Skocz do zawartości

M35 - Somalia - 1/35 AFV


Patterson

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda extra, od pomysłu kończąc na detalach, śladach zużycia, bardzo mi się podoba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

No super! Bardzo mi się podoba. Jedynie co bym do niego dołożył to jakieś zielone maskowanie z liści palmowych gdzieniegdzie... i na pewno jakieś pozostałości po wiszących trawach w kilku miejscach - złamał byś tą monotonnie kolorystyczną pojazdu (nadal model mi się podoba - proszę nie odbierz tej opinii źle)

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentuję trochę inne podejście. Wykonanie perfekcyjne, ale ten perfekcjonizm w niektórych miejscach niestety razi. Idealnie wciśnięty piach w bieżnik opon- każde wgłębienie idealnie wypełnione łącznie z kołem zapasowym. Brak tego błota we wnętrzu nadkoli i jakiegokolwiek odprysku błota/ kurzu na karoserii.

Jak dla mnie - nierealnie wypacykowany. Model efekciarski, ale efektowny nie jest.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze

 

Bardzo ładne. A jaką metodą robiłeś odbicia i zarysowania?

 

Na lakierze do włosów wydrapywałem wykałaczką, potem podmalowywałem różnymi odcieniami, potem malowałem ręcznie te większe.

 

No super! Bardzo mi się podoba. Jedynie co bym do niego dołożył to jakieś zielone maskowanie z liści palmowych gdzieniegdzie... i na pewno jakieś pozostałości po wiszących trawach w kilku miejscach - złamał byś tą monotonnie kolorystyczną pojazdu (nadal model mi się podoba - proszę nie odbierz tej opinii źle)

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

 

Dzięki, zawsze jest coś co można dodać poprawić.

 

Zaprezentuję trochę inne podejście. Wykonanie perfekcyjne, ale ten perfekcjonizm w niektórych miejscach niestety razi. Idealnie wciśnięty piach w bieżnik opon- każde wgłębienie idealnie wypełnione łącznie z kołem zapasowym. Brak tego błota we wnętrzu nadkoli i jakiegokolwiek odprysku błota/ kurzu na karoserii.

Jak dla mnie - nierealnie wypacykowany. Model efekciarski, ale efektowny nie jest.

 

Koła faktycznie wyszły nudne. Wiem, że teraz przy tych różnych słoikach od Migów i innych AK jest moda na uwalanie wszystkiego po sufit, ale jakoś zawsze wolałem te czystsze, co nie znaczy czyste. Przy subtelnym (może nawet bardzo) kurzeniu, nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Co do realności to śliski temat bo akurat tak się składa, że z tego rejonu nie trudno znaleźć zdjęcia pojazdów przy których mój to brudasek.

 

Beznbsptytuu_zpsmmruriuj.jpg

 

Takie wnęki są średnio doświetlone, dlatego mało co tam widać, no chyba, że błoto się wylewa. Dlatego przepraszam za słabe foto powyżej, ale wyciągnąłem te zbliżania ze zwykłych fot.

 

Kwestia gustu, dziękuję za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjecia tych i podobnych pojazdów i rzeczywiście wielkiego brudu tam nie widać. Sam nie stosuję wielkiego ubabrania, ponieważ humvee w zasadzie jeździły przykurzone, zadniej ubłocone. Jednak naprawdę razie wzorowo matematyczny układ/sposób zabrudzenia bieżnika wraz z zapasówką. To mi się nie podoba. Obicia, rdza i efekty zużycia są świetne, ale koła odbierają modelowi wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem zdjecia tych i podobnych pojazdów i rzeczywiście wielkiego brudu tam nie widać. Sam nie stosuję wielkiego ubabrania, ponieważ humvee w zasadzie jeździły przykurzone, zadniej ubłocone. Jednak naprawdę razie wzorowo matematyczny układ/sposób zabrudzenia bieżnika wraz z zapasówką. To mi się nie podoba. Obicia, rdza i efekty zużycia są świetne, ale koła odbierają modelowi wiele.

 

Dzięki za uwagi, zawsze jest coś nad czym można popracować.

 

Ponowię swoje pytanie jak są zrobione powyginane błotniki i maska? Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Przepraszam, miałem wczoraj napisać i przeoczyłem.

 

Jak chcę wygiąć większą część blachy np ugiąć cały błotnik to robię to po prostu palcami. Odpowiednio zmiękczam plastik delikatnym uciskaniem. Jakieś zagięcia i wygięcia na mniejszej powierzchni robię kombinerkami, uważając, żeby nie porysować powierzchni. No i w końcu wgniecenia, te po prostu wycinam nożykiem modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko się widuje tak oryginalne modele. A ten jest zrobiony na takim poziomie, że proszę pana... Super, podpisuję się obiema rękoma pod każdą pochwałą, która padła wcześniej. Podpiszę się też, ale tylko jednym palcem, pod krytyką monotonnie pobrudzonych kół. Ale to drobiażdżek, ginący pośród morza pięknych detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się super podoba. Rdza, brudzenie, sam pojazd, zdjęcia, jedynie mam wątpliwości co do kół. A DOKŁADNIEJ OPON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.