Skocz do zawartości

Ural 375D w wersji cysterna czyli ATZ-5-375 na emeryturze..


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przedstawiam tym razem prawie skończony model Urala 375w wersji cysterna. Jest to model firmy ZV Models czyli w zasadzie ICM,w skali 1:72.

 

Piszę prawie skończony, bo od początku był robiony pod podstawkę ale oczywiście Poczta Polska daje jak zwykle i nie mogę się doczekać na kuriera z dodatkami. Tak więc będzie update po skończeniu całości. Póki co wygląda to tak:

 

mMT0S1c.jpg

guMWnND.jpg

F3UXuEY.jpg

PbLttKN.jpg

m3U5Xwp.jpg

QVCK9oe.jpg

zgA5UYH.jpg

jgnUmnR.jpg

4sX5USv.jpg

iUek5yG.jpg

ujAgdru.jpg

x6HgolL.jpg

l5c13FH.jpg

wcpx8JF.jpg

3ZO78he.jpg

oWJQIKn.jpg

03UocSP.jpg

NetakYv.jpg

xk3qLwX.jpg

LGQbUkN.jpg

jY0pvNy.jpg

KwoqxIw.jpg

yUEc5eB.jpg

nW62U9a.jpg

ekdZ2HH.jpg

P2P1Sn8.jpg

 

Na zdjęciach nie widać dobrze zielonego pigmentu na kołach w dolnej ich części oraz na szybach. Za duże odbicie światła. Szyby celowo pryśnięte matem w celu dodania efektu brudu i nalotu z glonów od długotrwałego postoju pod chmurką. Opony są również celowo czarne bez syfu. Przejrzałem wiele zdjęć złomków i można stwierdzić że opony są zwykle bardzo ładnie wymyte od deszczu,lekko poszarzałe na bokach. Strałem się oddać ten efekt ,który mam nadzieję pogłębi się na podstawce.Już przy podstawce dodam delikatnie pigmentów w odpowiednich miejscach.

 

Na zdjęciach widzę też kilka miejsc do poprawy jak węże i dysze gaśnic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Nad kołami się popracuje...dodam troszkę korozji,ale tylko troszkę. Owszem macie rascję ,że znalazłem kilka fotek rdzawych kół to głównie wyglądają one tak:

 

wHU0X9z.jpg

8xGT4lg.jpg

BxDA4ft.jpg

xFNz2XS.jpg

 

zdjęcia na potrzeby dyskusji. Pochodzą głównue ze strony http://saoirse-2010.livejournal.com/tag/действующее

 

 

Oczywiście pojazdy na zdjęciach są w relatywnie lepszym stanie niż mój model dlatego jednak troszkę korozji dodam zgodnie z Waszymi dobrymi sugestiami. Nawet jeśli niue jestem przekonany to chociażby przełamie to monotonię kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak subiektywnie nie jestem fanem "niszczenia" ładnych modeli, tak obiektywnie oddaje szacunek za świetną technicznie pracę Przy wszelkich ograniczeniach, jakie niesie skala 72, udało Ci się doskonałe zniuansować kolorystykę i stopień zużycia.

I też spróbowalbym choć trochę przełamać monotonnie piast, nawet kosztem lekkiego "podkolorozywania" rzeczywistości (co w sumie w 72 dosyć często jest przecież konieczne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny złomek , choć w odbiorze nieco przeszkadzają te szyby

 

Na zdjęciach źle to wygląda bo światło od lampek się odbija. Dlatego takie mleczne wyszły. W rzeczywistości mniej to rzuca się w oczy i widać zielony pigment na szybach.

 

Pewno zdjęcia bez mocnego oświetlenia by zmieniły wygląd

 

zakurzony dzięki .

Cieszę się ,że ogólnie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kapitalny złomek , choć w odbiorze nieco przeszkadzają te szyby

 

Na zdjęciach źle to wygląda bo światło od lampek się odbija. Dlatego takie mleczne wyszły. W rzeczywistości mniej to rzuca się w oczy i widać zielony pigment na szybach.

Bardziej mi chodziło o to, że nie "siedzą" dobrze w ramie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak . To fakt. Ciężko było mi je osadzić poprawnie. Z braku preparatu typu Maskol musiałem je osadzić już po pomalowaniu kabiny. Zapewne grubość 4 warstw lakieru zrobiła swoje.Tu już niestety nic nie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki.

Temat kół był poruszany na poprzedniej stronie. Materiał dokumentalny również. Mnie też wydawało się ,że powinny być brudne,z nalotem itp. Ale zdjecia muzealne czy zapomniane wraki często maja czyste koła z jedynie poszarzałymi oponami. Dodałem troszkę korozji na śrubach i felgach ale ,że linoleum deck brown to dość ciemna farba to straciło się to pod warstwą półmatowego lakieru bezbarwnego. Można by było pociągnąć dół felgi np dust deposit ale za duże ryzyko,że wchłonie się na cały obwód felgi więc odpusciłem. Dół opon pociągnięty jedynie zielonym pigmentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, świetna robota z cysterną, szacunek za odrobienie pracy domowej (research przed budową) i obronę kwestii kół.

Świetna robota również z podstawką - ten płot i droga z płyt jednoznacznie umiejscawiają scenę gdzieś w sojuzie.

Jeśli jednak mogę sobie pozwolić na jedno, mam nadzieję merytoryczne ale - czego brakuje mi tutaj, żeby to była praca typu "o żesz w mordę, aż kredki z tornistra poleciały".

Moim zdaniem, jeśli Ural stoi na tej drodze n-lat, to droga siłą rzeczy jest nieużywana, czyli powinna zarosnąć - np. mech / porosty wchodzące na krawędzie płyt. Oprócz tego, po deszczu, pod pojazdem (wokół pojazdu) powinien zbierać się brud - to można np. zobaczyć jak latem ruszy się samochód z parkingu po tygodniu stania - cały pył (np. z drzew) deszcz spłukuje po aucie, a na asfalcie zostaje coś jak odcisk kształtu auta.

Także brakuje mi "kleju", który połączyłby świetny pojazd i świetną podstawkę.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne sugestie,słuszne....

W warsztacie warunki mam już polarne. Więc na klejenie czegoś nowego raczej już sporadycznie. Jest zatem możliwość dopieszczenia podstawki...szczerze mówiąc myślałem nad sladami jakie robią sie wokół pojazdu ze skapujacej wody po deszczach. Mech to też dobry pomysł...tylko muszę coś zakupić do jego imitacji bo sam pigment to chyba za mało. Zrobię jakieś próby najpierw na jakimś skrawku materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem jest bo robiłem. Nie widać bo kolor posiadanej rdzy jest ciemny stąd na czarnym słabo się kontrastuje. Zresztą tylko poszło na śruby koł i delikatnie na dolne czesci felg..

 

Co do podstawki to już trochę poprawiłem dodałem trawę zachodzaca na płyty. Jeszcze pracuje na mchem....

 

Podglądam wszystkie Twoje galerie z pełnym podziwem .

Ten model, wg mnie, wyszedł Ci wprost genialnie .

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.