Skocz do zawartości

PEUGEOT 207 S2000 Evo - Rajd Swidnicki `13 - Tomek Kuchar


subaroman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzis przyszla pora na pokazanie na forum mojej ostatniej pracy - Peugeota 207 S2000 w wersji Evo, ktorym w 2013 roku Tomek Kuchar zdobywal oesy w rajdzie swidnickim.

Tradycyjnie juz u mnie model jest w skali 1/24 a sam kit jest produkcji belgijskiego Belkits (swietne modele!!), natomiast kalkomanie doskonalej jakosci wypuscilo czeskie Reji Model.

 

Historia tego modelu jest bardzo dluga i zawila, siega dobre 6 lat wstecz. Poczatkowo mial byc on zbudowany jako miniaturka 207ki Solowowa na bazie kalek Mf-zone, jednak projekt po rozpoczeciu nie doszedl do skutku z przyczyn niezaleznych ode mnie. Postanowilem wiec, ze zbuduje kopie Peugeota Krisa Meek`a z uzyciem kalek z zestawu (przemalowalem kaste czesciowo oklejona w barwy Solowowa). Wszystko bylo super do momentu malowania lakierem bezbarwnym. Z jakiegos powodu na kalkach porobily sie oczka na klarze. Proba "wypelnienia" ich lakierem sie nie powiodla, zalalem kaste na amen. Wobec powyzszego nadwozie powedrowalo do mycia w Wamodzie i ostatecznie zakupilem kalki Kuchara i na nich oparlem swoja prace. Problemem byla tez zle odlana i peknieta szyba, ale sklep Domino stanal na wysokosci zadania i szybko dostarczyl nowa i wolna od wad czesc (wielki szacunek).

Pierwszym etapem prac bylo dostosowanie przednich blotnikow i tylnego zderzaka do wersji Evo, czyli ich zwezenie. Dokonalem odpowiednich ciec i przy pomocy super glue i odrobiny szpachli udalo sie przerobic nadwozie. Nastepnie kaste pomalowalem, okleilem i wylakierowalem.

Swiatla zostaly wychromowane z uzyciem farby Spazstix i tutaj musze powiedziec, ze efekt jaki udalo mi sie uzyskac jest swietny (niedlugo zabacze, jak wyjdzie mi chrom na dachu Fiesty Kubicy), zdecydowanie moge polecic te forme chromowania.

Kolejnym etapem prac bylo wykananie podwozia oraz wnetrza, w ktorym to zrobilem pasy na fotele i mocowanie kola zapasowego z uzyciem metalowych czesci. Napisy na siedzeniach i pasach zostaly dobrane wg dokumentacji foto. Zapinki na masce i klapie bagaznika wymienilem na ladniejsze, gdyz te z zestawu nie powalaly wygladem. Na sam koniec prac progi pomalowane zostaly na czarny polmat a za przednie kola trafily malenkie chlapacze w kolorze czerwonym (Pablo - dzieki za foty do dokumentacji).

 

Mimo tylu przeciwnosci losu udalo mi sie projekt S2000 Evo doprowadzic do konca i to chyba z calkiem przyzwoitym rezultatem. Kilka rzeczy mogloby byc lepszych, ale to nastepnym razem.

 

Milego ogladania!!

 

kuchar%20207%20evo%201_zps58ioekin.jpg

 

kuchar%20207%20evo%207_zpseghr5zxl.jpg

 

kuchar%20207%20evo%206_zpsb1mr7glp.jpg

 

kuchar%20207%20evo%205_zpsm4lrnsqv.jpg

 

kuchar%20207%20evo%204_zpshnohuggt.jpg

 

kuchar%20207%20evo%203_zps3i19kw21.jpg

 

kuchar%20207%20evo%202_zpsnd1hbqmv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na zdjęcia w świetle dziennym lub/i w plenerze? Chciałbym zobaczyć, jak ten lakier prezentuje się na słońcu

 

Pozdrawiam

 

Postaram sie zrobic kilka zdjec w swietle dziennym. O ile wogole zobaczymy slonce, bo u mnie to ostatnio towar bardzo deficytowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
jaką farbą malowałeś?

Może nie tylko jaka farba ale jaki lakier nałożyłem na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.