Skocz do zawartości

Matilda II A12 Tamiya 1/48 + podstawka


GenKamyk

Rekomendowane odpowiedzi

Mój trzeci skończony model

Fajnie się składało i sporo mnie nauczył (faktura odlewu, el. fototrawione)

Obiecałem, że podstawkę zrobię przez weekend to i słowa dotrzymuje

Nie jest to nic wyszukanego no ale zabrałem się wczoraj wieczorem do roboty i więcej pomysłów nie miałem

Jeszcze raz dziękuję za uwagi i komentarze w warsztacie

Zapraszam do komentowania i krytyki

 

41586004922_57284f2b92_b.jpg

41586003052_6053fe50ea_b.jpg

27757321888_3d33fcc9f3_b.jpg

41585999262_61bc2e6d28_b.jpg

41585995532_76acee18d6_b.jpg

39818392540_62c8dea22e_b.jpg

41585992422_c3e477900f_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie Ci wyszedł. Podstawka dodaje dużo przy prezentacji i też ładnie wygląda.

Zwrócę ci natomiast uwagę na połączenie tych dwóch rzeczy. Przede wszystkim kolor podłożaz nie zgrywania się z kolorem kurzu na gąsienicach. Druga kwestia to z reguły w tych klimatach pojazdy za dość zakurzone.

Oczywiście to nie jest jakiś wielki dramat, chodzi i o żeby następnym razem zwrócić uwagę na spójność wszystkich elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, dzięki! Przy lampce biurkowej różnica nie jest tak widoczna i nawet nie pomyślałem, żeby to korygować. Foty trzasnąłem na zewnątrz przy swietle dziennym i wyszły takie kwiatki.

Postaram się poprawić co nieco i zapamiętać żeby brudzenie robić po podstawce. Ciężko mi idzie łączenie wszystkich kolorów błota, spękanej ziemi i malowanie pod to kamieni, nie mówić o tym, żeby na koniec dopasować to do modelu. Tym bardziej zaczynam doceniać podstawki innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Model bardzo fajny. Stonowany, schludnie wykonany i starannie pomalowany. Podstawka również ciekawa - prosta ale niebanalna - taka w sam raz!

 

Zgadzam się z Bazylms-em co do kilku niedociągnięć w spójności podstawki z modelem ale jak dla mnie, uwzględniając, że jest to twoja pierwsza podstawka

 

Całość mi się podoba. Gratulacje za fajny projekt!

 

Pozdrawiam,

Jakx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, uwzględniając, że jest to twoja pierwsza podstawka

No właśnie to już druga

Poprawiłem co mogłem Mam nadzieję że jest lepiej a nie gorzej

Dodałem pigment na gąski i do wnęk oraz emalie aerografem na boki i wieżę a następnie roztarłem ją troszkę terpentyną

Dzięki za uwagi i przede wszystkim że zaglądacie i komentujecie

Odpalam zaraz kolejny warsztat więc gorąco zapraszam bo potrzeba mi będzie Waszej wiedzy

Pozdrawiam

 

Kamil

 

26781626807_a8c4885c45_b.jpg

26781624257_8a1e9cc0f4_b.jpg

26781622057_50e3812c3b_b.jpg

26781619737_da54aae467_b.jpg

41648794331_e15efd08bf_b.jpg

40938524024_40e5ea6412_b.jpg

40938521174_f4e5d5b744_b.jpg

41648792381_82d9a96141_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model.

Porządna robota bardzo fajne malowanie, brudzenie, obicia i rdzawe zacieki. Ludzika wstawisz do włazu czy tak na pusto będzie?

Podstawka również bardzo fajna. Jedynie co mi nie pasuje na podstawce to ten niby krzak przy tylnym kole z lewej (kojarzy mi się koralowcem z dna oceanu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, krzaczek chybiony jest to jakiś preparowany mech ale chciałem urozmaicić roślinność

Co do laleczek to muszę się nauczyć je malować ale kiedyś tak, kogoś tam wstawię

Póki co startuję z warsztatem tygrysa a matylda na półkę

No i jeszcze raz dziękuje wszystkim za opinie , aż chce się sklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było a Ciotka Matyldzia jak widzę ma galerię z podstawką. No i bardzo ładnie to wyszło, podoba mi się. No to pozostaje obserwować kolejne warsztaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.