Skocz do zawartości

JMSDF SORYU Pit-Road 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

W kolejnym japońskim projekcie przedstawiam "Błękitnego Smoka", okręt podwodny SS-501 Sōryū (klasy Sōryū). Ten przedstawiciel największych we Japońskich Morskich Sił Samoobrony okrętów podwodnych wyposażony w silnik Stirlinga jest równocześnie jednym z największch okretów podwodnych na świecie z napędem konwencjonalnym.

 

Wypust Pit-Road'a z 2011 oceniłbym w skali 1-10 na 7. Przeróbk niwiele, otwarty właz nad sterem, poręcze wymienione na blaszki samoróbki i powklejane lampy. W założeniu warsztat miał być żywicznym eksperymentem. Wymyśliłem sobie, że zamiast standardowej podstawki w przypadku okrętu podwodnego aż prosi się o "zatopienie go w wodzie".

Generalnie choć nie wszystko wyszło tak jak chciałem ekspertyment uznaję za udany, a zebrane doświadczenia zaaowocują, mam nadzieję bardziej udanym i ambitnym projektem. Dodam jeszcze, że użyłem do wykonania formy silikonu odlewniczego, sam odlew to żywica epoksydowa translux barwiona farbą do witraży. Podstawka to samoróbka maskująca połączenie dwóch bloków żywicy.

 

Dla ciekawskich warsztat: viewtopic.php?f=89&t=32842

Luźna inspiracja:

4044123993_41ece7694b_o.jpg

 

A oto galeria JMSDF Soryu idący na małej prędkości w położeniu nawodnym

 

IMG_3799.jpg

 

IMG_3916.jpg

 

IMG_3819.jpg

 

IMG_3821.jpg

 

IMG_3916.jpg

 

IMG_3927.jpg

 

IMG_3928.jpg

 

IMG_3929.jpg

 

IMG_3920.jpg

 

IMG_3893.jpg

 

IMG_3888.jpg

 

Kilka zdjęć z tradycyjną groszówką:

 

IMG_3883.jpg

 

IMG_3881.jpg

 

IMG_3871.jpg

 

IMG_3864.jpg

 

IMG_3868.jpg

 

Jeszcze kilka ujęć:

 

IMG_3858.jpg

 

IMG_3842.jpg

 

IMG_3830.jpg

 

IMG_3831.jpg

 

IMG_3933.jpg

 

Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje a i podstawka bardzo ciekawa. Jak i z czego zrobiona? Jakiś mały tutorial ?

Uklejona właściwie w jeden wieczór. Z 2 mm profili wyciąłem ramknę, podstawkę, ścianki boczne, napaskałem szpachli, szlifowanko, czarny błyszczący i lakier błyszczący.

 

Z mojej strony jest jedno ale........ale nie będę się wypowiadał bo jak na pierwszy raz to jest i tak mega zaj......

Uuuuu, uwag to ja mam sporo, począwszy od nienajlepiej oddanej fali napływającej na dziób okrętu- nie powinno być spienienia na przed dziobem. w każdym razie poproszę o "ale", bo robię relacje żeby doskonalić warsztat.

 

ale model ma jedną wadę!! jak mówiłem wcześniej nie jest mój

Chętnie zamienię na schnella i jeszcze dopłacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć schnella w stanie surowym i złożyć go samemu lepiej, niż BALROG

Ale by się zdołował wtedy

 

I tu się mylisz

 

Życzę każdemu z was byście wykonali schnella lepiej odemnie, tak szczerze od serca!

 

dumapolski czekam na twojego schnella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe sercu pochwały

 

Piana to foam and snow ale następnym razem muszę pokombinować bo niezdawalająca jest faktura.

Póki co pozdrowienia z urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dopiero teraz zauważyłem ten model w galerii. Wykonanie super nigdy nie widziałem jeszcze tak fajnie zrobionej podstawki do modelu . Bardzo mi się całość podoba choć nie znam się na podwodniakach japońskich kompletnie a szczególnie nowych. Wicęj takich

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.