Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Widzę, że to nie podlega dyskusji

Szczerze powiedziawszy nie do końca rozumiem ideę istnienia działu z kilkoma tylko wątkami, w których będzie groch z kapustą. Jaki to ład biblioteczny? Jak się w tym połapać i jak szukać - zagłębiać się w każdy długaśny wątek zamiast szybko przejrzeć listę tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz...

Na razie mamy dział 1:1 Pojazdy wojskowe, i w nim zawiera się również okres drugiej wojny światowej.

Tutaj, w tym wątku SZUKAMY, i dzielimy się informacjami...

Jeśli z jakiegoś „pytania” zrodzi się przy naszym udziale fajna ilość dokumentacji, to z trybu od razy wyodrębnimy nowy wątek, ale tylko dla jednego typu sprzętu (lub „rodziny” pojazdów...)

Ale, oczywiście, gdyby pojawiła się sytuacja ze zostaniemy zasypani materiałami, zdjęciami i waszymi rysunkami, wtedy powrócimy do twej sugestii...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormitor... Spokojnie...

To się sprawdza gdzie indziej...

Nie będziesz musiał przeszukiwać, bo na początku działu pojawi się uzupełniany na bieżąco spis treści...

 

Grochu z kapustą także nie będzie, ponieważ zgromadzenie pytań w jednym miejscu np. tylko o pojazdach NATO. Lub tylko o pojazdach państw OSI, zadziała na nas mobilizująco.

 

Pytania w jednym miejscu, natomiast już odpowiedzi na nie, materiał zdjęciowy rysunki i co tam sobie tylko wymyślimy, automatycznie (oczywiście przy odpowiedniej jego ilości i jakości...) wyskoczy z wątku SZUKAMY i powstanie nowy, ale z konkretną nazwą własna sprzętu i tylko o jednym sprzęcie lub jego rodzinie.

 

Kwestia przyzwyczajenia.... Ale jest to znacznie wygodniejsze niż klepanie po kilkudziesięciu wątkach, gdzie każdy myśli ze jego pytanie jest najważniejsze, bo szuka zdjęcia np. kanistra. Potem pytań 200-ście i weź to przeszukuj czy ktoś dal odpowiedź czy nie... To jest właśnie dla nas utrudnienie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Szukam zdjęć i informacji dotyczących Sd.Kfz. 251 zdobytego w Powstaniu Warszawskim. Przeszukałem strone Muzeum PW i nie znalazłem za wiele, mam model Dragona w 1:72 gdzie są kalki do tego pojazdu ale jest tu pare nie jasności jak na mój gust. Po pierwsze zdjęcie pokazuje pojazd na którym jest miejsce pod numer rejestracyjny, ale samego numeru nie ma, następna sprawa to zamocowanie obu KM-ów, ja na miejscu powstańców wymontował bym tylni i urzył raczej na jakiejś barykadzie, kolejny problem to antena radiowa, z tego co mi wiadomo nie wszystkie 251 były wyposażone w radio. Za wszelką pomoc byłbym bardzo wdzięczny, jak będe miał chwile to postaram się zrobić in-boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Bardzo potrzebuję jakiś zdjęć (a jeśli macie to jeszcze plansze malowań) Pz IV Ausf.H bez zimmeritu z bitwy kurskiej. Są mi bardzo potrzebne. Z góry dziękuje .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A to sie juz dowiedziałem co to za pojazd

 

Tu podziekowania osobie która do mnie napisała na gg

 

Model można dostać w PlusModel:

http://www.plusmodel.cz/view_en.php?id=258

 

i tu ciekawostki o modelu

http://www.autogallery.org.ru/m/leepkw.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam szanownych forumowiczów! Mam takie pytanko:

Otóż kiedyś natrafiłem na takie zdjątko polskiego panzera IV:

http://i72.photobucket.com/albums/i192/Don_Radecco/polskipz4.jpg

 

W temacie alianckim jestem niestety laikiem. Może ktoś z forumowiczów wie jakie oznaczenia miał ten panzer? i jakiego był koloru? czy był przemalowany w jakieś hamerykańskie kolorki czy to jest dulkelngelb po prostu? A czy istnieją może jakieś inne fotki tego czołgu? będę wdzięczny za każdą pomoc pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.