Skocz do zawartości

HONDA S2000 1:24 Tamiya


bahamut24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prezentuję mój pierwszy ukończony cywil (przy 599 GTB poległem) jakim jest prezentowana Honda S2000 wersja cabrio. Model pochodzi ze stajni Tamiya, pierwsza styczność z tym producentem i jestem pod wrażeniem, prawie idealnemu spasowaniu i wykonaniu form, 'gratisowych" masek na szyby i stickerów. Auto malowane farbami Gunze ,Tamiya i Revell. Lakier bezbarwny Top Coat i wosk Tamiya.Dodałem flok wewnątrz kabiny. Jestem świadomy popełnionych błędów między innymi paproszków , w jednym miejscu nie wyszlifowałem dobrze zderzaka, przetarcia podczas polerowania poprawiane pędzlem ( widać na masce). Mimo kilku błędów z auta jestem zadowolony Zapraszam na zdjęcia i ocenę mojej pracy

 

ZDY2GiT.jpg

 

H8egcDm.jpg

 

MaJZj2j.jpg

 

HZCZKJH.jpg

 

WkGHhju.jpg

 

OwCdvHN.jpg

 

OBWwSj2.jpg

 

5LV1MiH.jpg

 

wuPoKPh.jpg

 

q6uHZU6.jpg

 

0NueJg5.jpg

 

zNJZqR4.jpg

 

vLS0xX9.jpg

 

sbpuHVX.jpg

 

MbuwLoh.jpg

 

YA8i5Q3.jpg

 

01AMjUM.jpg

 

zTa2qkG.jpg

 

Jeszcze daleko do doskonałości ale myślę ,że jestem na dobrej drodze

Planuję jeszcze podstawkę z płyty wiórowej wysoki połysk a na to odwrócone akwarium ze szkła lub pleksi . Orientuję się ktoś czy 35 zł za takie akwarium to dużo? Wymiary 21x15x10 cm.

Pozdrawiam bahamut24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugiego (a w zasadzie pierwszego) cywila to jest super.

Świetne zestawienie kolorystyczne wyeksponowane na niezłych zdjęciach.

Jednak trochę widać, że temat cywili jest ci obcy bo "laczki" z kierunkowym bieżnikiem założyłeś odwrotnie ;)

Jeżeli F599 było od Revella, to nie dziwię Ci się, że straciłeś do niego cierpliwość. Tamiya, jak zauważyłeś, jest pod tym względem znacznie lepsza i praktycznie skleja się sama. Nawet jak trzeba coś obrobić to pod narzędziem czuć różnicę w jakości materiału.

 

Co do ceny za "akwarium" to zależy od tego z jakiego szkła (grubość, barwa/czystość oraz zwykłe czy hartowane), obróbka krawędzi (szlifowane na krawędziarce czy surowe), jak klejona (praktycznie niewidoczny klej UV czy silikon).

W 2012 roku za 13 sztuk robionych u "małomiasteczkowego" szklarza, w tym 10 sztuk do modeli 1/18 (wymiar dł/szer/wys około 34/18/15cm) i 3 sztuki na 1/24 (23/11/12cm) z lustrzanym tyłem, szkło 4mm, zapłaciłem 240pln. Klejone na sylikon, szkło zwykłe, krawędzie surowe.

Teraz wstąpiłem do jednego w Warszawie, dałem mu prosty szkic z wymiarami pod skalę 1:18 i poprosiłem o wycenę: 160-180zł ze szkła optiwhite, szlifowane krawędzie, szkło hartowane i klejone na UV. Oczywiście podziękowałem bo mniej więcej za tyle to można kupić całą szklaną gablotę 40x40x180cm z półkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model całkiem przyzwoity. Gratulacje

Mankamenty:

- "pancerne szyby" - przy cabrio rażą szczególnie.

- brak uszczelek przednich i tylnych lamp.

- wycieraczki przedniej szyby jak z wersji RHD (to pewnie nie Twoja wina).

- ta dziwna dziura na klapie bagażnika, to zamek czy coś innego ?

 

Mam w planach ten model, ale chciałbym włożyć mu serducho (silnik F20) i ew. tuning Mugen'a.

 

Jeszcze raz gratulacje - taki model chciałbym mieć u siebie na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugiego (a w zasadzie pierwszego) cywila to jest super.

Świetne zestawienie kolorystyczne wyeksponowane na niezłych zdjęciach.

Jednak trochę widać, że temat cywili jest ci obcy bo "laczki" z kierunkowym bieżnikiem założyłeś odwrotnie ;)

Jeżeli F599 było od Revella, to nie dziwię Ci się, że straciłeś do niego cierpliwość. Tamiya, jak zauważyłeś, jest pod tym względem znacznie lepsza i praktycznie skleja się sama. Nawet jak trzeba coś obrobić to pod narzędziem czuć różnicę w jakości materiału.

Myślę ,że laczki można poprawić koła nie są wklejone na stałe . Nie wiem jak inne modele revella ale 599 gtb nie polecam.

Model całkiem przyzwoity. Gratulacje

Mankamenty:

- "pancerne szyby" - przy cabrio rażą szczególnie.

- brak uszczelek przednich i tylnych lamp.

- wycieraczki przedniej szyby jak z wersji RHD (to pewnie nie Twoja wina).

- ta dziwna dziura na klapie bagażnika, to zamek czy coś innego ?

 

Mam w planach ten model, ale chciałbym włożyć mu serducho (silnik F20) i ew. tuning Mugen'a.

 

Jeszcze raz gratulacje - taki model chciałbym mieć u siebie na półce.

Szyby rzeczywiście lipka, można je poprawić zastępując np kawałkami okładek do bindowania jednak nie chciałem popsuć. wycieraczki zestawowe, takie tylko były. Ta dziura to zamek , zapomniałem maznąć kolorem, do naprawienia. S2000 Tamki polecam

 

Dziękuję za miłe słowa , motywują do następnych prac nad następną...

...Hondą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne modele revella ale 599 gtb nie polecam

Dobrze Cię rozumiem - jakiś czas temu zabrałem się za Mercedesa C126 SEC z Revella (ten ostatni wypust) i też załamałem się po wycięciu i oszlifowaniu tylko kilku elementów. Zreanimowałem od tamtego czasu trzy modele Tamki, a do skończenia tego Revella jakoś nie mogę się przemóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.