Skocz do zawartości

L4500 R "Maultier"


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Mercedes Benz L4500 R "Maultier".

Revell 1:35, prosto z pudła. Malowany akrylami Revell i Agama. Bloki piaskowca to PlusModel.

 

MeMRibe.jpg

 

ybQPoFC.jpg

 

CtZP0N4.jpg

 

I0Qh2RD.jpg

 

gGlDyNt.jpg

 

DuAs0zt.jpg

 

buSh6sN.jpg

 

mo53MR5.jpg

 

ITdEH48.jpg

 

bPKTgqE.jpg

 

lKW7i9Q.jpg

 

6jDxnmS.jpg

 

NPXswFD.jpg

 

 

Zapraszam do oglądania i oceny.

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć co jest łatwopalnego na pace, że wszędzie obklejony ostrzeżeniami, że łatwopalny, żeby nie jarać w pobliżu etc? Bo to chyba ciężarówka do transportu beczek z paliwem:)

 

Model fajny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziwy "wieloryb"!

Przyciąga wzrok od "pyska aż do ogona"...

Zwłaszcza, że trudno go złapać w obiektyw... z jego rozmiarami

A merytoryczne niedociągnięcia łatwo poprawić!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest świetnie, jak zawsze.

Co do uwag o zawartość paki i przeznaczenie pojazdu to widocznie taka była potrzeba chwili. Ja moją osobówką też dzisiaj gruz w bagażniku wywoziłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wypada coś napisać po tygodniu wiszenia w galerii.

Dziękuję za wpisy i ze model się trochę podoba.

 

Uwarzaj bo cię zjadom za brak mocniejszej modulacji kolorów!!!

 

Tu nie ma modulacji. Model jest pomalowany według starej szkoły, z rozjaśnieniami na płaszczyznach. Modulacja ostatnio jakoś mi nie leży...

 

Jedyne co to nie rozumiem czemu pojazd wojskowy przewozi bloki z piaskowca

 

A co tu jest do zrozumienia? Rano wozi się paliwo, w południe trotyl, po południu kostki z piaskowca a wieczorem Speck und Schnaps.

Zresztą model jest w malowaniu z frontu wschodniego, a tam "rycerski" Wehrmacht i inne Totenkopfverbänden, kradł wszystko co popadnie i to co się dało wywieść do Reichu.

Wywozili nawet czarnoziem z Ukrainy, to i piaskowiec na pewno też...

 

A mogę wiedzieć co jest łatwopalnego na pace, że wszędzie obklejony ostrzeżeniami, że łatwopalny, żeby nie jarać w pobliżu etc? Bo to chyba ciężarówka do transportu beczek z paliwem:)

 

Absolutnie masz rację że to samochód do wożenia paliwa!

Podobnie oklejonym samochodem (tylko oczywiście z napisami po polsku), w osiemdziesiątych latach, będąc w wojsku, jednego dnia woziliśmy 1200 litrów niebieskiej benzyny w beczkach. Drugiego dnia 1,5 tony kartofli luzem. A w poniedziałki, po sobotniej łaźni woziliśmy do pralni 1300 OBFAJDANYCH majtek i 1300 przepoconych podkoszulków. Podkreślam "OBFAJDANYCH" bo w tych czasach podstawowym materiałem podciernym w jednostkach wojskowych była gazeta, zazwyczaj "Zołnierz Wolności".

 

Jakie to ma znaczenie co ten pojazd ma na pace? Te kostki po prostu mi się podobają i już. Poza tym miałem je pod ręką. Malowanie tego modelu strasznie się za mną ciągnęło. Nie chciało mi się kupować beczek. Potem jeszcze malowanie tych beczek...

 

I dlatego są kostki piaskowca.

 

I tyle...

Edytowane przez Gość
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.