Skocz do zawartości

USS Missouri 1/200 (Trumpeter set + Pontos PE + Eduard PE)


Voyteque

Rekomendowane odpowiedzi

Okręt jest super , ale te samoloty SC1 "Seahawk" to powinny być raczej w kolorze ciemnoniebiesko-błyszczącym, nt. dokładnego opisu koloru może wypowiedzą się " lotnicy". Szkoda też że nie robią figurek z teledysku "If could turn back time" Cher wtedy ten pancernik byłby o wiele ciekawszy . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda też że nie robią figurek z teledysku "If could turn back time" Cher wtedy ten pancernik byłby o wiele ciekawszy . Pozdr. A.

 

Hola hola, takie figurki to dla pancernika z lat 90-tych, bądźmy poprawni merytorycznie

 

Okręt pięknie zrobiony i w sam raz "wyeksploatowany", ale figuranci no nijak mi się na nim nie podobają. Na fajnie zróżnicowanych kolorystycznie pokładach i nadbudówkach wyglądają jak jednobarwne plamy. A może ja po prostu nigdy się nie przekonam do figurek w modelarstwie okrętowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ja po prostu nigdy się nie przekonam do figurek w modelarstwie okrętowym...

 

O... to widzę, że nie jestem odosobniony w tym temacie..

 

Ale bydle piękne. Z resztą już to pisałem.. Z całym szacunkiem dla pancerniakow... nic tak nie zdobi biura czy salooOnu jak dobre pływadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki model i do tego takiego sławnego okrętu to prawdziwe Dzieło! Bardzo mi się podoba.

Mam tylko małą uwagę do kolorów. Chodzi mi o lufy Boforsów 40mm i Oerlikonów 20mm. One chyba powinny być czarne lub w kolorze gun metal. Wstawiam również filmik o ataku Kamikaze z 11.04.1945. Samolot Japoński uderzył w prawą burtę Pancernika, co ciekawe wgniecenie jest widoczne do dzisiaj :-) fajnie by było gdybyś je jakoś zaznaczył, bo napewno 2 września 1945 też tam było. Na filmiku widać również kolory luf.

 

FILMIK

 

WGNIECENIE https://www.tripadvisor.com.pe/LocationPhotoDirectLink-g60982-d105445-i107107225-Battleship_Missouri_Memorial-Honolulu_Oahu_Hawaii.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręt ładny, dużo detali. Podoba się. Figuranci już mniej, może jakiś wash załatwił by sprawę. Są za jednolici bym powiedział.

Chętnie bym skleił coś w tej skali, ale musiałbym jakieś nowe lokum znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

pięknie dziękuję za miłe słowa. Biorąc pod uwagę, że to 3 mój okręt w życiu, a 1 w tej skali i z tak dużą ilością detali to jestem dość zadowolony.

 

A teraz kilka odpowiedzi:

 

1. Seahawki w dobrym kolorze są tylko przesadziłem z wash'em niestety i rzeczywiście uciekł kolor. Jest nauczka na przyszłość...

 

2. Figurki. No cóż, już to Gała pisał na etapie relacji budowy. Próbowałem różnych rozwiązań z wash'ami, ale żaden z efektów mnie nie zadowolił i zostawiłem tak. Tak też nie jest dobrze - zgodzę się.

 

3. Boforsy pociemniałem panelliner'em i wyszło jak wyszło. Następnym razem muszę się bardziej do tego przyłożyć...

 

4. Wgniecenie po ataku kamikaze. Nie wiem ile razy oglądałem ten filmik w trakcie budowy i jakoś głupi nie wpadłem na to, że warto było to odtworzyć, a szczególnie przy takim poziomie doszczegółowienia modelu... Następnym razem takie uwagi to poproszę na etapie, gdy jeszcze mogę coś z tym zrobić a nie w galerii!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.