Skocz do zawartości

Iracki M1114 UAH interim Frag 5 - Bronco/Voyager - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Model M1114 UAH interim Frag 5 Nowej Armii Iraku.

Wykorzystane zestawy:

- model baza: Bronco Models (CB35080) M1114 Up-armored Tactical Vehicle,

- opancerzenie interim Frag 5: Voyager Model (PEA232) Modern USMC HUMVEE M1114 Space Amour,

- wieża GPK z zestawu: Voyager Model (PE35397) Modern USMC HUMVEE M1114 w/CIP/smoke discharge (For Bronco 35080)

- karabin NSWT z zestawu: ICM (35501) Soviet Afgan War Special Troops,

- karabin PKM z zestawu: Dragon (3802) AK-47/74 Family Part 1,

- kanistry: Pro Art Models (PAU-35047) Jerry Can Set For Modern Vehicles,

- pachołki drogowe z zestawu: DEF Model (DM35008) US Humvee Stowage + MT tire set (for All 1/35 HUMVEE Kits).

 

 

Zdjęcia zrobione w nocy:

DSCF1698_zps252e26bb.jpg~original

DSCF1697_zps25d65caa.jpg~original

DSCF1695_zps26b38c08.jpg~original

DSCF1694_zps78f66322.jpg~original

DSCF1693_zpsa0de2ace.jpg~original

DSCF1692_zps19231c5a.jpg~original

DSCF1691_zps7db2dee4.jpg~original

DSCF1690_zps3e8af6a3.jpg~original

DSCF1687_zps3ee2303d.jpg~original

DSCF1686_zps5db91aa2.jpg~original

DSCF1685_zps23966280.jpg~original

 

Zdjęcia zrobione w dzień:

DSCF1725_zpsdf923196.jpg~original

DSCF1724_zpsfd5fd6d9.jpg~original

DSCF1723_zpsed8c1ef0.jpg~original

DSCF1722_zps766ad53e.jpg~original

DSCF1721_zps611a534d.jpg~original

DSCF1720_zps7fa8deab.jpg~original

DSCF1719_zpsaa0249ee.jpg~original

DSCF1718_zps5c443576.jpg~original

DSCF1717_zpse93e6d59.jpg~original

DSCF1716_zps69626965.jpg~original

DSCF1715_zpsa15d188c.jpg~original

DSCF1714_zpscad3673c.jpg~original

DSCF1711_zps85e9b623.jpg~original

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum Humvee skutecznie wyssało fanów tego pojazdu z innych for. Być może temat jest aż tak niszowy, a może to po prostu słaby model. Ale przecież nie o ilość komentarzy chodzi - czasem trzeba pokazać co się robi także szerszemu gronu, a nuż komuś się spodoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, jak zwykle twoje prace ładny.

Co sie zaś tyczy ilości wpisów itd. to mi się wydaje że problem lezy w tym iż można zrobić 150 wersji (to przenośnia) tego pojazdu, które zasadniczo dlaej będą Humvee. Żeby merytorycznie skomentować to trzeba sie znać, a jak wiecie komenty typu "mnie się podoba" często spotykają się z wyśmiewaniem - więc ludziska wola nic nie pisać. Ja napisałem bo mam twardy tyłek, luz i zlew na zaczepki, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się model podoba i jeśli tak jest to tak piszę (vide: to co napisał bazylms) - fajny powiew egzotyki wśród modeli na forum Także proponuje podstawkę, najlepiej z jakąś figurką, bo one dodają życia modelowi i porównania skali dla oglądających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms...obawiam się, że w naturze występuje więcej ńiż 150 wersji

Z drugiej strony Tygrys zawsze będzie Tygrysem, a teciak teciakiem...w obu przypadkach nie da się chyba zrobić nawet 50 wersji...co teoretycznie powinno pzremawiač na korzyść humvee, jako tematu ciekawszego

Co do merytoryki, to się zgadzam...pojęcia o niuansach drugowojennej pancerni nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ciekawy pomysł na odwzorowanie pojazdu rzeczywistego. Co psuje odbiór to ciemny wash, zwłaszcza na wypukłych elementach. Szczelina jeszcze może być bo wash imituje cień. natomiast wszelkie śrubki, elementy wystające, jak np te "pachołki" na antenia , gdzie ciemne krawedzie biją po oczach, powinny być jasne - piasek. Pojazd jeździł po pustyni, w pyle ! Na zdjęciach z Iraku dominuje zapiaszczenie, zapylenie. przypudrowałbym go jeszcze piaskowo. Zrobilem dwa pojazdy z Iraku: Challengera 1 Mk 3 I Abramsa A2 i zamiast washa ciemnego , dałem punktowo lekki brąz a na całośc pigmenty piaskowe. Przejrzałem dziesiątki zdjęć Irak, Afganistan. Zwróć uwagę na zdjęcia z tamtych terenów, czarnego brudu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię mocny wash, stąd taki, a nie inny. U mnie wash imituje nie brud, a cienie. Owszem, czasem wygląda to na nieco przesadzony efekt, ale de gustibus... Ot taki mój styl

 

Nie wszystkie pojazdy działające w Iraku i Afganistanie są zakurzone, irackie Humvee najczęściej wyglądają wręcz na czyste, nie ma na nich niemal w ogóle widocznego kurzu. Irakijczycy dbają o pojazdy - mam trochę zdjęć Humvee podczas mycia. Tak więc pozwolę sobie upierać się, że moja wizja jest bliższa oryginałowi, niż gdybym go porządnie zakurzył pigmentami. Aczkolwiek bardzo dziękuję za rzeczową opinię Kolegom powyżej również dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy choć obcy dla mnie temat malowanie podoba mi się co do washa to podobnie jak ty uważam iż mjest on do podkreslenia detalu a nie imitacji brudu ale to zależy od punktu widzenia

Jak pisali koledzy trochę piachu pod kołami zmieni odbiór , mi się podoba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ok, podkreślić detale mozna, tylko kolor inny . Czarny przy błotnistym, ziemistym terenie. Przy piachu nieco stonowany kolor (lekki brąz). śrubka nie daje cieia czarnego w słońcu pełnym. Póki model sobie stoi solo ujdzie, ale na dioramie pustynnej już będzie bił po oczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.