Skocz do zawartości

M1A2 Abrams - 1/35 Tamiya - OIF


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest lepiej niż ostatnio, to na pewno. Na minus to według mnie panele CIP przyklejone do góry nogami i to z obu stron. Tobołki nadal za bardzo sie świecą no i ręka kolesia wygląda jakby odpadała przy barku. Nie podoba mi się brudzenie na zielono koła napędowego. Ale ogólnie jest duża poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele nie są do góry nogami, tak mają być. Po prostu wybrałem tą wersję ustawienia

 

2my7wq.jpg

 

izcxkh.jpg

 

bk8h6p.jpg

 

ual0q2.jpg

 

Podobnie koło napędowe jest zielone

 

crwvub.jpg

 

Tobołki na zdjęciach rzeczywiście za bardzo się błyszczą, bo na żywo są matowe. Pewnie jest to spowodowane ich pofałdowanym kształtem i mocnym światłem przy zdjęciach przez co wydają się błyszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, kusi mnie zrobienie kiedyś Abramsa z OIF Tobołkom faktycznie przydałby się matowy lakier i nieco rozjaśnienia może, ale to drobiazg, nie zmienia pozytywnej oceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to Adams to i ja muszę swoją recenzję załączyć. Duży plus za dorobienie we własnym zakresie granatów dymnych w wyrzutniach, choć co prawda maja one seledynowy kolor , widzę że korzystasz ze zdjęć, wojaki prezentują się pięknie w DCU 3 kolor( czy to mój przepis ), oklamocenie wzorowe , ale plecaki się świecą i powinny być jednak w różnych kolorach nie pomalowałeś pasków i zapięć. Do dużych minusów należą niestaranne doklejenie tylnej płyty (powinna stanowić jedną całość z burtami- szpachlowanie ) oznakowanie tego pojazdu jest błędne bo pochodzi z Desert Storm dokładnie z 2-go pułku kawalerii kompania L czwarty pluton 3 wóz nb. był to czołg wyposażony w pług wykopowy TWMP, pojazdy wyposażone w TWMP mają bumper code malowane na błotnikach pozostałe mają malowane na przedniej płycie pod reflektorami, nie powinno być znaku szybkiej identyfikacji (szewrona) jego funkcję pełni CIP panel, jeżeli chcesz właściwe oznakowanie to zapraszam na PW .Musisz dokładnie oglądać zdjęcia, albo zapytać , ale postęp jest, działaj dalej.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, nic nie umknie Twojej uwadze Aż zaskakujące jest że masz tak dużą wiedze o tym, bo faktycznie, zestaw Tamiya który posłużył jako baza to model z tym pługiem i też zastanawiałem się dlaczego ma oznaczenia na błotnikach a nie pod lampami Bo wszystkie elementy upodabniające go do OIF typu kosz boczny, kosz tylny, MCD, to urządzenie z tyłu wierzy, chyba klimatyzator, są to wszystko elementy budowane od podstaw, bo w zastawie ich nie było, mam nadzieje że nic nie przeskalowałem, bo bazowałem jedynie na zdjęciach. DCU żołnierzy to zgodnie z Twoim przepisem, kolory też z farb, które mi podałeś, mam nadzieje że nic nie zepsułem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wywarzasz otwarte drzwi można było do mnie napisać i APU (zapasowa jednostka mocy) to ,to urządzenie z kosza wieży(to nie klimatyzator) by się znalazło i właściwe kalki na Abramsa z OIF-u ( 3-cia Dywizja Piechoty) i nawet jakbyś się ładnie pouśmiechał to naramienne oznaki dywizyjne na żołdaków też by się znalazły .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Podobnie jak w wersji DS tu też zrobiłem upgrade, tylko nie pług a mine-roller

 

rctsby.jpg

 

dv40ws.jpg

 

8zosru.jpg

 

x6bwrz.jpg

 

oraz druga wersji z tamtego okresu

 

ny78om.jpg

 

17nhk4.jpg

 

i18wec.jpg

 

97zdma.jpg

 

2ebc9h.jpg

 

ivrxnq.jpg

 

jtplm3.jpg

 

vsx65c.jpg

 

ljkws4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.