Skocz do zawartości

wrzesień 1939...co się dzieje?


cruenzo

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie.

 

modeliki sobie wychodzą, ale jedyną opcja by się dowiedzieć, czy ukazał się kolejny numer to wizyta w empiku.

Czy koledzy, którzy mają jakiś kontakt z wydawca wiedzą dlaczego nie jest aktualizowana ich strona www?

Fajnie by było wejść na stronkę i poczytać, że kolejny numer ukaże się danego dnia + jakieś foto okładki.

Czy tylko mnie to irytuje...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wam się wydaje,że tylko ich strona jest "martwa" to podpowiem ,że na FB też sam wlaściciel profilu też ma niewiele do powiedzenia...gdyby nie modele innych uzytkowników to też od kilku miesięcy byłaby agonia....

 

ja ostatnieg modelu już nie kupiłem ,bo dodatkowa lufka k.m dodana do pierwszego modelu mnie nie przekonała.

Liczyłem ,że z okazji wybuchu wojny wydawca wysili się i nas zaskoczy np czołgiem 7TP lub motocyklem Sokołem a puscił model ktorego miał zapewne ogromne nadwyżki.

Na FB chyba widziałem informacje,ze ponownie ma wyjśc Sd.Kfz 265 w ramach "reedycji"

 

HELLO?

Reedycja.....znaczy się zamówiłem kilka tysięcy sztuk i mi zalega na magazynie?

 

zamiast robić podchody zrobiliby jakiś zestaw combo z dwoma trzema modelami w nieco wyższej cenie lub w ramach jakiejś akcji promocyjnej....chyba padaly takie propozycje na ich stronie ale posty usuwano....o tym też juz nie chce mi się pisać...

 

dodam tylko ze niewygodne posty byly niewidoczne bez logowania dla ogółu ,a po zalogowaniu nagle mozna bylo zobaczyc swoj niewygodny dla wydawcy post. Ot takie banowanie bez banowania.

 

No comment.

 

czekam na kilka zestawow figurek i ciekawych modeli jeśli sie pojawia i koniec ...bez sprężania się i szukania kilka dni po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutne jest to co piszesz, bo zapowiedzi były takie piękne...wodotryski, cuda wianki. a jak przyszło co do czego to marność. Miało byc tak pięknie a wyszło jak zwykle...tylko czemu mnie to nie dziwi? A i kolega Skala72 tez ostatnio milczy a jak można przeczytać na forum miał on zawsze dużo do napisania na temat wydawcy i były same superlatywy :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega skala72 jest raczej zajety różnymi sprawami i choc chwalil modele ftf ( co zreszta niedziwne bo są całkiem dobrze zrobione) to przecież nie odpowiada za wydawcę FtF.

 

mnie boli to ze seria mogła być fajną alternatywą dla drogich modeli.

 

po prostu jesteśmy zmuszeni swoją narodową cechą do kupowania modeli z innych krajów.

Koniecznie chcemy ,zeby popierać swoje krajowe produkty ale albo sa one marne albo cenowo są drozsze od "zachodnich" odpowiedników albo tak jak w przypadku Ftf po krotkiej chwili producent leje na profesjonalizm i ma w d...e swoich odbiorców.

 

Polak potrafi dac z siebie wszystko tylko za granicą ,zeby go postrzegano i wynagradzano za to odpowiednio czyt. wielka emigracja polaków na przełomie XX/XXI wieku.

 

ot taki pesymistyczny wywód ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega skala72 jest raczej zajety różnymi sprawami i choc chwalil modele ftf ( co zreszta niedziwne bo są całkiem dobrze zrobione) to przecież nie odpowiada za wydawcę FtF.

 

no żeby nie było niedomówień....nie mam absolutnie żadnego "ale" do Adama bo jeśli chodzi o FTF to mam podobne zdanie. Bardziej mi chodzi o to, ze jest/był on takim łącznikiem między wydawca a nami :-)

Co się tyczy reszty twego posta, to trudno się z tobą niezgodzić (niestety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mnie jakoś nie interesuje fejsbuch wydawcy ( bo nie posiadam tam konta), podobnie strona producenta. Co do comba modeli to są na stronie producenta. Proszę sobie sprawdzić. A jeśli chodzi o dostępność modeli to nie mam z tym problemu, chociaż mieszkam na zad&piu, a najbliższe miasto ( Żywiec) to niestety niewiele większa wioska. Ale jest tam taki magiczny sklepik Inmedio i tam wystarczyło sobie założyć teczkę i problem z modelami rozwiązany. Sprzedawca odkłada mi po numerze z seri FTF i WLU IX 1939 i wystarczy raz w miesiącu, przy okazji nawiedzić sklep by odebrać swe gazety. Kto ma problemy z dostępnością modeli to niech sobie założy teczkę czy to w Inmedio czy Empiku. A jeśli chodzi o TKSa z KMem to co was to dziwi? Skoro jest już gotowy model to po co robić nową formę ( ok. 100 tys. zł) by zmienić w niej 2 części, jak taniej wychodzi z każdej takiej formy odciąć fragment z dodatkowymi częściami (innej wersji) które można wykorzystać ponownie jako granulat do produkcji nowych modeli. Podstawy ekonomii Panowie się kłaniają. Podobnie było z 265-tką, do PZ Ib dodano jedną wypraskę w miejsce wieży i nikt nie burzył, a teraz jak ten sam myk zrobili z TKSem to wielkie oburzenie... Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega wyczytał w postach,ze ktoś tu pisze o dostępności?

 

co ekonomii i wyrabiania form....jeśli kolega sądzi ,że modele powstają w polskiej firmie to chyba nie do końca jest to prawda

Wystarczy obejrzeć wypraski firmy S-model-o dziwo są tam pz.Kpfw I/II/III ,czy Sd.kfz.13 z tym,ze nieco zmienione np włazy osobno wklejane itp...więc możliwe FtF pozyskał część prototypowych form....zaś bazując na tych domysłach,pytanie czy wydawca będzie nas raczył do końca serii panzerami i TKSami co pół roku?

A co do dodania wypraski wieży sd.kfz.265 do pz.I to oburzenia były...i na stronie producenta (znikające posty) oraz na forach i FB (tez ginęły posty )

 

Rozczarowanie to nie oburzenie.Nie pasuje mi to nie kupiłem....ot tyle.

 

Po prostu co niektórzy są mocno rozczarowani polityka firmy niekoniecznie zaś modelami.Taka jest delikatna różnica.

 

aha na ich stronie nie ma zestawów....co jakiś czas pojawiają się tylko dwa pierwsze numery w trójpakach...stąd zapewne te owe wersje uzbrojenia i "reedycje" .Mnie chodzi o combo trzech różnych modeli. Zarobiłby pewnie więcej gdyby wydawał modele niedostępne na rynku. Pamiętam problemy z dostaniem fiata 621 ...ludziska kupowali po kilka zestawów.Sam kupiłem trzy. Na pytanie na maila czy można się spodziewać np trójpaka C2P była cisza....

 

Co z tego ,że za cenę jednego modelu innej firmy można kupić dwa modele FTF....ja ,jak zapewne większość modelarzy,kupuję jeden model jednego typu pojazdu...rzadko kiedy więcej ...Kupując model RPM typu FT-17 czy rodzina TK,mam do wyboru pełno różnych detali uzbrojenia.Po co mam czekać pół roku lub dłużej na kolejną wersję?

....za jeden RPM w cenie ok 30zł mam co najmniej 3-4 rodzaje uzbrojenia,które mogę dorzucić do modelu FtF z 9.99zł. Że nie wspomnę o możliwości odlewania w żywicy detali z RPM np wieży Girod do FT-17...

Mnie to wystarczy

 

Ja w temacie wyczytałem jedynie zmartwienie autora o brak aktualizacji strony producenta.Jak otworzy się stronę to jest np. galeria z WZ.34 z kwietnia !!!! Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie wyczytałem jedynie zmartwienie autora o brak aktualizacji strony producenta.Jak otworzy się stronę to jest np. galeria z WZ.34 z kwietnia !!!! Tyle w temacie

 

słusznie prawi dać mu wódki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc możliwe FtF pozyskał część prototypowych form....

 

Kolego, czy Ty masz pojęcie o czym piszesz? Bo śmiem wątpić. Jaka prototypowa forma? Jeśli nie wiesz o czym piszesz to nie pisz bo robisz z siebie po prostu ignoranta jeśli nie gorzej.

Masz oczywiście prawo czuć niezadowolenie z tego czy innego powodu ale nie upoważnia Cię to do wymyślania wierutnych bzdur z zakresu technologii.

Bez obrazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodniles tylko tyle ze nie maja prototypowych form. WOW.

 

Ja na takich pracowalem to wiem ze istnieja. Wiec nie wyjezdzaj z technologią bo sam wychodzisz na ignoranta.

 

daruje sobie dalsza polemike .

dlaczego? Przeczytaj sobie tekst grubym drukiem ponizej.

mam na tyle godnosci i szacunku by nie obrazac w innych nawet gdy sie z nimi nie zgadzam.

 

pozdrów szefów ...

 

juz teraz tylko sobie poczytam opinie w tym temacie bo zawsze znajdzie sie ktos kto wie lepiej widzial wszystko i wogole inni sie nie znają

 

za kazdym razem gdy ktos coś pisze co sie komus nie podoba wychodzi z tego awantura.

Nie napisze jak człowiek swoich racji tylko od razu obraza innych. Ot takie czasy takie pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fanpage na FB jak i samej strony to zgodzę się z przedmówcami

Na początku było bardzo dobrze były informacje kiedy ukaże się nowy numer, były zamieszczane zdjęcia historyczne, tutoriale jak pomalować modele, instrukcje złożenia, okładki pudełek, konkursy, zdjęcia wyprasek - a teraz co Producent nagle skupił się na udostępnianiu zdjęć modeli jakie udostępniają ludzie na stronie -i w sumie chyba tyle mają jak na razie do powiedzenia

Śmieszną sytuacją dla mnie jest też odpowiadanie na to kiedy pojawi się nowy numer - Pod jednym ze zdjęć padło pytanie kiedy można spodziewać się piechoty, wydawca odpowiedział "pod koniec września" w komentarzu <-- Jest to dla mnie trochę nieprofesjonalne zagranie i na 100% takim czymś nie przyciągną nowych klientów. Zamiast konkretnego postu typu "Przepraszamy, z powodów technicznych numer 16 ukarze się pod koniec września - o dokładnej dacie poinformujemy wkrótce" dostajemy zabawę w chowanego na szukanie odpowiedzi od wydawcy po komentarzach do zdjęć

To samo tyczy się usuwania postów - kilka dni temu komentarzy pod postem dotyczącym malowania figurek piechoty było kilka/kilkanaście - dziś patrzę i ku mojemu zdziwieniu został tylko 1 Nabywcy zwracają im uwagę, nwm. może warto aby wzięli je do serca przy przygotowywaniu nowych modeli - a oni wolą to "olać" i usunąć

Nie chcę zapeszać ale mam ogromne wątpliwości czy seria dojdzie do końca(79 numerów) - z organizacją strony/Fanpage/ informowania nabywców o kolejnych numerach już jest bardzo źle i nic nie wskazuje na poprawę. Zapowiadało się bardzo dobrze a wyjdzie chyba jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że sami znawcy, trochę siedzę w podobnej produkcji więc pozwolę sobie coś dodać.

1. Jeżeli jakieś podzespoły nadają się do kilku modeli można je użyć jak najbardziej.

2. Nadwyżki danego produktu, jeżeli za pierwszy razem sprzedaż się rypła to co sprzedawca ma zrobić? wrzucić je do kotła?

3. Same formy jak i produkcja jest kosztowna, czy ktoś z szanownych Panów nie zastanowił się czy aby producent porostu nie przeliczył się z wydatkami które zacznie mogły przewyższyć zyski? (niestety w naszym kraju do kosztów produkcji trzeba doliczyć drugie tyle na Vaty, podatki i inne urzędowe pierdoły).

4.Co do jakości modeli po raz kolejny widzę że modelarze wymagają więcej za taką cenę (temat już był ruszany na tym forum). 20 zł za tak wykonany model to bardzo dobra cena, części osób widzę żeby odpowiadał poziom dragona itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajta, czasami nie ma się wpływu na pewne problemy techniczne i żeby skały sra.. to i tak tego nie przeskoczysz. Adam z FTF doskonale zdaje sobie z tego sprawę i sam jest poddenerwowany (delikatnie mówiąc i pisząc) zaistniałymi sytuacjami związanymi z terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.