Skocz do zawartości

F1 Red Bull Racing ~1:24


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kolejny ukończony model z mojej nielicznej kolekcji trafił do galerii. Robiony trochę "w ukryciu", na spokojnie, bez żadnego pośpiechu prosto z pudła. Po skończeniu modelu miesięczna przerwa a po niej motywacja do wykonania pierwszej w życiu dioramy, a raczej małej podstawki. By F1 nie stała taka smutna na czarnej podstawce pod gablotą postanowiłem wykonać fragment zakrętu z toru.

 

Sam model dość łatwy i przyjemny do sklejania, z lewej strony (może niezauważalny na zdjęciach) otwór ale już nie mogłem z nim nic zrobić. Podobnie z tylnym spojlerem, jest trochę krzywy co zauważyłem dopiero na zdjęciach. Kalkomania bardzo twarda i niestety miejscami nie przylega do modelu. Używałem zmiękczacza ale nie bardzo pomogło.

 

Kilka słów do podstawki. Całą psiknąłem szarym Vallejo. Spowalniacz wykonałem z zapałek, przeszlifowałem lekko i pomalowałem pactrami. Do kawałka trawy wykorzystałem szorstką stronę gąbki do mycia naczyń oraz lekko wtarłem bułkę tartą. Po skończeniu wydawała mi się zbyt czysta i błyszcząca więc kolejny raz zaryzykowałem i pobrudziłem washem spowalniacz jak i sam tor oraz białą linię toru.

 

Jak na pierwszą podstawkę chyba nie wyszło aż tak tragicznie...

 

Czas na zdjęcia. Wybaczcie że tak dużo ale nie mogłem się zdecydować które wrzucić. Wybrałem 44 fotek ze wszystkich 120 zrobionych podczas sesji.

 

Zapraszam do oglądania!

 

1_zps2xx45slc.jpg

2_zpsmzenjzy8.jpg

3_zpspom524fx.jpg

4_zpswadtwmar.jpg

5_zps4u5dl9zp.jpg

6_zps9k3nga2a.jpg

7_zpsnyeppnho.jpg

8_zpsthur8fqz.jpg

9_zpsyzzaywl4.jpg

10_zpsinzwjvxu.jpg

11_zpstwpdgltu.jpg

12_zpsdlrrxtdo.jpg

13_zpshlvnjlsa.jpg

14_zpslqvedmai.jpg

15_zpsahuedhn3.jpg

16_zpspxyj3qb5.jpg

17_zpskyqcwr0y.jpg

18_zpsykns46lc.jpg

19_zps2fbfmvgq.jpg

20_zpssgbmgu4m.jpg

21_zpsdyhpeglw.jpg

22_zpsvrcegkzc.jpg

23_zps8emkw59q.jpg

24_zpsjxzjsub2.jpg

25_zpsnl64bd04.jpg

26_zpsedkpegm9.jpg

27_zpsytfgjz9c.jpg

28_zpsapicozt3.jpg

29_zpso8jghowp.jpg

30_zpslji2uspu.jpg

31_zpscxvlcem8.jpg

32_zpswq60zrk9.jpg

33_zpsbtfankra.jpg

34_zpstxlzaash.jpg

35_zpsmhvohdgk.jpg

36_zpsbd5muyzx.jpg

37_zpsgohbltg1.jpg

38_zpsh9ypgdid.jpg

39_zpsvsf8k6uk.jpg

41_zps4patmo7m.jpg

42_zpsjzrdnqpl.jpg

43_zpsuhtm4ppc.jpg

44_zpsvwb6hf0f.jpg

45_zpsahsinnti.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O krzywym tylnym skrzydle pisałeś i Ty i koledzy, więc nie będę powtarzał. Podoba mi się zarówno model, jak i podstawka, jednak sama kompozycja nie bardzo - skoro bolid jest w zakręcie, to powinien mieć kierowcę. Swoją drogą, nie zostały Ci kalki do bolidu Webbera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny w galerii i kilka napisanych słów.

 

kzugaj co miałeś na myśli pisząc że szkoda że nie Ventylowy?

 

dumapolski tak jak wspomniałem, przy sklejaniu modelu nie miałem w głowie robienia podstawki, dopiero po czasie przyszła myśl by zaryzykować i zrobić. Dlatego kierownica jest prosto. Spróbuję lekko skręcić ale będę musiał uważać by nie złamać. Co do kalek to trochę mi zostało zbędnych więc priv jeśli byłbyś zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel dobre ciekawe od czego:) byl tez ogorek jak dobrze pamietam

Tak jak kolega wyzej napisal to taki rodzaj przezwiska. Swoja droga gosc wygral 4 tytuly z czego 2 w ostatnim wyscigu z niewielka przewaga punktowa i glownie dzieki bardzo dobremu bolidowi. Talen z niego zaden bo gdyby nie wypadek RK w Kanadzie w 2007 to pewnie nikt by sie nim nie zachwycal. Przechodzac do Ferrari kozaczyl ze bedzie lepiej jezdzil niz Alonso. Niech dadza wszystkim ten sam bolid i wtedy mozna byloby powiedziec kto jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.