Skocz do zawartości

Renault FT17 RPM


enten

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się podoba, szczególnie brudzenie na "łączniku poziomym" pomiędzy kołami napędowym i napinającym - widać "granulację" błotka - to lubię ( nie lubię błotka typu "masło" ).

Troszkę brakuje brudzenia na gąskach ( przynajmniej, tak to widać na zdjęciu nr 3 - z tyłu zabrudzenie, a czym bliżej przodu zabrudzenia brak - może to kwestia oświetlenia... ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie, bardzo ładne malowanie, świetne kolory, wiem że ten model to ciężka sprawa...

Uwagi.

W paru miejscach na łączeniu płyt dziury ale zdaje sobie sprawę jak to trudno naprawić, brakuje washa np.na belce kół podtrzymujących (powierzchnia jednolita) oraz tytuł (powinno być samo FT). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jak się chce to i z RPM-u można coś fajnego zrobić.

Bardzo fajne malowanie. Kolorki mi się podobają.

Co mi nie pasuje? Te szczeliny kierowcy.

Nie wiem czy takie szerokie są w modelu, czy je poszerzyłeś, ale w realu mają może z 0,5 cm szerokości.

 

wbVFDcO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za zainteresowanie i opinie!

 

Marcinie, Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem

 

Mr_hanky, wydech jest odwrotnie wklejony, właściwie to przerobiony. Końcówka wydechu z drugiej strony to polska modyfikacja.

 

Jerzype, faktycznie łaczenie czasami nie poszło po mojej myśli.

 

Rack, docelowo chciałbym umieścić go na małej winietce. Takiej sielankowej polskiej łączce z piaskową drogą.

 

Jarku, szczeliny są "fabryczne". Nie miałem pomysłu jak je poprawić. Miałem też problem ze spasowaniem płyt w okolicach włazu kierowcy. Tu tez nie jestem do końca zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enten

Myślałem, że nie odpowiesz już na komentarze ...od lutego pięć miechów a tu nagle odpowiedź, lepiej późno niż wcale:P

 

 

Co do kolorów FT...

Zrobiłem niedawno kilka wozów z września (może kiedyś się odważe na galerie :P) i warto powiedzieć o kwestii różnic w malowaniu pojazdów WP, którą wielu pomija. Pojazdy starsze miały regulaminowy oliwkowy a po zmianie regulaminu miały nanoszone pasy piaskowe i brązowe, co da się na zdjęciach zauważyć. Późniejsze dostawały już piaskową bazę. Najlepiej to widać na ciężarówkach, choć niektóre mogły być pomalowane na nowo np. Vickersy z Żurawicy. Mam także wrażenie, że niektóre FT spod Brześcia mogły mieć ciągle oliwkowe malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kolorów FT...

Zrobiłem niedawno kilka wozów z września (może kiedyś się odważe na galerie :P) i warto powiedzieć o kwestii różnic w malowaniu pojazdów WP, którą wielu pomija. Pojazdy starsze miały regulaminowy oliwkowy a po zmianie regulaminu miały nanoszone pasy piaskowe i brązowe, co da się na zdjęciach zauważyć.

 

Poproszę jedno, "malutkie" zdanie w pism, regulaminów, norm z tamtego okresu, że coś takiego było. Ja jeszcze nie spotkałem.

Wyciąganie wniosków z czarno-białych zdjęć to wróżenie z fusów. Razem z piaskiem i brązem wszedł nowy zielony.

Pomiędzy jednolitym malowaniem "ochronnym" a trójbarwnym był jeszcze kamuflaż "japoński".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarekk

Dzięki za odpowiedź, zdaję sobie z tego sprawę, jednak najprawdopodobniej takie malowanie występuje i pozostaje nam niestety jedynie wróźenie z fotografii. Widac to np. na pojazdach ciężarowych, gdzie układ pasów piaskowych i ciemnych (być może to pojedyncze przypadki, ale jednak one są), swoją drogą niewiele widziałem pojazdów wojskowych nieopancerzonych pomalowanych na japońca :P

... jak napisałem najwyraźniejsze takie przypadki są właśnie na ciężarówkach i ciągnikach np.c4p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.