Skocz do zawartości

Tamiya Sdkfz 223


GrandeEspada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono kolegów modelarzy w mojej drugiej(mam nadzieję lepszej) galerii

Początkowo nie planowałem wstawiania zdjęć tego pojazdu, lecz potrzebuję pomocy. Jak zapewne widzicie model niemiłosiernie się świeci

W komentarzach do mojej poprzedniej relacji http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=61281 też zwrócono mi uwagę na ten problem ale w tamtym modelu wcale nie używałem lakierów bezbarwnych, natomiast w tym przed kalkami clear humbrola i oczywiście na koniec mat cote z tej samej firmy i tu moje ogromne zdziwienie że po tym zabiegu świeci się jeszcze bardziej. I tu pojawia się moje pytanie jakim lakierem to zgasić? I czy te humbrole faktycznie takie są czy ja zrąbałem. Pierwszy raz pobawiłem się w delikatny chipping oraz mam zamiar lekko go przykurzyć pigmentem lecz czytałem że to powinno się robić po lakierze matowym więc pewnie najpierw spróbuję jakoś go zmatowić. Oto i zdjęcia mam nadzieję że osiągnąłem choć minimalny progres

1decd44c80ebaee7.jpg

 

03c8eb2e073fc860.jpg

 

a2d43c5a12c48fda.jpg

 

1266cb1414f8e15f.jpg

 

672e605e37aaf3fb.jpg

 

77d8a4ea22bda920.jpg

 

5e32aa56bd67840b.jpg

 

f753cfb7fc67324f.jpg

 

3d67be8aab70addb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hataka ORANGE - mała buteleczka 17ml, co w przypadku modeli w 1/72 wystarczy Ci na kilka modeli kosztuje ok. 14 zł. Ja jestem z niego zadowolony.

 

Hataka Hobby HTK-XP07 Matt Lacquer Clear

 

Rozcieńczasz go czy bezpośrednio z butli? Bo jeżeli rozcieńczasz to jeszcze trzeba dorzucić ichni rozcieńczalnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczam, bo wtedy mam większą kontrolę nad nanoszeniem - być może dałoby się bez rozcieńczania - jednak nie testowałem. Używam rozcieńczalnika HATAKA, kupiłem bo mam też troche farbek tej firmy. Możliwe jednak, że rozcieńczalniki inny producentów też będą się nadawały - zwłaszcza te stosowane przez Ciebie do Humbrolli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozcieńczam, bo wtedy mam większą kontrolę nad nanoszeniem - być może dałoby się bez rozcieńczania - jednak nie testowałem. Używam rozcieńczalnika HATAKA, kupiłem bo mam też troche farbek tej firmy. Możliwe jednak, że rozcieńczalniki inny producentów też będą się nadawały - zwłaszcza te stosowane przez Ciebie do Humbrolli.

Ja nie używam Humbroli - nigdy . Na razie jadę tylko na Gunze i Tamce, do rozcieńczania których używam Leveling Thinnera Mr. Hobby. Tyle, że cenowo to ten zestaw jest "taki sobie", to myślę o wypróbowaniu czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam mówię, zaopatrzenie się w Alclad 2 kote matte. Nie trzeba rozcieńczać, schnie w 15 minut, a efekt jest genialny.

Pytanie tylko czy to coś - nie znam, bazuję tylko na Twojej opinii - nie "pożre" się z farbami innego producenta... Np. w moim przypadku - gdybym przeszedł, załóżmy, na Hatakę - jaka może być reakcja tego Alclada?

Dzisiejsi producenci potrafią tak "namącić" na rynku, że do ich farb powinny być stosowane ICH rozcieńczalniki, lakiery itd.... Ale oczywiście na powyższe pytanie można uzyskać odpowiedź tylko sprawdzając samemu taki "tandem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent farb pisze że do ich farb, konieczny jest tylko i wyłącznie ich lakier i żaden inny, bo zeżre farbę czy coś, to jest to tylko i wyłącznie robienie ludziom, wody z mózgu. Świetnym przykładem na to jest Pan Mig Jimenez, który wmawia wszystkim że do jego farb jest potrzebny tylko jego rozcieńczalnik itp. Malowałem już Tamiyami, Gunze, Vallejo, MRP, Revellami, Pactrami. Do tych wszystkich farb, jako nabłyszczacz stosowałam zwykły Sidolux do PCV, a do zmatowienia używałem tylko Alclad i nigdy, absolutnie nic nie stało się z powłoką malarską. Gdybym nie widział jak działa Alclad, nie polecałbym go. I tak na zakończenie. Nie mam nic wspólnego dystrybutorami produktów Alclad. Po prostu je wypróbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. I wszystko jasne. . Wprawdzie z Hataką nie sprawdziłeś , ale wiem, że przynajmniej z Tamką i Gunze się nie żre. Chętnie wypróbuję.

 

Dobra, zakończmy ten off w tym wątku, bo nas właściciel rozstrzela tą 223-ką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zakończmy ten off w tym wątku, bo nas właściciel rozstrzela tą 223-ką...

 

Eeee tam, ja mam 2 Abramsy i Leoparda na stanie, więc niech lepiej nie zaczyna

 

A tak na serio, to fakt. Brzydko jest śmiecić w nie swoim ogródku. Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.