Oj bardzo ładny model, scenka też fajna.

Malowanie pierwsza klasa , jeden z ładniejszych modeli jakie ostatnio oglądałem na Forum.

Dzięki

Fajna robota. Się może podobać. Mogłeś pokusić się ewentualnie o figurki szwabisków jak na fotce dokumentalnej. Też byłoby fajnie i zupełnie jak na foci. Tak czy inaczej mnie sie podoba bardzo.

Dzięki, myślałem o tym ale jednak zdecydowałem się na to co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wykonanie tego IS-a jest rewelacyjne, o detalach takich jak lina już było wspomniane, ale to detal łatwy w korekcie. Podłoże też fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6z2n.jpg

 

cvd1.jpg

 

xgio.jpg

 

8f64.jpg

 

dw2k.jpg

 

nx3m.jpg

 

nxlu.jpg

 

Sam czołg bardzo mi się podoba, brudzenie jest świetne !

Warto gąsienice bardziej wtopić w grunt żeby czołg nie lewitował i liny holownicze lekko zwashować na rdzawo.

 

Dla mnie wykonanie tego IS-a jest rewelacyjne, o detalach takich jak lina już było wspomniane, ale to detal łatwy w korekcie. Podłoże też fajne.

 

Po za drobiazgami, które mogą odwarcać nieco uwagę zwłaszcza na styku model - podstwaka nie zmienie to faktu że model jest bardzo efektowny. Gratuluję jako wierny widź warsztatu i zwolennik orłów (a nie +) na wieżach.

 

Piekne cscko

 

Myślałem że już się wpisałem.

Praca mi się podoba. Figsy się troszkę świecą, ale mam ten sam problem.

 

 

 

výborný model!

 

Dzięki wielkie za pozytywny odbiór i pomocne komentarze . Poprawiłem co nieco min., rozjaśniłem oznakowanie na wieży, ponownie psiknąłem matem na figurki co trochę je poprawiło, pobrudziłem je także, dostosowałem liny holownicze. Mam problem z podłożem a jest one wykonane z styropianu na którym przylepiony jest ręcznik papierowy na sido. Podłoże to wikol z piachem i żwirem z podwórka a ślady i miejsce postoju czołgu to plastelina z piachem zaklejona na klej do plastiku wamodu. Podłoże malowane humbrolami. Co do usytuowania czołgu muszę to trochę poprawić i wyrównać jeszcze. Gąski czekają na suszarkę do włosów, niestety gumki od Tamyia różnie sobie z tym radzą a może to ja różnie sobie z tym radzę. Polak w hełmie zmienił położenie aczkolwiek karabin dla niego nadal się nie znalazł. W sumie dalsze przeróbki zalezą od ilości wypitego wina..

 

:kopara: hWszystko już zostało napisane, poza informacją z czego i jak zrobiłeś podstawkę (która mi się bardzo podoba. Czołg brudziłeś pigmentami?

Tak czołg brudzony pigmentami przymocowanymi olejami rozcieńczonymi ale i nie mocowanymi naprawdę róznie bywa i pojawił się też akryl. Podstawka powyżej opisna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Widzę schabowego odgrzewacie z mojej patelni..

Fajny model. Ale czemu ten jeden co biegnie nie ma nic w rękach?

Na koniec dostał karabin ale nie mam z tego fotek.

Mocarny ten Tadziu.

Wszystko fajnie tylko czemu on ma dziurę w wieży a załogańci żyją
sory teraz zauważulęm ale coś z niego tam wychodzi jakiś kabelek
Kilerkk gdzie ty tam dziurę widzisz to otwór pistoletowy zdaje się jest.Sam model przedni ,chciałbym umieć tak malować figury.

Tak na łańcuszkach sobie dyndają koreczki

Z figurkami nie przesadzajmy za cholerę nie mogę ładnie ścieniować ryjków akrylami... i w sumie ubrań też

Figurki dalej się błyszczą, ale dla mnie rewelacja

oj tam oj tam tego nie jestem w stanie fizycznie naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z figurkami nie przesadzajmy za cholerę nie mogę ładnie ścieniować ryjków akrylami... i w sumie ubrań też

Jeśli stan istniejący na prawdę Cię drażni może warto przy mundurach wspomóc się artystyczna olejną, a twarze lekko przypudrować suchymi pastelami? Powinno pomóc, choć apeluję o umiar jeśli już się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.