Skocz do zawartości

Corvette Convertible 67'


Djmarcop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to model w skali 1:25 firmy Revell, co tu pisać wiele jak można mało...

Fotki:

b2zi.jpg

gysg.jpg

gzbk.jpg

p28z.jpg

8l9t.jpg

wsq6.jpg

15d1.jpg

xq67.jpg

lzgo.jpg

nozt.jpg

b8xk.jpg

d71s.jpg

 

 

Proszę o wyrozumiałość to jest mój 4 model plastikowy...

Link do warsztatu:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=37238&p=584103#p584103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie za bardzo się pośpieszyłeś z zakończeniem prac. Będę wyrozumiały, ale kilka błędów Ci wymienię bo ten model jeszcze musi wrócić do warsztatu jeśli ma się pokazać na mieście.

 

Pierwsza sprawa to kalki tablic rejestracyjnych. Nie są dokładnie nałożone. Popatrz na przednią w miejscu gdzie pisze California, tam wyraźnie odstaje. Tylna z kolei jest wybrzuszona na środku. Następna sprawa to szyby, które wyglądają jak oblane wodą, która zastygła To zapewne klej. Poza tym nie popracowałeś nad spasowaniem maski a z wycieraczek nie usunąłeś nadlewek, na dodatek są źle przyklejone, krzyżują się a końcówki powinny być jedna nad drugą. To samo klamka drzwi kierowcy - jest krzywo przyklejona. Z tyłu jest kawałek plastiku, który udaje schowaną antenę, pomaluj go na srebrno, tak samo jak te 2 elementy na karoserii za siedzeniami. Silnik ok wnętrze też, możesz dodać washa na kierownicę. Z tego co pamiętam to w kalkach była taka fajna "Users Manual", którą można wyciąć nożyczkami i przykleić na siedzenie. Wiem teżz że czerwone paski na oponach Ci się nie podobają, ale ożywiły by model. Poza tym możesz dodać tą antenę, w moim przypadku był to kawałek spinacza. Ja także uznałem że warto popracować nad kabelkami w silniku, ożywiają model.

 

Tu widzisz kabelki, wycieraczki i wnętrze.

 

6d1c1c65440ead00.jpg

 

Nie obraź się, że Cię zasypuję krytyką. Przyjmij te uwagi, jak chociaż kilka rzeczy poprawisz/dodasz to będzie klasę lepiej a co najważniejsze model będzie bardziej dopracowany. Powodzenia przy ewentualnej kontynuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuje jeszcze nad nim, powiedz co zrobić z maską, odstaje jak widać na zdjęciu i mimo dobrego dopasowania się unosi, nic jej też nie blokuje, więc sam już nie wiem...

Co do wycieraczek, szukałem zdjęć oryginalnego samochodu i nie mogłem tak dopasować ich. Te kalki tylko wydaje się, że odstają, rano w dobrym świetle zobaczę.

A te "mokre" szyby to zasługa Sidoluxu, który użyłem do wyeliminowania białych nalotów od Super Glue.

P.S. Czy kabelki pomalować na podobne do twoich, czy zostawić je np czarne?

Dzięki za rady, wezmę się za niego i go "doszllifuję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze, że wracasz do pracy. Co do maski to może po prostu kwestia umiejętnego jej "wrzucenia" na miejsce. Wycieraczki da się dopasować, pamiętam że nie było to najprostsze ale się dało. Do kalek jest fajny specyfik firmy Mr.Hobby - Mr. MARK SOFTER. Nakłada się to na kalkę i potem idealnie przylega. Co do szyb to nie wolno ich kleić Super Glue, kropelką itd. bo zostawia nalot. Szyby klei się na Wikol lub coś w tym stylu, bo nie dość że fajnie się to przykleja to jeszcze jak wyschnie nie ma ani śladu kleju. Kabelki możesz zostawić czarne, to już wg. uznania. Jak robisz z drucików czy cienkiego sznurka to pomaluj a jak z nitek to masz sprawę załatwioną.

 

Tu fajnie widać jak idą kable.

 

163206d1339186628-1967-chevrolet-corvette-stingray-convertible-fully-restored-passenger-engine-xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, model poprawiony, tylko szyby pozostały nie zmienione.

Efekty poprawek:

Ta kalka pekła, ale odzyskałem ją.

zde8.jpg

Tylna rejestracja była w porządku.

gnyi.jpg

Naprawiłem maskę i wycieraczki.

li9j.jpg

Dodałem parę kabelków w silniku.

o6op.jpg

fmt5.jpg

r6cq.jpg

A oto całość:

pzzw.jpg

g7to.jpg

n69s.jpg

 

 

 

Proszę komentować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no i jest lepiej. Kalka nie szkodzi, można to tak zrobić żeby to wyglądało jak zżarte przez rdze. Postarz te tabliczkę Silnik też od razu fajniej wygląda. Wycieraczki, klamka, antena. Też na +. Popracowałeś chwilkę i widać. Nie ma szału ale ogólnie model Ci wyszedł, nie jest on najprostszy a tobie się udało do kupy poskładać i wygląda przyzwoicie. Zabieraj się za następny i rób go tak żeby był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.