Skocz do zawartości

Tamiya Sdkfz 251/1 HANOMAG


GrandeEspada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej pierwszej galerii

Jest to mój pierwszy model plastikowy a co za tym idzie pierwsza styczność z malowaniem aerografem. Wcześniej w kartonach siedziałem stąd np. podstawka, która jest nie skończona ale wytrasowana w kartonie 2mm grubości. Co do samego modelu mi tam się podoba ładnie się prezentuje na półce ale oczywiście sam widzę masę błędów. Szpadle, kilofy itp nie pomalowane z dość prostej przyczyny jako iż dopiero zaczynam dopiero kompletuje farbki i mam zamiar to poprawić. Prawa antenka przy reflektorze już została znaleziona muszę ją tylko dokleić na zdjęciach zauważyłem. Muszę też zaopatrzyć się w jakiś lakier do aero ponieważ taki z puszki nie spełnił swojej roli.

d5fd8b9f2d39eed4.jpg

 

8f2b51210f89496b.jpg

 

43693eb2db066682.jpg

 

cc0fdc44e91dafd3.jpg

 

5f7118956974a190.jpg

 

46956b182b4f4bb1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki się strasznie srebrzą, trza lakier dać pod, nie na. Pomogłyby tez płyny do kalek a na to jakiś lakier satynowy

Zamiast farbek do laleczek lepiej kupić np zestaw do weadheringu https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-7407-Panzer-Grey-Enamel-Acrylic-Set-4550187.html czy https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-7438-Weathering-Set-Wet-Earth-Tracks.html

No i zdjęcia modelu a nie podłogi! kartka A3 lub A2 na krześle i światło dzienne wystarczą.

BTW czy to orzech amerykański? Piękna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakieru to był tylko z puchy jakiś taki zwykły z budowlanego tylko właśnie brzydko się nałożył, właśnie mam zamiar kupić jakiś do aero matowy.Płyn do kalek był mark fit, ale pewnie jest jeszcze kwestia mojego braku wprawy. Czy jak teraz psiknę to satyną to coś da? Farby do laleczek to zwykłe farby tamki, a właśnie skoro te farby są z serii XF czyli matowej to powinno się to tak wszystko błyszczeć?

 

P.S. Co do paneli to masz dobre oko ;p orzech Nevada czyli amerkyański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na koncie zaledwie sześć modeli z czego tylko trzy skończone wiec ekspertem nie jestem. Problem z Tamiya może być taki, że np nie wymieszałeś porządnie i ten mat osiadł na dnie słoiczka.

Lakier bym proponował vallejo premium bo łatwo się nakłada, sporo wybacza przy nakładaniu i nie śmierdzi ale nie jest napewno taki wytrzymały jak lakiery celulozowe model master czy ostatnio Tamiya LP. Do pancerki na wykonczenie polecałbym jednak satynowy a nie mat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt dużo do wymianinania co trzeba by poprawić. Najlepipej założyć warsztat przy nastepnym i tam na bierząco się bedzie podpowiadać.

A tu to dwie opcje - mycie, albo na półkę jako sentyment że to pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Czy ktoś poradziłby mi jakiś model 1:35 do ok 100zł ponieważ chce jeszcze zainwestować w te washe. Kategoria zainteresowań to coś z pancerki czołgi, pojazdy-okres IIWŚ. Pytam was ponieważ nie mam rozeznania w producentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GenKamyk

W tym wypadku należało by polecieć matem a potem satyną. Nie wiadomo ile autor nawalił błysku na powierzchnie modelu.

A ku ścisłości już do końca to wiele elementów czołgów są matowe a nie wbrew pozorom jak twierdzi Jimenez (zakładam, ze powołujesz się na jego warsztaty youtubowe) satynowe :P Poza tym błyszczące wersje też można znaleźć. Wystarczy przejrzeć różne zdjęcia. Co temat to IMO trzeba podejść indywidualnie do każdego pojazdu i poświęcić parę wieczorów na analizę i background historyczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sugerując się radami kolegów drugi model już mam zamiar brudzić itp. Lakiery bezbarwne mam teraz tylko pytanie co poradzicie do tego washa? Zestaw jakiś? Czy może kilka osobnych specyfików, chodzi mi o coś bardzo uniwersalnego z możliwością wykorzystania w innych modelach teraz robię Centuriona od Tamki kolor główny to dark green(XF-61). Mam na razie tylko panel linera black myślę np. o czymś takim https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1005-DARK-BROWN-WASH-FOR-GREEN-VEHICLES.html da radę? Czy może tak jak pisałem lepiej kupić jakiś zestawik? Z góry dziękuję za odpowiedź. A i może jak już piszę to zapytam o gąski w instrukcji jest napisane że ma to być kolor XF-56 metalic grey jak dla mnie to jest on z byt "jasny" metaliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.