Skocz do zawartości

T-72M1


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 months later...
  • 1 year later...

Kolejne fotki naszych Te siedem dwójek Już ich się trochę nazbierało. Niestety było fatalne światło, czołg błyszczał jak psu jaja. Nowością są beczki z tyłu. Czołg bezimienny (brak numeru), prawdopodobnie 1 batalion czołgów.

 

34901411453_dc18bafb96_c.jpg

 

Link do albumu w zdjęciu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...

Najwidoczniej Ale dalej panuje zasada: "maluj tym co masz pod ręką", w jednostce dalej stało sporo T-72 z różnymi barwami. Niestety prawdopodobnie nie będzie już więcej zdjęć T-72M1, do Braniewa zjechały pierwsze PT-91 więc teraz oczekujcie wysypu zdjęć naszego Twardego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie potrzeba to beda W sierplniu mamy dostac polskiego T72 w zamian za Chieftaina Mk11 ktory idzie do Polski. Mam nadzieje, ze dadza nam noofke - nie smigana ;-)

A propos, wiesz cos na temat oleju do hydrauliki (przekladni) w T-72? Podobno jest jakis super specjalny i nie ma go w katalogu NATO... wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braniewa zjechały pierwsze PT-91 więc teraz oczekujcie wysypu zdjęć naszego Twardego

 

Może zobaczę tam gdzieś jednego z moich byłych PT-ków UBC 2590, UBC 5636 albo UBC 2507:) Dla Braniewa to przesiadka pokoleniowa. Póki co wracam do mojego A5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w przekładni nie jest niczym specjalnym. Nazywał się bodajże Odys. W silniku jest Dragon. A w katalogach NATO go nie ma bo to ruski czołg

 

Dzieki za odpowiedz Corporal_PL :-) Sorry za ignorancje. Mam nastepujace pytania:

 

1. Olej silnikowy. Ruski: MT-16p, my lejemy 15W40... jakie parametry ma Dragon?

 

2. Przekladnia. Ruski: MT-8p (TSZ-8), jakie parametry ma Odys i czy jest zastepnik?

 

Teraz najwazniejsze:

3. Stabilizator. Ruski to AMG-10 - co lejecie w Polsce? Ponoc to jest ten sam olej co do sprzegla i hamulcow w BRDM-2 i BTR-60. To jest olej o ktory mi chodzilo w poprzednim poscie, tylko musialem sie doedukowac troche ;-)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Farby 10 października porównam, czekam na jakieś fundusze żeby kupić kilka farb Czy ten czołg świeżo po malowaniu? Nie wyglądał, a to że nie ma oznaczeń może wskazywać na to że to czołg zakonserwowany. Przynajmniej tak dedukuje po rozmowie w 9BKPanc gdzie opisany mi został pojazd zakonserwowany. Ten się różni tylko tym że wszelkie oszklenia, liny i inne rzeczy podatne na rdzewienie nie są osłonięte, ale to zakładam że zostało zdjęte na potrzeby festynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.