Skocz do zawartości

VW 1300 Beetle 1:24 Tamiya


Kanapa

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec oto przedstawiam po dlugich bojach mojego garbusika. Nie jest to moze praca na poziomie takim jaki prezentujecie Wy, ale ja jestem zadowolony, sam widze mnostwo niedociagniec ale bardzo duzo mnie ten model nauczyl (szczegolnie cierpliwosci, bialy humbrol - sic!). Na dzien dzisiejszy jest to szczyt moich mozliwosci ;) Prosze o wytkniecie bledow, wytkniecie tego co wyglada przyzwoicie a na pewno wykorzystam to w budowie nastepnego modelu, wprawdzie dopiero w lato przyszlego roku (jako ze jestem marynarzem i wyplywam na pol roku niebawem) jak wroce to biore sie za model Kamova KA50 Hokum ;)

A oto galeria:

 

334df9a0365c3d7cm.jpg a227816f6a3eca46m.jpg db3ae8f3e7b81cdem.jpg

1f54a1af31857ee1m.jpg a19b70ee0f774ba9m.jpg 300e866cd7b8165bm.jpg

f963577f56ebb822m.jpg 4824b5879bd41e85m.jpg 4c238d3aee5c7588m.jpg

26ae7cde21d5523em.jpg 6bf28b5a182d5a76m.jpg fd6b3b692d69f342m.jpg

cb7a0ae3e7815ac1m.jpg f8b1c7c830c75ae2m.jpg 0fb23cee9ba3855am.jpg

4e7a43683feed426m.jpg 96286bef728fc965m.jpg

 

pozdrawiam

Kanapa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szkoda, że się tak bardzo pospieszyłeś, bo miałeś świetny materiał na piękny model, gdyż ten zestaw Tamiyi jest bardzo dobry

 

Niestety kolejny raz mamy doskonały dowód na to, że brak cierpliwości potrafi nawet zdolnemu modelarzowi koncertowo dać po łapach. Samo sklejenie wydaje się dość schludne, ale dalej jest już mniej różowo. Przede wszystkim chodzi mi o malowanie zarówno wnętrza jak i powierzchni zewnętrznych, które jest bardzo nierówne. Przejścia kolorów detali wnętrza czy chromów są postrzępione. Widać, że nie zaopatrzyłeś się w taśmę maskującą Tamiya, która w przypadku malowania pędzlem jest nie tyle pomocna co wręcz nieodzowna.

Sama karoseria chyba nie uświadczyła polerki i ogólnie jej powierzchnia lakiernicza wydaje się dość gruba. Do tego dochodzą jeszcze nieroztarte plamy z washa

 

Wszystko byłoby fajnie gdybyś jednak robił go wolniej i prowadził relację od początku do końca.

 

Ze swojej strony mogę życzyć Ci powodzenia, więcej cierpliwości i zapału do pracy!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, z daleka i na lekko rozmazanym zdjęciu garbus wygląda nawet fajnie. To chyba przez dobrze dobrany kolor i niegłupie koła. Przy bliższym spojrzeniu jest znacznie gorzej. Kornik już wymienił większość niedoróbek, mi najbardziej przeszkadza mocno zanieczyszczony lakier - jakby się coś kurzyło jak malowałeś. Poza tym, miejscami czarna farba przebija przez srebrną, np. progi. Na pewno widziałeś te babole w czasie prac, więc zawiniło tempo jakie sobie narzuciłeś przy budowie. Nie pozostaje nic innego jak życzyć Ci, żebyś trochę przyhamował i mam nadziej, że następna Twoja praca będzie znacznie lepsza.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.