Skocz do zawartości

KTO Rosomak


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Viaroos-projekt grupowy KTO ROSOMAK ; pomysł dobry ,o ile powstał by po zakończeniu projektu I&A-sam bym się przyłączył.

TUR,DZIK nie w najbliższym czasie. Poza planami Rosomaka czekają mnie plany UMI-9.50 . W przyszłości o ile dostępne materiały pozwolą , rozrysuję plany interesujących Ciebie pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Witam

 

Informuję kolegów ,że w miesięczniku Modelarz nr.8/2010 opublikowano plany Rosomaka w wersji podstawowej w skali 1:35 -dwa z sześciu arkuszy.

 

Mam ten plan, jeżeli reszta będzie taka sama jak pierwsze dwa arkusze.

To resztę można sobie podarować.

 

Proporcje ma skopane, jarzmo z którego wychodzi lufa oraz sama lufa jest za cienka, koła to porażka. Reszty błędów nie chce mi się wypisywać.

Wyrzucone 12 zł

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skoro nie mamy obecnie alternatywnych planów to może warto jednak te plany wziąć "na widelec" i wskazać konkretne błędy.

 

Na podstawie "pewnych" rysunków z góry:

1. Włazy górne przedziału desantowego mają inny kształt i wymiary.

2. Podział blach na wieży jest inny.

 

Plus to co napisano powyżej, tj. armata i jej jarzmo mało mają wspólnego z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proponuje jeszcze porównać sobie rzut z przodu na planie, a przód na oryginale. W szczególności proponuje zwrócić uwagę na skosy bocznego pancerza na planie, według mnie są za duże.

 

Łopatki śrub pędników wodnych z tyłu ( chyba tak to się poprawnie nazywa ) na planie nie bardzo przypominają oryginał.

Po za tym rama nie zbyt mi się podoba, wygląda jakoś tak dziwnie na planie.

 

Po za tym na tyle wieży w oryginale jest taki kominek (nie wiem jak to poprawnie się nazywa)

 

9111.jpg

 

Na planie ten detal to fikcja literacka.

 

Ciekawe czy w dalszych częściach planów będą pokazane typy opon używanych w rosomakach. ( Nokian, Michelin i Goodyear)

 

Tak przy okazji, czy ktoś z kolegów ma może zdjęcia Rosomaka pokazujące górną częśc kadłuba i wieży ?

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

 

Czy ktoś z kolegów posiada może prospekty reklamowe dotyczące Rosomaka wraz rysunkami ?

Mam jedną stronę z takiego prospektu reklamowego z planem, ale bardzo słabej jakości.

 

Jeżeli ktoś mógł by poratować dobrym skanem, z takiego prospektu, był bardzo wdzięczny.

 

Tak przy okazji, to Rosomak w 1/35 się dłubie pomału ;)

 

http://bigmodel120.blogspot.com/2012/05/kto-rosomak-135.html

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, to Rosomak w 1/35 się dłubie pomału ;)

 

http://bigmodel120.blogspot.com/2012/05/kto-rosomak-135.html

 

Świetna robota. Na razie dosyć niewiele tego, ale wygląda to co najmniej bardzo ładnie. Chciałbym mieć takiego we własnej gablotce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Świetna robota. Na razie dosyć niewiele tego, ale wygląda to co najmniej bardzo ładnie. Chciałbym mieć takiego we własnej gablotce .

 

Dzięki

Na razie jest nie wiele, bo wpierw chce zrobić i spasować bryłę kadłuba, następnym etapem będzie zrobienie zawieszenia.

A na koniec będzie zrobienie góry kadłuba, czyli pancerz, uchwyty itp.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Pilnie szukam zdjęć góry Rosomaka z obrotnicą OSS-D

Zależy mi na zdjęciach dachu kadłuba oraz wnętrza obrotnicy.

 

Jeżeli ktoś by mógł poratować zdjęciami, był bym bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako że planów nie ma, to trzeba sobie plany samemu zrobić.

Dwie wizyty w ostatnim weekend, w CSWL w Poznaniu i na operacji Zachód.

Obrodziły pozyskaniem wymiarów Rosomaka, obmierzyliśmy sobie rośka od wieży po kadłub

Teraz wszytko w rękach rysownika.

 

A na deser parę zdjęć Rosomaka

 

cUgHMl.jpg

 

8JlzMl.jpg

 

buO0Xl.jpg

 

AzYQWl.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Skoro nie mamy obecnie alternatywnych planów to może warto jednak te plany wziąć "na widelec" i wskazać konkretne błędy.

 

Na podstawie "pewnych" rysunków z góry:

1. Włazy górne przedziału desantowego mają inny kształt i wymiary.

2. Podział blach na wieży jest inny.

 

Pozwolę sobie uzupełnić listę błędów.

 

1. Wahacze (dolny i górny) są za krótkie, powinny być dłuższe na tym prostym odcinku który wchodzi w mocowanie wahacza w ramie. Brak na bokach wahaczy takiego płaskiego paska.

2. Poszczególne płyty wieży są albo za krótkie (tylne i prawa płyta), lub za długie (lewa boczna płyta).

Ponadto wieża jest za wysoka.

3. Brak zawiasów włazów desantowych

4. Podział blach góry kadłuba (tyłu) jest błędny.

5. Pokrywy włazów we wieży mają za małą średnice

 

Niedługo cd.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

 

Nie bardzo wiedziałem gdzie umieścić tego posta, postanowiłem tutaj.

Otóż interesuje mnie kwestia kolorystyki/farb jakimi są malowane nasze Rosomaki w Afganistanie.

 

Czy rosomaki malowane na zielono to ten sam zielony który jest używany do malowania pojazdów w kraju ?.

Czy piaskowy to będzie taki sam jaki mają np amerykańskie MRAP-y używane przez nasz PKW ?.

 

Czy ktoś może coś wie ?

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy rosomaki malowane na zielono to ten sam zielony który jest używany do malowania pojazdów w kraju ?.

 

Oczywiście, przecież pojazdy do PKW trafiają z kraju.

 

Witam.

Czy piaskowy to będzie taki sam jaki mają np amerykańskie MRAP-y używane przez nasz PKW ?.

 

Prawie taki sam, może o ton jaśniejszy. Różnicy (spod kurzu) praktycznie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.