Skocz do zawartości

Samobieżna Wyrzutnia Rakiet 2P25 (SA-6) Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Po ponad pół roku, skończyłem prace nad tym ciekawym modelem. Przyznam szczerze, że bardzo dobrze pracowało mi się z produktem firmy "Trumpeter". Elementy do siebie pasowały, szpachli użyłem tylko w miejscu, gdzie sam rozciąłem plastik w celu ulepszenia myśli jaką przedstawił producent. Od momentu kiedy zacząłem nad nim pracę, to co dziennie nie mogłem się doczekać, kiedy usiądę przy biurku by coś przy nim podłubać. Taką miałem radochę przy modelu, że kupiłem już dwa kolejne modele tej firmy.

Malowanie farbami "Gunze", "Humbroll", "Tamiya" oraz "MM", kolory, część według instrukcji a część dzięki pomocy kolegów wspierających mnie przy budowie. Gąsienice "Friulmodel", brud, kurz, pył, itp: firmy "AK interactive", "MIG jimenez" oraz "Vallejo".

Do modelu mam zamiar kupić jeszcze podstawkę z gablotką, by się za bardzo nie zakurzył.

 

Model minimalnie chciałem upodobnić, do tej wyrzutni ze zdjęcia poniżej.

gVoYeni.jpg

zdjęcie z internetu

 

Tyle pisania, zapraszam do

ID9C59Q.jpg

 

na0t9hM.jpg

 

NOZmxwr.jpg

 

k0c59IG.jpg

 

F6w6xyN.jpg

 

Xl9IQDK.jpg

 

YUx3Y9d.jpg

 

rfdA09P.jpg

 

vIM9aR8.jpg

 

hJbVs8o.jpg

 

TExG6xa.jpg

 

AGrX1eR.jpg

 

Lv5vlvl.jpg

 

Ymalwqj.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany model, efektownie się prezentuje. Taki czysty i niezbyt wyeksploatowany też ma swój urok.

Trochę szkoda że nie odważyłeś się powalczyć z pigmentami, mam nadzieję że następnym razem nie odpuścisz

PS: co tam ciekawego od Trumpka zakupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki panowie i cieszę się że choć trochę się podoba .

Podstawka będzie kupowana.

 

PS: co tam ciekawego od Trumpka zakupiłeś?

Pierwszy to "German Bruckenleger IVb", a drugi to "UAZ 469"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję bardzo.

Na zdjęciach z niebieskim tłem, nie widać tak tego zakurzenia które zrobiłem. Najlepiej to widoczne jest na żywo. Mam jeszcze zdjęcia na białym tle, jest kilka zbliżeń może tu będzie coś lepiej widoczne. Na tych zdjęciach, znowu białe końcówki rakiet zlewają się z tłem.

 

Tx7yCLW.jpg

 

fToMkc8.jpg

 

p4n44JH.jpg

 

nMd4LVy.jpg

 

AIbxA7p.jpg

 

C04L8J2.jpg

 

WiNpVRn.jpg

 

MrQC2DQ.jpg

 

MSfB9GM.jpg

 

gf8rAa9.jpg

 

6Bn8ooi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie moja bajka ale zrobił na mnie spore wrażenie. Śliczny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję Panowie

A podstawkę to możny by zrobić w postaci kawałka plaży. Byłby Kubuś w trakcie strzelań bojowych na poligonie w Wicku Morskim.

Myślałem o jakiejś "Wystawie", "Dniu otwartym w jednostce". Wyglądało by to tak:, jakaś "wysepka" do parkowania z trylinki, którą mam już przygotowaną, w około trawa a przed wyrzutnią tablica informacyjna z danymi technicznymi. Oczywiście byli by ludzie, ale w tym momencie sobie gdzieś poszli . Co do plaży bardzo fajny pomysł, ale nie wiem czy dam radę, odwzorować te "fale na piasku. Nie jestem jeszcze aż tak dobry. a po drugie na warunki poligonowe chyba jest za mało przykurzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od kilku dni rozpatruje zakup tego modelu. Dziękuję Ci za opinię, a że jest ona bardzo pozytywna coraz bardziej skłaniam się do zakupu.

Powiedz mi, czy używałeś jakichkolwiek dodatków (blachy, żywiczne kółka z Panzer art, Fruile)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dziękuję panowie i cieszę się, że wam się podoba.

 

Od kilku dni rozpatruje zakup tego modelu. Dziękuję Ci za opinię, a że jest ona bardzo pozytywna coraz bardziej skłaniam się do zakupu.

Powiedz mi, czy używałeś jakichkolwiek dodatków (blachy, żywiczne kółka z Panzer art, Fruile)?

Tak jak pisałem na początku galerii, z modelem pracowało mi się bardzo dobrze.

Co do dodatków, jak zacząłem sklejać, to w "Mojehobby" były blaszki dedykowane do tego modelu, lecz niedostępne. Gdy model już pomalowałem, blaszki ponownie pojawiły się w sprzedaży i są chyba nawet dostępne do dzisiaj.

Szukałem kół jezdnych w ofertach sklepów, lecz w tamtym czasie nie znalazłem w żadnym ze sklepów w polsce, który miałby koła na stanie, wszystko było wyprzedane, może się to zmieniło.

Kupiłem gąsienice "Friulmodel" i tam były koła napędowe które zastosowałem wraz z gąsienicami w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gąsienice "Friulmodel" i tam były koła napędowe które zastosowałem wraz z gąsienicami w modelu.

 

Jak dobrze rozumiem to w tym zestawie są i gąsienice i koła napędowe?

http://plastmodel.pl/p/112/6009/friulmodel-1-35-atl-103-sam-6-kub-buk-tor-zsu-23-shilka--gasiennice-metalowe-friulmodel-aber-dodatki-do-modeli.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kupiłem gąsienice "Friulmodel" i tam były koła napędowe które zastosowałem wraz z gąsienicami w modelu.

 

Jak dobrze rozumiem to w tym zestawie są i gąsienice i koła napędowe?

http://plastmodel.pl/p/112/6009/friulmodel-1-35-atl-103-sam-6-kub-buk-tor-zsu-23-shilka--gasiennice-metalowe-friulmodel-aber-dodatki-do-modeli.html

Tak w tym zestawie są gąsienice i trzy koła napędowe. Gąsienice są minimalnie mniejsze niż plastikowe z zestawu i trudno je nałożyć na zestawowe koła napędowe, da się to zrobić, ale nie leżą dobrze. Na koła "Friulmodel" nachodzą jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło , smakowicie wygląda, aż mnie naszła ochota na zrobienie .Ja mam 2 takie wyrzutnie, jedną zrobię w jedynym słusznym irackim malowaniu (szaro-paskowe kamo) a z drugiej będzie 1S91M czyli radiolokator (rakiety zaś pójdą na wyposażenie Ził-a STZ ) Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gąsienice "Friulmodel" i tam były koła napędowe które zastosowałem wraz z gąsienicami w modelu.

 

Jak dobrze rozumiem to w tym zestawie są i gąsienice i koła napędowe?

http://plastmodel.pl/p/112/6009/friulmodel-1-35-atl-103-sam-6-kub-buk-tor-zsu-23-shilka--gasiennice-metalowe-friulmodel-aber-dodatki-do-modeli.html

Tak w tym zestawie są gąsienice i trzy koła napędowe. Gąsienice są minimalnie mniejsze niż plastikowe z zestawu i trudno je nałożyć na zestawowe koła napędowe, da się to zrobić, ale nie leżą dobrze. Na koła "Friulmodel" nachodzą jak należy.

 

Super! Dzięki za info! Ja już mam cały kombo zestaw do tego modelu mam już zamówiony Założę za jakiś czas warsztat to będziesz mógł udzielać dobrych rad ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.