Skocz do zawartości

Panzer Kampfwagen IV Tamiya 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

 

W piątek 07.09 zakupiłem pierwszego Niemca. Tamiya jak to Tamiya, rocznik bodajże 1977, więc starszy od mnie. Na całkowitym spontanie przedstawiam wam interpretację (SF) mojego pierwszego Niemca.

Prosto z pudła (dorobione tylko 4 sprężyny) w dodatku sf, może się spodoba

Coś tam popróbowałem, coś tam wykorzystałem, wyszło jak wyszło.

Zawsze mogłoby być lepiej, oby następny był lepszy.

vyb1J0T.jpg

klkOGZH.jpg

QMLBd1S.jpg

bYr31Uh.jpg

TB973a1.jpg

9kMlsi5.jpg

QCt7wCj.jpg

LobjgmC.jpg

uC8YdLJ.jpg

Iozdqw6.jpg

yUE0GcU.jpg

lmURGlM.jpg

no i z Abramsem grupowe

t2WroMq.jpg

T9g4GS2.jpg

wbRodHi.jpg

 

użyta chemia

Tx3bJRK.jpg

 

Największa wk****** przy robie zdjęć odpadła mi jedna część (ta z lewej strony - pozostał tylko dziury i piach). W podziękowaniu wielkiem mistrzowi dywanowi wywaliłem go do piwnicy.

Jak znajdę tą część to przykleję i zrobię podstawkę (kiedyś).

 

Może się spodoba mój kolejny czołk.

Całkowity spontan ponieważ nie chce mi się kończyć Abramsa (albo nie mam wyczucia co zrobić).

Chyba trzeba zacząć coś nowego

 

 

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abramsik wygląda IMO fporząsiu ;)

Fajnie że zrobiłeś sobie soft boxa. Teraz ino weź se chopie jakiś kurs w szopie zrób jak poprawiać histogram i zdjęcia będziesz miał fpytke ;)

a panzer jak panzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj ten model jako rozrywkowy. Nie ma sensu rozwodzić się nad merytoryką zestawu, bo ona leży. JEst to jednak całkiem dobry model do odstresowującego sklejenia. Wszystko ładnie pasuje i wg mnie idelanie nadaje się na pierwszy model (choć u ciebie tak nie jest).

 

Całkeim ciekawie wyszło malowanie, choć można było jeszcze bardziej go porozjaśniać. Górny tłumik masz trochę niekonsekwentnie pordzewiony - rura i końcówki też by się przydały. To co zgubiłeś to lewarek, a tuż nad nim w boku kadłuba jest mocowanie anteny, jednakże tej brakuje. Można było też metalizerem zrobić zęby kół napeowych oraz powierzchnie styku gąsienic z kołami napinajacymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszego Niemca to fajnie Ci wyszedł.

 

Dzięki kolejny będzie lepszy (oby), myślę nad : https://www.mojehobby.pl/products/Sturmgeschutz-III-Ausf-E-SdKfz-142.html

 

Abramsik wygląda IMO fporząsiu ;)

Fajnie że zrobiłeś sobie soft boxa. Teraz ino weź se chopie jakiś kurs w szopie zrób jak poprawiać histogram i zdjęcia będziesz miał fpytke ;)

a panzer jak panzer

 

Abrams jeszcze nie skończony jeszcze troszkę potrzebuję czasy by go dokończyć.

Histogram ? co to jest ? tzn nie bardzo wiem o co chodzi, jeśli mógł rozwinąć temat to byłym bardzo wdzięczny

 

Potraktuj ten model jako rozrywkowy. Nie ma sensu rozwodzić się nad merytoryką zestawu, bo ona leży. JEst to jednak całkiem dobry model do odstresowującego sklejenia. Wszystko ładnie pasuje i wg mnie idelanie nadaje się na pierwszy model (choć u ciebie tak nie jest).

 

Całkeim ciekawie wyszło malowanie, choć można było jeszcze bardziej go porozjaśniać. Górny tłumik masz trochę niekonsekwentnie pordzewiony - rura i końcówki też by się przydały. To co zgubiłeś to lewarek, a tuż nad nim w boku kadłuba jest mocowanie anteny, jednakże tej brakuje. Można było też metalizerem zrobić zęby kół napeowych oraz powierzchnie styku gąsienic z kołami napinajacymi.

 

Merytoryka na 100% leży - wiem i zdaję sobie z tego sprawę ale wyszedłem z założenia, że go robię by odstresować się od Abramsa, na którego poświęciłem trochę czasu.

Pierwszy niemiec to też pierwszy model poniekąd

Wiem, w porównaniu do Twoich zdjęć Twój był prawie biały z odcieniem szarego a mój ciemny z szarym - spora różnica. Tłumik do poprawy to nie problem

Ten lewarek gdzieś jest, kiedyś go znajdę no fakt o antenie zapomniałem w ogóle no i nie pomyślałem by potraktować metalizerem zęby kół czy gąski w miejscu styku.

 

Patrzam i podziwiam i myślę sobie o tak ten gość potrafi to robić

Dziękuję Przemku, uwielbiam Twoją ironię nie przesadzajmy jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moerytoryki to fakt, zestaw jest jaki jest ale merytoryka to jedno a niechlujstwo to drugie.

Model wrześniowy a zrobiłeś z dodatkowymi płytami to już mógł mieć kalki z późniejszej kampanii, Bałkany czy Francja, które przecież przy modelu są dołączone,też byłby szary, więc to jest jeszcze poniżej merytoryki zestawu. Ale rozumiem to taki relaksacyjny model.

Z uwag dodatkowych to właz dowódcy wklejony w poprzek i brak uchwytu na wieży i brak rdzy na małym tłumiku jak pisano.

A ta wielka szczelina na przedzie to chyba największy babol na tym modelu:)

 

Piszę to bo jednak model na forum w jakimś celu wrzuciłeś i chyba nie po to by dostawać fałszywe komentarze że jest super wszystko.

Jeśli mam oceniać jedynie malowanie to nawet mi się podoba, bo takie czyste nie skatowane czwórki w Polsce to była norma, tylko brak kontrastu tzn więcej kurzu tu i tam bo szare modele są bardzo podatne na jasny brudek.

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moerytoryki to fakt, zestaw jest jaki jest ale merytoryka to jedno a niechlujstwo to drugie.

Model wrześniowy a zrobiłeś z dodatkowymi płytami to już mógł mieć kalki z późniejszej kampanii, Bałkany czy Francja, które przecież przy modelu są dołączone,też byłby szary, więc to jest jeszcze poniżej merytoryki zestawu. Ale rozumiem to taki relaksacyjny model.

Z uwag dodatkowych to właz dowódcy wklejony w poprzek i brak uchwytu na wieży i brak rdzy na małym tłumiku jak pisano.

A ta wielka szczelina na przedzie to chyba największy babol na tym modelu:)

 

Piszę to bo jednak model na forum w jakimś celu wrzuciłeś i chyba nie po to by dostawać fałszywe komentarze że jest super wszystko.

Jeśli mam oceniać jedynie malowanie to nawet mi się podoba, bo takie czyste nie skatowane czwórki w Polsce to była norma, tylko brak kontrastu tzn więcej kurzu tu i tam bo szare modele są bardzo podatne na jasny brudek.

 

pozdrawiam:)

 

Dokładnie tak : relaksacyjny model.

Do następnego inaczej podejdę, będzie warsztat i mam nadzieję, że lepiej

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.