Skocz do zawartości

Harley Davidson Knucklehead (Italeri WLA 750 1:9)


MarcinWSS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na początku chciałbym wszystkich Was serdecznie przywitać. Poniżej prezentuję kilka fot modelu, który aktualnie kończę. I tu prośba do Was, bardziej doświadczonych modelarzy, gdzie mógłbym zlecić wykonanie elementów foto trawionych? Brakuje kilku "pierdół" do wykończenia całości. Z góry dziękuję za pomoc!

Marcin

Bp1d2ki.jpg

DtNDXQu.jpg

r4B8KT0.jpg

xKp7uoV.jpg

QbhHVWk.jpg

LuDyyEj.jpg

j9tMmZj.jpg

JQqTc8l.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Udało Ci się całkiem fajnie "ucywilizować" WLA Czy mógłbyś zrobić fotki detali? Jak wygląda stacyjka i inne drobiazgi? Czy szparunki są malowane, czy to kalkomanie? Jakiej czarnej farby użyłeś i czy na wierzch dałeś lakier bezbarwny?

 

Kidy "cywilizwałem" swijego Triumpha, to trawiłem blaszki samemu, ale bardzo prymitywną metodą. Poszukaj na forum, tu już było kilka wątków o tym gdzie zlecać trawienie.

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa uznania. Wróciłem do pasji po ponad 20stu latach. Szparunki są malowane : najpierw całość na jasno kremowy, później taśma maskująca a na koniec czarny. Moim zdaniem, a przetestowałem kilka firm, najlepiej spisuje się w roli czarnego połysku, Mr.Hobby GX. Na koniec, po przeszlifowaniu tkaniną lekko ścierną firmy j/w (na marginesie genialny wynalazek) klar GX

 

Edyta : poradziłem sobie z logo : zostało wycięte laserem na cienkiej warstwie samoprzylepnej.

 

2mQIqy6.jpg

hTkubc5.jpg

bil3dnX.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za pozytywne opinie. Niemniej proszę również o ew słowa krytyki : wróciłem do tematu modeli po szmacie czasu i nie do końca wiem, co obecnie, jakie techniki, są "trendy". Już widzę potencjalną, forową, gafę : bardzo proszę Kolegę admina o przeniesienie tematu do działu WARSZTAT ... Tam chyba jego miejsce skoro Golonkowo-głowy jeszcze nie ukończony. Przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję za słowa uznania. Model powstał, w dużej mierze, dzięki wiedzy czerpanej z tego forum. Obiecuję dalszy rozwój techniki modelarskiej - już widzę kilka błędów, co mnie lekko irytuje.. Powstanie zatem nowy model dużo doskonalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi po głowie zrobienie szprych z metalu - eksperymentowałem z mosiądzem i miedzią - efekty były mizerne.. Dzięki Marudek! Już myślę nad lepszym HD i Twój patent wykorzystam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.