Skocz do zawartości

1e Poolse Pantserdivisie Moerdijk, Netherland - Przeskok


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Po dość długim czasie ukończyłem scenkę.

Grupka żołnierzy pod osłoną czołgu stara się przeskoczyć na drugą stronę ulicy/skrzyżowania/placu.

3Brygada Strzelców, zwani bloody shirts wspierani przez 24 Pułk Ułanów.

Gdzieś w Moerdijk, Holandia 1944.

DSCF8013.jpg

DSCF8012.jpg

DSCF8011.jpg

DSCF8010.jpg

DSCF8009.jpg

DSCF8008.jpg

DSCF8007.jpg

DSCF8004.jpg

DSCF8003.jpg

 

DSCF8001.jpg

 

DSCF7998.jpg

DSCF7997.jpg

DSCF7995.jpg

DSCF7993.jpg

DSCF7992.jpg

DSCF7991.jpg

DSCF7990.jpg

DSCF7989.jpg

 

DSCF7987.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując jednego pseudo krytyka kulinarnego

 

"FENOMENALNE"

 

Pomijając kwestie zgodności z oryginałem zostawiam to shermanofilom.

Dla mnie: model - super

figurki - fenomenalno-genialne

całość dioramy - bomba

no i miło widzieć profesjonalnie zrobione zdjęcia.

 

Życzę wszystkim takich modeli i zdjęć.

 

PS do Autora czekam na następne.

 

Mam dziwne wrażenie że zobaczę te zdjęcia niedługo w jakiejś gazecie modelarskiej. Czego oczywiście serdecznie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nic sensownego co już nie zostało napisane do głowy mi nie przychodzi. Oprócz zwyczajowo efektownego rezultatu, ciągle nie mogę się nadziwić jakością zdjęć i łatwością z jaką widownia - w tym ja -jest zaskakiwana.

 

 

zobaczę te zdjęcia niedługo w jakiejś gazecie modelarskiej

np.: Military Modeling International, bo na nasze to... szkoda prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czołgu, to już Rafał zdążył nas przyzwyczaić, że jest klasą sam dla siebie. Ale jeśli chodzi o figurki, to od czasu PzInż 130 przepaść jest ogromna. Też chciałbym w takim tempie rozwijać warsztat.

 

Swoją drogą ciekawy patent z tą niemiecką saperką u celowniczego Brena. Masz na to kwity, czy licencia poetica?

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

 

Racja, gęś opadła - to tylko i wyłącznie z mojej winy, cofnięte kółko napinające..ale to Friule.

Podciągnięcie i doklejenie załatwi sprawę(żadna obrona, z faktem się nie dyskutuje, do poprawy).

Obawiam się także, że muszę przyciemnić kolby - nieco za jasne wyszły.

Ujmuje całości także podstawka, cóż, taki flejtuch podstawkowy ze mnie i interesuje się tym co na, a nie w koło.

 

Erolek, Usańczyki Lugerki kolekcjonowały - to jest właśnie jak to ująłeś - licencia poetica . Fanty wojenne, zdobyte na wrogu.

 

W gazetach miałem już od sporego czasu możliwość zamieszczania artykułów, ale z takich czy innych powodów na razie omijam.

 

 

Ok, to ja sobie poknuję coby tu znów napsuć, biorąc pod uwagę fakt..że znów coś może nie iść po mojej myśli, wypali coś pobocznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się także, że muszę przyciemnić kolby - nieco za jasne wyszły.

 

Tym bym się nie przejmował. Znajomy ma kolekcję Enfieldów i odcienie drewna są od prawie czarnego, po jasnopomarańczowy. Przy czym większość czwórek, z którymi miałem do czynienia jest generalnie znacznie jeaśniejsza od SMLE (czyli mk.III). Moim zdaniem odcień jest w sam raz.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Kolega mi głowę suszył..że za jasne.

Pokazałem Mu właśnie zdjęcie, gdzie były ułożone bodajże 4 w różnych odcieniach - od jasnego po ciemny - jest ono w google.

Zrobię inaczej, dam 1, może 2 sztuki ciemniejsze i tyle.

Dzięki raz jeszcze za pomoc merytoryczną.

 

 

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu....... Kurcze... w pierwszej chwili pomyslałem.."ten Gościu potrafi zniechęcic" do modelarstwa. Toz to jest chyba poziom nieosiagalny dla wielu modelarzy, dla mnie też (eszcze) nie. Ale zaraz pomyslałem.. "kurcze, toz to drogowskaz, do czego dążyc" Model i otoczenie powala na kolana ale powiem Ci, ze Twoje figurki wygladaja jak ludzie, bardzo realistycznie. Po prostu tak jakbys tą sytuację wyrwał z jakiegos konkretnego zdarzenia i zatrzymał w czasie. Jak tylko zwątpię.... bede wracał do tej dioramy. Zwaliłem te wszystkie zdjecia na komp i analizuje,. Bez końca.... SUPER...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam podobne odczucia oglądając o niebo lepsze prace od tej(albo podobne, tyle że mnie się wydaje co innego) to jest ten tzw. pozytywny kop.

Że w między czasie przeskoczysz tłum, to dobrze - nie warto się oglądać za siebie. Byleby do przodu.

Słowo wybrane z Twojej wypowiedzi - JESZCZE - bardzo do tego wszystkiego pasuje, jak ulał wręcz.

Koledzy, do roboty, po prostu do roboty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięęęęęęęęęęęęęękna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Model umknął mojej uwadze, bo nie szukałem go tam gdzie potrzeba. Podoba mi się. I tak mi się podoba, że oczu oderwać nie mogę. Chyba przez wrodzoną skromność piszesz o jakiś tam błędach i poprawkach. Co tu poprawiać....... Jest super i już! A manekiny wymiatają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marioba, nie.

Godło powinno pójść jakieś 4 mm w inna stronę...ale dowiedziałem się po fakcie.

Wiedza i interpretacja np Jacka...ach, wymieniaćby bez końca.

Wielu osobom zależało i poza tym innych błędów nie ma.

Ważne ze się staramy, nie wszytko nam dane..ale jak nam dadzą.....marioba..kiedys zrobim scenke "zamknij mordę " ;)

Na razie się szkolmy !

HNY;)

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wyślij jakieś zbliżenia (choć nie wierzę że coś by to dało) bo nie ma się do czego przywalić, a diorama jest wspaniała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.