Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX STi '08 1/24 [Aoshima]


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam galerię Subaru Impreza WRX STi '08 1/24 firmy Aoshima. Na pewno nie przyłożyłem się do polerki, ale miałem tylko pastę wykończającą co nie dało założonego efektu. Ogólnie mnie się model podoba choć przy następnym na pewno bardziej zaszaleję ;)

 

Warsztat: viewtopic.php?f=88&t=27375

 

 

NewImpreza71.jpg

 

NewImpreza70.jpg

 

NewImpreza72.jpg

 

NewImpreza73.jpg

 

NewImpreza75.jpg

 

NewImpreza74.jpg

 

NewImpreza76.jpg

 

NewImpreza77.jpg

 

NewImpreza63.jpg

 

NewImpreza64.jpg

 

NewImpreza65.jpg

 

NewImpreza66.jpg

 

NewImpreza67.jpg

 

 

NewImpreza68.jpg

 

NewImpreza69.jpg

 

NewImpreza78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne daewoo lanos...oj, znaczy subaru;] Poważnie, modelik bardzo mi się podoba. O lekkiej skórce sam wspominasz więc się nie czepiam. Miodzio! (i tak uważam, że dział stylistów subaru ma w szeregach kreta-sabotażystę ;])

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niestety mogę tylko powiedzieć, że to model w 60 % dobry. Wykonany jest poprawnie, czysto i schludnie, a malowanie jest efektowne. Szkoda, że nie zaopatrzyłeś się w pastę coarse lub przynajmniej nie poświęciłeś czasu na polerkę twardym filcem. Pasta Finish tak naprawdę tylko nabłyszcza powierzchnię po działaniu poprzednimi dwoma specyfikami, którymi Ty nie działałeś.

 

Zaopatrz się w te pasty, bo aż szkoda patrzeć na tak fajny model z tak wyraźną i co tu dużo mówić, szpecącą skórką pomarańczową.

 

Mam nadzieję, że weźmiesz sobie to do serca.

 

Powodzenia w kolejnych projektach

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione!... Inwestuję w pasty polerskie wstępne i spróbuję to jeszcze poprawić...

 

Super! Jeszcze się tylko pochwal wnętrzem

 

Pozdrawiam

 

Wnętrze już zamknięte ale w "warsztacie" można podpatrzeć jak wyszło ;)

 

I dziękuję za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet nie musisz kupować pasty Fine. Wystarczy, że będziesz miał kawałek twardego filcu, pastę Coarse i Finish. Przy odrobinie cierpliwości dadzą Ci one świetne efekty. Pomyśl o wosku modelarskim Tamiya, który nadaje ładny połysk i zabezpiecza powierzchnię.

 

Poprawić kastę po montażu detali będzie już bardzo ciężko. Lepiej tym razem odpuść, a dopracuj kwestię polerki przy następnym projekcie.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiła się galeria ciesząca moje oczy

Model na prawdę ładnie i czysto złożony.

Tak jak koledzy nadmienili, że skórka się pojawiła to na minus, ale ja bym jeszcze w szkłach przednich reflektorów krawędzie machnął na czarno wówczas nie było by tego białego odcięcia między światłami a karoserią.

Jednakże uważam model za bardzo udany i sam się nie mogę doczekać kiedy zacznę swój projekt na bazie takiej samej Subarynki.

 

P.S. Masz w planach jeszcze raz zrobić ten model?

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojawiła się galeria ciesząca moje oczy

Model na prawdę ładnie i czysto złożony.

Tak jak koledzy nadmienili, że skórka się pojawiła to na minus, ale ja bym jeszcze w szkłach przednich reflektorów krawędzie machnął na czarno wówczas nie było by tego białego odcięcia między światłami a karoserią.

Jednakże uważam model za bardzo udany i sam się nie mogę doczekać kiedy zacznę swój projekt na bazie takiej samej Subarynki.

 

Za słabą polerkę już po uszach dostałem - braki w narzędziach ;) natomiast szkła reflektorów po krawędzi malowałem na czarno... może jakieś złudne wrażenie dają zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Masz w planach jeszcze raz zrobić ten model?

 

Zbuduję ten model jeszcze raz jeśli pojawi się jakiś "kit" do zbudowania wersji rajdowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej i sorki za odświeżenie wątku

Ale ja już mam prawie wszystko by móc zacząć budować podobną Subarynkę ale w wersji rajdowej.

 

A o to kalki własnego projektu a drukował kolega z forum.

Z podziękowaniem dla p. Sławka P.

 

kalkisubaru.jpg

 

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że projekt kalek wygląda naprawdę fajnie!! Teraz ja nie mogę się doczekać Twojej pracy nad Imprezą!! Czekam na rozpoczęcie warsztatu - będę go na pewno śledził! A projekt kalek zachowaj - może się skuszę na budowę takiej samej Imprezki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.