Skocz do zawartości

IJN KONGO 1944 r. (Aoshima 1:350)


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad roku zmagań prezentuję swój pierwszy w życiu model. Zestaw z Aoshimy (1:350) okazał się bardzo średni. Waloryzacja zestawem dedykowanym Flyhawka, artylerią AA z Veteran Model i szalupami z Hasegawy. Jako, że dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem sklejenie tego zestawu to była ciągła nauka. Podziękowania dla wszystkich Kolegów, którzy wspierali mnie i doradzali.

Wątek warsztatowy tutaj: viewtopic.php?f=89&t=23786

 

GALERIA:

IMG_2352.jpg

 

IMG_2327.jpg

 

IMG_2298.jpg

 

IMG_2290.jpg

 

IMG_2312.jpg

 

IMG_2186.jpg

 

IMG_2188.jpg

 

IMG_2193.jpg

 

IMG_2194.jpg

 

IMG_2195.jpg

 

IMG_2196.jpg

 

IMG_2200.jpg

 

IMG_2202.jpg

 

IMG_2204.jpg

 

IMG_2207.jpg

 

IMG_2214.jpg

 

IMG_2215.jpg

 

IMG_2220.jpg

 

IMG_2222.jpg

 

IMG_2230.jpg

 

IMG_2238.jpg

 

IMG_2248.jpg

 

IMG_2250.jpg

 

IMG_2266.jpg

 

IMG_2253.jpg

 

IMG_2270.jpg

 

IMG_2279.jpg

 

IMG_2343.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - co to jest ta drewniana platforma zamocowana na rufie bakburty? Czasami widuję dwie platformy na obu burtach a czasami tylko jedną - ktoś mnie wtajemniczy w temat

To ster awaryjny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pochwały

 

Mam pytanko - co to jest ta drewniana platforma zamocowana na rufie bakburty? Czasami widuję dwie platformy na obu burtach a czasami tylko jedną - ktoś mnie wtajemniczy w temat

 

Myślałem, że to rodzaj platformy do prac konserwacyjnych, ale zdaje się że to rodzaj jakiegoś awaryjnego steru. Chociaż szczerze powiedziawszy pewności nie mam, ani pojęcia jak to mogłoby działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych pięciu zdjęciach model prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Zasługą tego jest mnóstwo detalu i realistyczny sposób pomalowania modelu . Cieszą różne smaczki, jak detalowanie samolotów. Ale ..zastrzały w dwupłacie wyglądają bardzo dziwnie i rzuca się to w oczy. Nienajlepsze wrażenie robią elementy przeźroczyste w "wieży dowodzenia". Pozostałe drobne niedokładności gubią się w morzu detali i detalików, a ogólne pierwsze wrażenie jest powalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..zastrzały w dwupłacie wyglądają bardzo dziwnie i rzuca się to w oczy. Nienajlepsze wrażenie robią elementy przeźroczyste w "wieży dowodzenia"

 

hehe, zastrzały to efekt kombinowania - najpierw zrobiłem je z żyłki a potem coś skiepściłem i zrezygnowałem z żyłek na rzecz blaszanych zastrzałów - wiadomo czym takie kombinacje na pomalowanym modelu się kończą. Co do "szybek" to przeżyły one naprawdę sporo wliczywszy w to popsikanie surfacerem po pomalowanej i sklejonej sekcji.

 

Mam nadzieję, że kolejne modele będą znacznie lepsze i mniej czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę. Po prostu nie wierzę, że to jest Twój pierwszy model. Gdybyś zobaczył mój ...

Wysoko zawiesiłeś sobie poprzeczkę biorąc Japońca na warsztat. Jednak dałeś radę, brawo

Model na prawdę niezły i drobiazgowy, ma klimat. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanko - co to jest ta drewniana platforma zamocowana na rufie bakburty? Czasami widuję dwie platformy na obu burtach a czasami tylko jedną - ktoś mnie wtajemniczy w temat

 

To coś drewniane na bakburcie to pomost ratunkowy, bynajmniej taką nazwę znalazłem w neci. To nie jest ster.

 

Model super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś drewniane na bakburcie to pomost ratunkowy, bynajmniej taką nazwę znalazłem w neci. To nie jest ster.

 

Model super

 

Pierwszy lepszy link do jakiegokolwiek zestawu waloryzującego z tym elementem :

 

http://www.saharahobby.pl/alliance-model-works/4444-nw35044-wwii-ijn-emergency-rudders-and-propeller-guard-cages-1-350.html

 

Chyba w 98 % i u różnych producentów zestawów ten element zawsze jest określany jako ster.

Inna sprawa,że jakoś logicznie nie do końca wiem jak sensownie tego użyć w charakterze steru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Chyba w 98 % i u różnych producentów zestawów ten element zawsze jest określany jako ster.

Inna sprawa,że jakoś logicznie nie do końca wiem jak sensownie tego użyć w charakterze steru.

Znalazłem coś takiego...

 

emergency_rudder.jpg

 

W sumie można się troszkę zorientować, jak to działało... Ktoś przetłumaczy z 'krzaczków" na nasze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.