Skocz do zawartości

Achilles mk.II 17 pdr. UM,1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny leżak,który powstał zaraz po Jacksonie i podobny czas czekał ...

 

Malowanie również LifeColor US.Olive Drab ale ogólnie wyszło nieco ciemniejsze....nie wiem dlaczego ale nawet mi się spodobało.

Podobnie jak Jackson ,weathering AK Interactive,pigmenty Vallejo ....

 

Samo zaś malowanie kontrowersyjne...co prawda pudełkowe ,bo polskie ;) ale.....jedyne tablice barwne jakie znalazłem to instrukcje kalkomanii jakiejś zagramanicznej sugerujące ,że "STARA" była malowana w plamy maskujące koloru czarnego lub "plamy z błota".... Podany był tytuł książki sugerujacej to malowanie .....oczywiście udało mi się ją pozyskać metodami operacyjnymi. I tu nie ma żadnej fotki " STAREJ" . !!!

Są to tylko fotki M10 Achilles mk.I (76mm) w maskowaniu ,podobne do już znanych. Achillesy 17pdr są zwykle bez plam.

 

Jako,że materiał okazał się wątpliwy,zostawiłem klasyczne malowanie oliwkowe.

 

Dodatki to lufa RB Model 17pdr,z przeciwwagą z zestawu Mirage Hobby z Granta. Przyklejona nieco za daleko. Powinna być zaraz za hamulcem. Życie.

Bambetle Black Dog do Wolverine,niewykorzystane przy Jacksonie z powodu innego kształtu wieży.

 

DSCF9468_zpsrbawzt7v.jpg

DSCF9466_zps628srcas.jpg

DSCF9465_zpsf2y302p3.jpg

DSCF9464_zpsll3zuevf.jpg

DSCF9463_zpsj69p8ywn.jpg

DSCF9462_zpsmssoaaje.jpg

DSCF9461_zpsd681mike.jpg

DSCF9472_zpspv3glp6z.jpg

DSCF9474_zpslkrujdxh.jpg

DSCF9475_zpsik5yqijt.jpg

DSCF9476_zps10d4jmde.jpg

 

Rodzinnie

 

DSCF9477_zpsnjzyd7gh.jpg

DSCF9478_zpshzlapeag.jpg

DSCF9481_zpsoy2jhe3i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny mikrus.

 

Jedno ale.

M10 to nie Achilles. Achillesem (zresztą ta nazwa nigdzie nie występuje oficjalnie) była nazywana brytyjska wersja M10 z wymienioną armatą na 17 pdr.

 

PS.

No i jeszcze jedno.

Brytyjskie czołgi były malowane nie US Olive Drab ale kolorem SCC-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dobrze ,ze kolor różni się od tego z Jacksona.

W dwóch krótkich monografiach (śladami polskich gąsienic tom.22 oraz militaria) spotyka się nazewnictwo M10 ( Achilles mk.I) lub po prostu Achilles I. Czy poprawnie czy nie to już nie wiem. Podałem jedynie tak jak było podane.

 

O malowaniu ( kolor) wiedziałem i z premedytacją użyłem Olive drab ....bo taki mam :(

Widziałem ,że ostatnio AK wypuscił dwa zestawy kolorów.

Choć widzę,że "15" i też tam nie ma

Screenshot_2016-09-24-00-43-22-931_zpsxigtexs2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skakałem miedzy tymi modelami tj m36 i achillesem ,że już wszystko poprzestawiałem. Fakt,że bardziej do Jacskona by cos podebrał niż do angola.

 

Trzeba adolfa albo józefa zrobić dla odmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie denerwuj się

Fajny modelik,a kolor w takich maluchach trudno ustabilizować.Przy najmniej ja mam taki problem.Malując nawet dedykowanym kolorem ,gdzie troszkę cienia padnie z oświetlenia prysnę grubianij i już jest "D"

Jureczkowi się bardzo podoba ,jest fajniutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnym opóźnieniem, ale zdecydowane: "podoba się"

A z Scc-15 (zresztą podobnie jak z olive drabem) problem jest taki, że co forum modelarskie to inny przepis A do tego w rzeczywistości też to różnie wyglądało w zależności do stanu malowania, zużycia, nasłonecznienia, nakurzenia etc.. Moim zdaniem kolor niniejszym zastosowany da radę się zmieścić w tym szerokiej palecie możliwych form Scc-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.