Skocz do zawartości

USS WASHINGTON 1/700 Trumpeter


Agillus68

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Na wstępie wypada się przedstawić. Mam na imię Mariusz i mieszkam w małej mieścince koło Gliwic. Modelarstwem zajmuję się dość długo, lecz nigdy nie robiłem okrętów (zwłaszcza tak małych). Na jesień zeszłego roku postanowiłem spróbować swoich sił w tak trudnej materii jak 1/700. No i spodobało mi się. Popełniłem oczywiście dużo błędów i do końca nie jestem w 100 procentach zadowolony z efektów. Mam nadzieję, że następny projekt będzie lepszy. Tym bardziej, ze podczas prac nad Washingtonem zacząłem zbierać kolejne elementy wyposażenia dla okręcików USA i Japońskich. Model przedstawia okręt z 1942 roku. Nie poprowadziłem warsztatu, gdyż do końca nie wiedziałem, czy projekt wyjdzie. A jak wyszło oceńcie sami.

 

Pozdrawiam

Agillus68

 

PICT0124.JPG

 

PICT0120.JPG

 

PICT0116.JPG

 

PICT0117.JPG

 

PICT0118.JPG

 

PICT0126.JPG

 

PICT0127.JPG

 

PICT0128.JPG

 

PICT0129.JPG

 

PICT0130.JPG

 

PICT0132.JPG

 

PICT0133.JPG

 

PICT0138.JPG

 

PICT0139.JPG

 

PICT0142.JPG

 

PICT0143.JPG

 

was1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model i... GENIALNA WODA, jak????

 

Na poczatku nie wiedziałem, jak się za nia zabrać. Jest tyle metod i jak tu wybrać odpowiednia dla siebie? Ja postawiłem na papier toaletowy i jestem zadowolony. Na poczatku przyciałem podstawkę z panelu podłogowego i przykleiłem do najtańszej ramki z obrazu kupionej na portalu aukcyjnym.

Główne dwie fale wymodelowałem z modeliny Tamiya. Pofalowane morze to miekki papier toaletowy paćkany od góry pędzlem moczonym w mocno rozrzedzonym wikolu. Gdy to wszystko wyschło papier utworzyl pomarszona powierzchnię, która pomalowałem zwykłymi farbami olejnymi dla artystów (takie w tubce). Po dwóch, trzech dniach poszedł na to błyszczacy werniks (kilka warstw). Na samym końcu użyłem żelu akrylowego firmy "Idea" (heavy) do zrobienia bialej piany. Zmieszałem go z białym akrylem i na gotowo powstala biała piana. Mam nadzieję, że w późniejszym okresie popracuję nad wzburzonym morzem i większymi falami.

 

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "Klub siedemsetkowy" się rozrasta. To cieszy !

2. Bardzo dobry model. Ma smaczki(pokrowiec na kabinie kingfishera, całkiem dobry malunek, niezły detal, i fajną wodę. I to z papieru toaletowego !! Jak ja lubię takie patenty !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dzieki za miłe przyjęcie i ciepłe słowa. Następny projekt już się rozkręca ( lotniskowiec USS Essex z Trumpetera). Na razie jeszcze nie ma co pokazywać, ale relacja będzie.

 

Pozdrawiam

Agillus68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To świetna wiadomość.....Tym bardziej się cieszę bo chyba dożyłem czasów kiedy w dziale okrętowym jest podobna ilość 700-tek co 350-tek....kiedyś 700-tka była rzadkością ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dzieki za miłe przyjęcie i ciepłe słowa. Następny projekt już się rozkręca ( lotniskowiec USS Essex z Trumpetera). Na razie jeszcze nie ma co pokazywać, ale relacja będzie.

 

Pozdrawiam

Agillus68

 

Ale fajnie...

Panowie spod znaku Wschodzącego Słońca. Może jakaś odpowiedź ? - Spiton - może zaległe Akagi ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICT0132.JPG

Bardzo mi się podoba jak pocieniowałeś tą nadbudówkę.

Natomiast co się tyczy wody. Dobrze jest malować wszystkie bajery przed położeniem warstwy przezroczystej. I uważać z malowaniem piany. bo to zawsze wygląda tak sobie. Lepiej rozjaśnienie odkosów i innych takich rozjaśnić, jeszcze na etapie malowania podłoża.

 

Blacman ,pomyślę ,-)) Na razie muszę skończyć wrak Tone , bo chciałbym go przytaszczyć do Wrocławia. Ale Akagi .... kurde brzmi super !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.