Skocz do zawartości

T-34 w skali 1:16


Raphael

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem pierwszy numer, jako, że za 5 zł. to nic do stracenia. W pierwszym numerze dali samą górną pokrywę wieży, włazy są ruchome a zawiasy działają na takiej zasadzie jak naprawdę. :P Peryskopy są ruchome. Pokrywa wykonana z metalu. Drugi numer 15 zł. a reszta już pod 30... :/ Ale oglądając zdjęcia to dobrej jakości. + ładne wnętrze i będzie ono miało oświetlenie. Gąski są z pojedynczych ogniwek, zawieszenie ruchome itd. Kilka numerów zakupię. A no i wszystkie części są pomalowanie Nie trzeba ich malować no ale wiadomo można zastosować wiele technik. @up tylko, że model który zamieściłeś nie ma wnętrza w przeciwieństwie do tej kolekcji. :P No ale wiadomo, są modele w tej skali z wnętrzem po ok. 400 zł. A i ten model, kolekcja, będzie ważył 7kg. po złożeniu. No ale jednak 30 zł. za numer to przesada... Zwłaszcza, że np. w 3 numerze, który już za 3 dychy, będzie tylko JEDEN BOK wieży no i kilka dupereli z wnętrza. W 4 numerze podobnie z drugim bokiem. Aaaa i w tym modelu nie trzeba używać ani grama kleju. Wszystko na śrubki. http://model-t34.pl/instructions.aspx Niżej filmik ze składania samej wieży. Z jednej strony to nie aż tak trudno chyba odłożyć raz na tydzień 30 zł. no ale z drugiej strony to chyba za bardzo się nie opłaca, skoro za 3 tysiące złotych ( ) Można dostać jakieś 8 modeli T-34/85 z trumpka w tej skali z wnętrzem i wszystkim co potrzeba.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dostać jakieś 8 modeli T-34/85 z trumpka w tej skali z wnętrzem i wszystkim co potrzeba.

 

O i sedno kupowania tego modelu Nawiasem jeszcze, jak dla mnie kupowanie takich modeli czasami mija sie z celem. 2,5 roku zbierania gazet, a nie daj Boże brak 2-3 numerów lub co gorsza zawieszenie produkcji, bo się nie sprzedawało.

Dodatkowo przy 115 numerach będą zabawy jak te ze złożeniem Tygrysa i numery takie jak:

"124. pierwsze osiem naboi 88 mm do działa Kwk

125. kolejne osiem naboi 88 mm do działa Kwk

126. kolejne osiem ogniw drugiej gąsienicy wraz ze sworzniami łaczącymi

127. prawy tylny pojemnik ma amunicję artyleryjską

128. kolejne osiem naboi 88 mm do działa Kwk

129. kolejne osiem ogniw drugiej gąsienicy wraz ze sworzniami łaczącymi

130. kolejne osiem naboi 88 mm do działa Kwk"

Zobaczymy, mi osobiście 3400zł na taki model byłoby szkoda, ale co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkim ten "model" to jedno wielkie nieporozumienie merytoryczne choćby pierwsze z brzegu koła od T-55 ( ja wiem, że występowały choćby na Bałkanach czy w Rosji ale to już czasy bardzo powojenne) czy choćby chamskie blaszane zawiasy na błotnikach, o skrzynkach na wyposażenie nie wspomnę itp, itd. No i ta cena z kosmosu

Dla mnie totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, mi osobiście 3400zł na taki model byłoby szkoda, ale co kto lubi

trumpeter nie dość, że tańszy, to jeszcze ma prawidłową wieżyczkę obserwacyjną dowódcy:)

 

Bez względu na cenę, model mi się nie podoba. Co kto lubi, ale diecast ma ograniczenia technologiczne i model czołgu nie wygląda fajnie.

No i nie jeździ:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega KrzychuP. napisał nic specjalnego ,za tę kasę

można kupić aż 13 modeli T34/85 w cenie 253 zł taki jak ten

http://allegro.pl/hobby-boss-82474-soviet-t-34-85-nowosc-i4518023321.html

wybór należy do kupującego ,co kto lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby Boss wypuszcza teraz T-34/85 z wnętrzem za około 500 zł w 1:16 - myślę, że to raczej okazja.

 

A dobra, nie zauważyłem, że już ktoś napisał wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za te pieniążki....porażka....nie wchodzę w to.

Poza tym akurat takie składanie mnie jakoś nie rajcuje. Dobre dla osób nie mających pojęcia o modelarstwie bo modelarstwem nazwać tego ni jak nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tego typu wydawnictwa mają jeden cel - wydoić z klienta tyle kasy ile się da. I jak trzeba to zamiast 3 części do numeru dać jedną, a jak będzie za małe zainteresowanie to skończyć wydawanie numerów nie oglądając się na to, że wszyscy co kupili dotąd zostaną z ręką w nocniku.

Koszty już koledzy podliczyli, jakość merytoryczną też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że nabierają się na to starsi ludzie i osoby nie mające pojęcia o modelarstwie.

Dziś robiłem zakupy w sklepie modelarskim w Szczecinie i wszedł dziadziuś i chciał nabyć zeszyt z tym T - 34.

Ludzie myślą, że w tym zeszycie za pięć złotych jest cały model lub, że reszta zeszytów jest również w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się reklamą w tv i zakupiłem pierwszy numer. Jeśli chodzi o mnie to mam zamiar złożyć cały model. Nie ma co się oszukiwać koszt jest jaki jest ale ja na przykład postanowiłem ograniczyć palenie:) Te 3400 to przecież się rozkłada na te 2,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się reklamą w tv i zakupiłem pierwszy numer. Jeśli chodzi o mnie to mam zamiar złożyć cały model. Nie ma co się oszukiwać koszt jest jaki jest ale ja na przykład postanowiłem ograniczyć palenie:) Te 3400 to przecież się rozkłada na te 2,5 roku.

 

W ramach rzucania palenia kupuję M20. Model auta w 1/8 nie ma prawie konkurencji, ale czołg w 1/16 ma lepsze i tańsze alternatywy, w tym również sterowane radiem.

Wybór oczywiście należy do Ciebie. I jeśli nie przeszkadza Ci nawet to, że model przedstawia jakąś chińską wersję podwozia, która nigdy nie była w czasie DWS czy potem w LWP użyta, to tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.