Skocz do zawartości

PT 91 Twardy Tololoko/Modellcolect 1/72


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałbym zaprezentować ostatnią pracę - mariaż elementów T72 z Modellcolectu z fantastyczną konwersją autorstwa Marcina , firmy TOLOLOKO. Dodane kilka drucików i reflektory Elfa. Oba zestawy pasują bardzo dobrze. Do malowania akryle - zielony NATO Tamiya, czarny i brąz Lifecolor. washe Vallejo, pigmenty MIG i Agama. Jest w zamyśle dłuższa seria obecnych pojazdów WP - Leoś 2A4 z Dragona czeka na podkład a Rosiek się zaczyna składać

 

IMG_9311_zpsujeqtgpl.jpg

 

IMG_9338_zpsk2lfqtpj.jpg

 

IMG_9320_zpsyxqjg6mo.jpg

 

IMG_9343_zpsy3kuyf1e.jpg

 

IMG_9362_zpsmsrzwbnf.jpg

 

IMG_9328_zps6pkv4ubu.jpg

 

IMG_9323_zpsunrwkgof.jpg

 

IMG_9332_zps628gjvku.jpg

 

IMG_9341_zpshjkjqulw.jpg

 

I ze starszym bratem, też z Modellcolecta

 

IMG_9374_zpsu1k0ppwh.jpg

 

IMG_9363_zpsd8vttzww.jpg

 

IMG_9365_zpsavh8a4v2.jpg

 

IMG_9367_zps2ufwlm9v.jpg

 

Wszelkie komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Modelik prezentuje się znakomicie. Malowanie i brudzenie bardzo mi się podoba. Zieleń tamiyi wyszła elegancko zawsze wydawała mi się trochę ciemna w skali 1:72. Który to T72 z modelcollectu bo jest ich kilka. Kowersja z Totoloko jest chyba do modelu revella, ale jak piszesz że pasuje to dobra wiadomość. Bardzo szkoda że nie prowadzileś relacji. Z chęcią bym zobaczył jak to się wszystko składało i oczywiście malowanie i brudzenie krok po kroku. Widze po efekcie końcowym że był by to swoisty poradnik dla osób budujących pojazdy i pancerkę w skali 1:72. Sam mam zaczęte kilka modeli współczesnch i najbardziej boję się malowania. Daj się namówić na chociaż małą relację z Twoich następnych prac.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty! 1 Warszawska Brygada Pancerna z Wesołej, dobrze widzę po syrence? Dobrze że zrobiłeś solidne okopcenia przy wydechu - jak T-72 lub Twardy nie pluje olejem to znaczy że trzeba natychmiast olej uzupełnić. Jedno drobne pytanie - zetknąłeś się z aż tak wytartymi (czy w ogóle nie malowanymi) beczkami na paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo dziękuję za miłe komentarze

 

Tomku - chyba masz rację co do kół, w Modellcolect są do wyboru 3 typy. Przy T72 sprawdzałem ze zdjęciami, w Twardym przyjąłem że zakładam te same i chyba zrobiłem pomyłkę :( przyznaje nie analizowałem dokładnie tego tematu :(

 

SAW - co do relacji to przez ok 1,5 -2 lata nie ma na nie szans - urodził mi się 7 mies temu urodził mi się drugi syn i mam "zasuw często wyjazdowy " w robocie, więc niestety ledwo zdążę od czasu do czasu cos podłubać w modelach... a na w miarę ładne fotki (rozstawianie aparatu, tła itd.) to już czasu ledwie starcza.. Jak się trochę odchowa to czemu nie Co do zieleni Tamiya to nieco ja rozjaśniałem lekkim psikaniem aero którymś z ruskich kolorów MIGa, ale bardzo delikatnie - faktycznie sama byłaby bardzo ciemna - coś na Rośka WEM lub Jelcza Bartka "sztuka nówka" z fabryki...

 

Michał G - beczki "bare metal" mam na fotkach z jakiejś defilady, ale wyręczył mnie we wklejaniu Tomek - jego zdjęcia jak zwykle sa duuuużo lepsze a skoro na T72 beczki były zielone to tu dałem kontrastowe, coby się nie nudziło

 

Pozdrawiam wszystkich Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.