Skocz do zawartości

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - (Tamiya 35221)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

No i zakończyłem walkę z materią i sobą.

Nie jestem z wielu rzeczy zadowolony ale na tą chwilę więcej nie umiem :(

 

Ale nie zamierzam się zatrzymać w rozwoju - jeszcze duużo nauki przede mną.

 

Jak się nauczę dorobię też do niego kukiełki i podstawkę.

 

Moje wypociny można obejrzeć w warsztacie, który prowadziłem w ramach konkursu Lato 2016 ale nie udało mi się go w terminie z różnych powodów zakończyć.

 

Model przedstawia wóz pułkownika Franciszka Skibińskiego - dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej w 1DPanc. gen. Maczka.

 

Trzeba było trochę przerobić oryginalny zestaw, dorobić parę skrzynek i bambetli.

Kalkowanie niestety niedostępne jako całość więc są kombinowane.

 

Do budowy użyłem też:

- blachy Aber (35060 i 35A061)

- lufy RB-Model 35B11- główne działo, RB-Model 35B64 - 7,92 mm ckm BESA

- gąsienice ogniwkowe (plastik) Hobby Boss - nikomu nie polecam.

 

31814508730_f0369d834d_b.jpg

27566686081_bcc6ba44c8_b.jpg

32150225316_050b931b0e_b.jpg

27566685431_3a77b42e7c_b.jpg

32150224586_20ab3c7d23_b.jpg

27566685741_e2acac3a06_b.jpg

31377842443_ac1da9c059_b.jpg

32070088151_4bee2cb0fa_b.jpg

31377836423_4b0ecbcae2_b.jpg

31377837313_bb41cd8cb9_b.jpg

31377838553_68989ea89f_b.jpg

32150221986_9f29124971_b.jpg

32150226166_2d4408943b_b.jpg

31377841433_673c965732_b.jpg

32150307286_43431cca58_b.jpg

31346859104_f7fe848e56_b.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i jak to już poprzednicy napisali i nie można się nie zgodzić. Można się pobawić jedynie we wskazanie różnic między oryginałem ze zdjęć i modelem. Ale to tylko wtedy jak Autor będzie zainteresowany. Gratulacje i czekam z dużym zinteresowaniem na kolejny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuje.

 

Według mnie to bardzo fajna kanciasta bryła. Coś w formie jak Tygrys , a w Twoim wykonaniu Gorlocku na pewno będzie duuuże lepszy.

 

W przyszłości jeszcze z chęcią popełnię A30 Challenger, który jest rozwinięciem Cromwella.

Jak nie wyjdzie jako sensowny model (czeski wyrób SKP Model ma najwyżej średnie notowania) to pewnie kupię znowu Tamiyę i będę ciął i przerabiał

 

Model wybitny... mam nadzieję, że kiedyś się uda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cooper, no nie moze byc tak pieknie, , sylwetka brzydka jak noc (cenzura) mnie ogranicza ale o gustach sie nie dyskutuje, warsztat ogladalem i sledzilem, skill progress masz ogromy (to chyba twoj 4 model jak pamietam?) ,detal miazga z przerobkami czysto i ladnie ale....

Ta biala szmata na silniku wyglada jak pieknie ulozone sukno jedwabiu, troki na wierzy bardzo ladna skóra, ale wór wyglada na "plastikowy" marszczenia materialu dokladniej,tak samo wor na blotniku, doszedłeś do momentu master piece, pieknie czysto kleisz, malujesz, spawasz model, teraz przed toba najgorsze nauczyc sie odwzorowywac rzeczy "żywe" jak np wory, ale przy twoim progresie za 4 modele nie odroznimy . Pzdr Miszczu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za miłe słowa.

 

Czesc Cooper, no nie moze byc tak pieknie, , sylwetka brzydka jak noc (cenzura) mnie ogranicza ale o gustach sie nie dyskutuje, warsztat ogladalem i sledzilem, skill progress masz ogromy (to chyba twoj 4 model jak pamietam?) ,detal miazga z przerobkami czysto i ladnie ale....

Ta biala szmata na silniku wyglada jak pieknie ulozone sukno jedwabiu, troki na wierzy bardzo ladna skóra, ale wór wyglada na "plastikowy" marszczenia materialu dokladniej,tak samo wor na blotniku, doszedłeś do momentu master piece, pieknie czysto kleisz, malujesz, spawasz model, teraz przed toba najgorsze nauczyc sie odwzorowywac rzeczy "żywe" jak np wory, ale przy twoim progresie za 4 modele nie odroznimy . Pzdr Miszczu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ta biała szmata to Air Recognition Panel i patrząc po nie i po wymiarach nie jest problemem żeby się podobnie układała.

Masz rację robienie samemu bambetli, a szczególnie ich malowanie to duuuże wyzwanie ale myślę, że z czasem się uda.

Pod tym względem (porządku i wyglądu akcesoriów) ten czołg jest dziwny.

Ale jak to ktoś zauważył to był opancerzony zamiennik Jeepa dowódcy więc za dużo prochu nie wąchał i porządek, poukładanie wszystkiego jak należy było pewnie dla załogi obowiązkowe. A pierwsze pewnie było mycie panelu rozpoznawczego żeby nam jakiś zabłąkany Typhoon pojazdu nie zrujnował

W Normandii było to dość częste "zjawisko" - z tego się wzięła popularność paneli.

 

Żaden ze mnie miszczu ani twórca master piece

 

Jam jest najwyżej tfurca masterpiców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle naprzód.. bo u Ciebie i kilku innych ktorym "wychodzi" , to juz poziom taki ze uwagę nie zwracam na model, blachy, malowanie , a na wszystko co dorzucasz od siebie, ale dobrze Ci idzie, zazdrosze umiejetnosci czasu i samo zaparcia. Wiem ze masz parcie na IIWW ale kidys chcial bym zobaczyc w Twoim wykonaniu cos wspolczesnego np Chellengera w Nato Camo albo i lepiej pustynny bo jak narazie na ciemnych bazach pracujesz a tam juz jasno lakier blyszczy.

 

Off top,

Jak pamietasz mowilem jak sprzedawalem warsztat ze czasu nie ma pieniedzy bida w domu piszczy, juz mie telepie ledwo 3 miechy minelo i bym co pokleil i nacpał sie klejem jakims, musze leciec do modelarskiego bo mnie rozniesie...

 

Po off topie

 

Pzdr

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze masz parcie na IIWW ale kidys chcial bym zobaczyc w Twoim wykonaniu cos wspolczesnego np Chellengera w Nato Camo albo i lepiej pustynny bo jak narazie na ciemnych bazach pracujesz a tam juz jasno lakier blyszczy.

 

Off top,

Jak pamietasz mowilem jak sprzedawalem warsztat ze czasu nie ma pieniedzy bida w domu piszczy, juz mie telepie ledwo 3 miechy minelo i bym co pokleil i nacpał sie klejem jakims, musze leciec do modelarskiego bo mnie rozniesie... /quote]

 

Z nowoczesnych to może kiedyś Centuriona popełnię.

 

Okres pustynny F tFórczości niebawem się zacznie

 

Ad. Offtop

Wieidziałem, że TAK BĘDZIE. Tym bardziej mi przykro, że rozdrapywałem warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centurion?? Z Afv np?? Kiedys sie napalałem na niego, teraz chyba kolejna "nowa"-odświeżona wersja z Israela wyszła z Afv, no ....kolejny brzydal ,

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centurion 1-25 z wnętrzem, jedyny model w tej skali porządnie zrobiony, do tego gąski Friula, też jako jedyne w metalowej ofercie 1-25 ( są też inne, ale do 1-24 ;-) )

Jak w końcu do mnie dojedziesz to będę Ciebie kusił.

A jeśli 1-35 to zrób polskiego humbera z 1DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.