Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV L/48 Normandia 44 - 1:35 (Italeri 6488)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej drugiej galerii.

 

Tytułem wprowadzenia krótka historyjka związana z modelem.

Jak pewnie większość Was wie 1 Dywizja Pancerna po wylądowaniu w Normandi została przydzielona pod dowództwo marszałka Montgomery'ego i wraz Kanadyjczykami walczyła z Niemcami walnie przyczyniając się do zamknięcia tzw. worka Falaise. Niestety nasi bardzo boleśnie przekonali się, że ułańska fantazja nie zawsze popłaca, a posiadany sprzęt nijak nie jest lepszy od niemieckiego. Przyczynił się do tego min. Rudolf Roy z Dywizji Pancernej SS "Hitlerjugend", który natłukł naszych Shermanów dosiadając właśnie Jagdpanzera IV L/48, którego model w barwach z tamtego okresu chcę Wam przedstawić.

 

Niezły opis znajduje się w tym artykule.

 

Pomimo starań malowanie jest tylko luźną próbą odtworzenia rzeczywistości.

Niestety brak materiałów na ten temat.

 

Tak jak już pisałem w pierwszym warsztacie modele moje zawsze będę miały kontekst polski, gdański, węgierski lub łączony

 

Pełna galeria zdjęć znajduje się w tym miejscu.

 

A poniżej przedstawiam moich kilka niezdarnych ujęć - dopiero się uczę robienia i obróbki zdjęć

 

24881245642_a4895f7aab_c.jpg

24368656894_160ab2c430_c.jpg

24881253172_2a01f3cac8_c.jpg

24999269965_2dea029e79_c.jpg

24905978511_e1dd67b1d0_c.jpg

24881258102_a61a0fc551_c.jpg

24972956386_c0cdaced9c_c.jpg

24999275845_837837efb0_c.jpg

24905986641_c7019723e9_c.jpg

24999279725_cfc1459dda_c.jpg

24631657119_1969bef062_c.jpg

24631659539_8a51d4a573_c.jpg

 

No i obydwa normandzkie niemiaszki razem

 

24703789450_2438256b6b_c.jpg

 

Warsztat można znaleźć pod tym linkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało Ci się ze średniej jakości produktu Italeri udało Ci się zrobić ładny model.

Popieram Seba, ładny delikatny kamuflarz, szkoda, że ta modulacja żółtego koniec końców zaniknęła, ale mimo to jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie i malarsko model wyszedł wspaniale. Wysiłek i determinacja w zakresie poprawiania i dorabiania, które z prawdziwą przyjemnością obserwowałem w wątku warsztatowym, zdecydowanie odpłaciły jednym z najlepszych wykonań tego modelu, jakie widziałem. Zimmerit - dla mnie klasa światowa.

 

Szkoda, że zdjęcia faktycznie wyszły słabo i odbierają część wrażenia, które na pewno na żywo jest jeszcze lepsze.

 

Jeżeli mógłbym na coś zwrócić uwagę, to moim zdaniem trochę brakuje kurzu na układzie jezdnym, odtworzenia śladu biegu kół na gąsienicach od ich wewnętrznej strony, no a najbardziej chyba (jak na mój gust) brakuje wykończenia całości matowym werniksem - zwłaszcza na zdjęciach wozów z zimmeritem jest jednak widoczny zdecydowanie matowy finisz - pewnie kurz też robił swoje, szczególnie latem.

 

To są jednak drobiazgi, a poza tym po części kwestie subiektywne - nie mają decydującego wpływu na wysoką ocenę modelu. Chapeau bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo Wam wszystkim za wszystkie cenne z punktu widzenia początkującego uwagi i opinie!

 

Co do zdjęć to pozwolę sobie kilka słów usprawiedliwienia.

Wszystkie zdjęcia robione z ręki na ustawieniach jakie zastałem po żonie (używam jej stary zapasowy Nikon D90) i dopiero się coś tam chcę nauczyć fotografowania Wiem (wbrew opiniom - kup lustrzankę będą bardzo dobre zdjęcia) o tym, że robienie zdjęć lustrzanką to inna bajka i trzeba się tego nauczyć przynajmniej w zakresie potrzebnym do tego co się chce fotografować.

Wiem też, że muszę zmienić ustawienia autofokusa.

 

Gąsienice i koła są specjalnie tylko przykurzone "kosmetykami" Tamiya i troszkę liźnięte kredką sand.

Przetarcia na bieżni gąsienic są (ołówek + Tamka) ale nie za wyraźne bo stosunek kół z bandażami do stalowych jest 4:1 więc w rzeczywistości nie byłyby za bardzo srebrzyste.

 

Odbicia na zdjęciach są spowodowane tylko i wyłącznie sztucznym światłem i może moją nieumiejętną obróbką.

W rzeczywistości po użyciu olei pojazdy robią się bardzo fajnie satynowe dlatego matowy Gunze Top Coat stoi nieużywany w szafie

 

PS.

Modeli nie będę już poprawiać specjalnie. Chcę z czasem mieć jakby archiwum moich błędów i ewentualnych postępów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Jagdpanzery to chyba jedne z najszęściej robionych pojazdów, dlatego za nimi nie przepadam, ale nie zmienia to faktu że ładnie zrobiony jest.

Technicznie ok, malarsko bardzo ok, kalki też super na zimmericie leżą- a to nie takie łatwe.

Minus to jednolita kolorystyka- Twój ładny model bardzo na tym traci.

Wyląda jakby służył w deszczu, a nie jak zmęczony frontem ciężki pancerny pojazd z obiciami i zakurzonymi burtami.

Koniecznie dodaj chcociaż lekki kurz- zobacz że na zdjęciach pojazdy z zimeritem, zwłaszcza te niskie jagi, są tak zakurzone że ciężko dostrzec kamuflarz, zimmerit był nośnikiem kurzu (ryflowanie plus chropowata faktura pasty)

Moim zdaniem ten już ładny, ale monotonny model po przykurzeniu z głową bardzo zyska:)

Ale i tak bardzo fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.