Skocz do zawartości

PT-91 TWARDY ...


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Te zdjęcia niektórym kolegom pasjonującym się Polskim uzbrojeniem są już znane.....Przypomnę tylko ze udostępniam je dzięki uprzejmości pasjonaty pracującego w polskich „zakładach” przy tego typie sprzęcie....

Tedi wielkie dziękuje...

 

ptodtedi16xn.th.jpgptodtedi20ob.th.jpgptodtedi31ga.th.jpgptodtedi47qq.th.jpgptodtedi55yo.th.jpg

ptodtedi81sh.th.jpgptodtedi92db.th.jpgptodtedi103ew.th.jpgptodtedi68tb.th.jpgptodtedi19av.th.jpg

ptodtedi25yt.th.jpgptodtedi37rs.th.jpgptodtedi46uo.th.jpgptodtedi53kj.th.jpgptodtedi66la.th.jpg

ptodtedi73wq.th.jpgptodtedi82zg.th.jpgptodtedi98yj.th.jpgptodtedi105fm.th.jpgptodtedi117pn.th.jpg

ptodtedi6cz.th.jpg

 

Cdn. ... :idea: :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Szkoda, że ktoś zapomniał o doświetleniu zdjęć - np. lampą... błyskową!

Ale i tak cenne fotki.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

bumar napisał:

W bumarze zmodernizowali pt. Erawa została tylko trochę zmieniona, lecz tył jest już mocno przebudowany.

 

bumar bez urazy ale co wielkiego można z robić z 72-dwójką? Ewentualnie znowu zmienili główkę śruby odsyfiacza i założyli odkamieniacz bo gąskę zrzucało. Chyba ze mówimy o wersji malezyjskiej no to inna bajka. Bo w tych dla naszej armii to to 1000 konnego silniczka nie montują jeszcze. / jak się mylę to proszę o naprowadzenie na nowinki bo mam słabość do tej puszki/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiele brakowało. S1000 był w testach już w 95 roku jak się nie mylę. Podobnie jak SKO Sagema tudzieź świetne SKO produkcji RPA z kamerą TV sprzężoną z wkm NSWT. Naprawdę było na co popatrzeć. Niestety znowu polityka i beton w pewnej istytucji państwowej stanęły na przeszkodzie bardzo udanej modernizacji. Dużo ciekawszej niż np próby Słowackie. / przynajmniej moim zdaniem./ Nie wspomne o bardzo zaawansowanych pracach nad polskim SKO i nie mam tu na myśli Drawy T, która bazuje na podzespołach Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokuczaj bumar Ale szkoda bo mogliśmy mieć świetny wózek no dobrym poziomie jak na nasze możliwości. Przecież nie wszystkie brygady wyposażymy w Leopardy. No i nie wspomnę o możliwościach eksportowych. Rynek jest nasycony 72 i bardzo chętny na modernizację. Przykładem właśnie Malezja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewaj się bumar ale w Twojej firmie nigdy nie było przychylności dla Leopardów. Nie dziwota bo panuje opinia, że przez to jesteście w plecy z robotą. Moim zdaniem Leo jednak o dużą klasę przewyższa Twardego. Ale to, że nie próbuje sie rozwijać wozów na bazie 72, których jest w kraju ładnych kilka setek to już świństwo i z tym nie maja nic wspólnego Leopardy tylko osoby odpowiedzialne za rozwój naszej armii. Nie piszę tego z powietrza. Z Twardym spędziłem 5 lat swego żywota a Leo znam z widzenia i od kolegów którzy jeździli jednym i drugim. I niestety znam też opinię Bumaru jako firmy o nieprawidłej eksploatacji PT przez niedoszkolonych żołnierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawia takie naiwne dyskusje (bez obrazy).

 

Przeciez tak na prawde nie chodzi o to, czy Twardy jest lepszy czy nie. Chodzi jedynie o to, ze niemiecka firma chce sie pozbyc polskiej konkurencji. Producenci uzbrojenia w kazdym kraju maja bardzo silny lobbing. To ich wlasnie stac na kupowanie rzadow. Dlatego polska armia bedzie jezdzic wycofanym z zachodnich armii sprzetam i pewnie niedlugo strzelac ze starych M-16.

 

Nie miejcie zludzen, Bumar i inne firmy ida prosto na dno i zaden super kontrakt, negocjowany przez 10 lat na dostawe 5 czolgow, tego nie zmieni. Kiedy juz walna o dno, wtedy pojawi sie znikad niemiecka lub amerykanska firma i za przyslowiowa zlotowke to od polskiego rzadu kupi. Paru ministrow wybuduje sobie wille i posle dzieci do Cambridge albo Oxford i tyle zostanie po polskiej zbrojeniowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ma niestety rację. I nic na to nieporadzimy. Kto inny tu nadstawia kieszeń. Częściowo masz rację okonek ale nie do końca. 10 BKPanc nie podlega pod żadną niemiecką dywizję. Współpracowała kiedyś z 7 teraz nie wiem. Generalnie miała być polskim wkładem w koncepcję europejskich sił szybkiego reagowania coś ala NATO ale tylko z krajów europejskich. Co z tego zostało teraz trudno mi powiedzieć bo nie jestem w temacie. Zmieniłem lokalizację. W ramach współdziałania podlegała jedynie operacyjnie. Czyli dostawała zadanie a sposób działania zależał już od naszej inwecji. I nie wychodziła z pod zwierzchnictwa MON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam ze fora są czytane przez różnych panów o smutnych twarzyczkach, i wchodzenie w politykę armii, może skutkowac założeniem teczki....hihihii

 

Mam na to w zasadzie zwis, ale kiedyś gdzieś chlapłem o założonym przez Rosjan atomowym polu minowym (wzdłuż rzeki Odry...), i okazało się, że ta informacja była dostępna tylko w kręgu pewnych osób...Hm Narobiłem swoją próbą wyjaśnienia paru osobą zawiłości realiów polityki kłopotów dwóm znajomym pracującym w wojsku...

Oszołomów tam nigdy nie brakowało i nie zabraknie....hihiii

Pozdrowienia dla ppłk „Kiepskiego”....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza formuła forum dopuszcza jak najbardziej wszelakie dyskusje na każdy temat, pod warunkiem ze jest to temat nasz...Hm masło maślane...hihihi

 

Dyskutowanie o sprzęcie to także element naszego hobby...Spoko Marcin, i nikt jakem łysy nie będzie nam światopoglądu ograniczał... To nie „tfu” Białoruś...hihihihi...Dobrze jest się powymieniać poglądami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.