Skocz do zawartości

Powstanie Warszawskie 1/35 - "Polnische Banditen"


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wszystko jak zwykle fantastycznie (szczególnie ściana i drut kolczasty), aczkolwiek na opasce nie powinny znajdować się litery AK, a WP oraz orzeł w koronie.

 

Sam pomysł na dioramkę jak zwykle świetny i godny pochwały

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna scenka i wykonanie na wysokim poziomie... Sam od dłuższego czasu mam ochotę zrobi coś z powstania (byłaby to moje pierwsza dioramka). Do kolegi robotnika, podejrzewam, że kolega Gościu w dośc sarkastyczny sposób wstawił określenie naszych dzielnych powstańców używane przez tych z wronami na czole...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję świetnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka wykonana doskonale, mam tylko jedno pytanie odnośnie tytułu:

co ma oznaczać drugi człon tytułu -"Polnische Banditen" ?

Czy twoim zdaniem Powstańcy Warszawscy to bandyci ??, bo ja tak to rozumiem.

 

Tak Niemcy nazywali warszawskich powstańców i w ogóle podziemie w Polsce w czasie II wojny. Podobnie miasta gdzie silne były wpływy podziemia nazywano Banditenstadt (np. Radomsko), a wsie Banditendorf (np. Rzejowice w powiecie Radomszczańskim).

 

W czasie drugiej (sowieckiej) okupacji podziemie zbrojne również było nazywane (i niestety często nadal jest nazywane) bandami przez co wrzuca się je do jednego worka z prawdziwymi bandami rabunkowymi, powszechnie działającymi w powojennej Polsce.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to tak panie Gościu, zaczynać warsztaty i nie kończyć? Żartuję oczywiście.

Bardzo fajnie, że na forum mamy kolejną pracę nawiązującą do Powstania Warszawskiego. Technicznie, jak zwykle wysoki poziom. Najbardziej do gustu przypadła mi ściana oraz kamuflaż na mundurze powstańca z panzerfaustem. Jedynie bruk wydaje mi się jakiś taki czysty i kolorowy, zwłaszcza od strony niemieckiego żołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wykonanie na wysokim poziomie.Figurki,plakaty jak cała wineta super.

Osobne gratulacje należą się też za rzadki temat. Wielkie brawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka wykonana doskonale, mam tylko jedno pytanie odnośnie tytułu:

co ma oznaczać drugi człon tytułu -"Polnische Banditen" ?

Czy twoim zdaniem Powstańcy Warszawscy to bandyci ??, bo ja tak to rozumiem.

 

Tak Niemcy nazywali warszawskich powstańców i w ogóle podziemie w Polsce w czasie II wojny. Podobnie miasta gdzie silne były wpływy podziemia nazywano Banditenstadt (np. Radomsko), a wsie Banditendorf (np. Rzejowice w powiecie Radomszczańskim).

 

W czasie drugiej (sowieckiej) okupacji podziemie zbrojne również było nazywane (i niestety często nadal jest nazywane) bandami przez co wrzuca się je do jednego worka z prawdziwymi bandami rabunkowymi, powszechnie działającymi w powojennej Polsce.

 

Pozdrawiam

Kornik

 

Tak sie składa że ja to wszystko wiem

Chodzi mi o tytuł:

-Powstanie Warszawskie 1/35 - to czas w jakim dzieje się scenka oraz skala.

-"Polnische Banditen" -to opis kogo lub co przedstawia

Ja rozumiem to tak:

-scena przedstawia "Polnische Banditen", które zaraz rozwalą ,,porządnego,, Niemca z pancerfausta.

Wiem że to chory kraj, ale trochę szacunku dla Powstańców!, was nie było by dziś stać na takie poświęcenie.

No chyba że autor jest Niemcem to wtedy go rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak widzę sens i proszę Administratora lub moderatora o usunięcie tej galerii ostatecznie o zmianę tytułu, ponieważ obraża on Żołnierzy powstania warszawskiego, to nie byli bandyci tylko żołnierze panie gościu!!

 

LOL. Od kiedy tytuł dioramy jest odzwierciedleniem poglądów autora? "RJ" chciał zapewne określić powstańców z perspektywy niemców, mianem bandytów - taki tytuł jest ciekawszy, niż po raz kolejny "Powstanie Warszawskie 1944"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie uważam jak Italeri. Taka polemika moim zdaniem jest nie na miejscu - odwraca uwagę od sedna sprawy czyli pięknej dioramy Rafała. Równierz, że wydaje mi się, że Rafał chciał przedstawić wydarzenie z perspektywy Niemców. Zresztą Niemiec coś wykrzykuje, można to równierz zinterpretować, że są to właśnie te słowa "Polnische Banditen".

 

taki tytuł jest ciekawszy, niż po raz kolejny "Powstanie Warszawskie 1944"..

 

Z tym stwierdzeniem się nie zgodze - taki tytuł to ewenement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota. Sam teraz robie coś w tym rodzaju niebawem postaram sie wstawić. Przyczepiam(no musze niestety) się do opaski zmień z AK na WP. Prócz tego hełm francuzik ujdzie ale orzeł to w koronie. Prócz tego to super robota.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem tą galerię kilku osobom(nic nie sugerując) i wszyscy stwierdzili to samo:

scena zatytułowana "Polnische Banditen" , a więc przedstawia Polskich bandytów.

Ok, jeśli uważacie że powstańcy to byli bandyci to trudno muszę się z tym zgodzić.

Szkoda że ci nieliczni ,,bandyci,, którzy jeszcze żyją, tutaj nie zaglądają.

Swoją drogą to zaczynam rozumieć co i dlaczego zaszło w Warszawie 11 listopada 2011 roku w dniu Święta Niepodległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli uważacie że powstańcy to byli bandyci to trudno muszę się z tym zgodzić.

 

Przecież nikt, nic takiego nie powiedział. Sam osobiście uważam każdego walczącego z najeźdźcą za bohatera.

Jeśli dobrze rozumię, patrząc wedle twego poglądu to każdy sklejacz niemieckiej pancerki był by faszystą/nazistą, nie był by patriotą a zdrajcą ojczyzny nie patrząc na osobiste poglądy jednostki.

Jak dla mnie nie ma sensu ciągnąć dalej tego sporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robotnik trochę się pogubiłeś widzę. To forum modelarskie i tytuł galerii nic nie wskazuje pooglądaj inne tytuły to się przekonasz. Jestem patriotą i nie widzę nic zdrożnego w tytule tej galerii. Wywołujesz burzę w szklance wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdyby Rafał pokazał scene w której żolnierz Wermachtu w taki czy inny sposób znęca się nad "Polskimi bandytami" to by się można oburzyc na autora, a tak to tylko tytul, a nie po tytule się powinno oceniać czyjąś prace.

Jak dla mnie to praca bardzo dobra. Bardzo mi się podoba wielowymiarowość tego projektu, oglądając ją z trzech różnych stron "opowiada" trzy różne historie/zdarzenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli uważacie że powstańcy to byli bandyci to trudno muszę się z tym zgodzić.

 

Przecież nikt, nic takiego nie powiedział. Sam osobiście uważam każdego walczącego z najeźdźcą za bohatera.

Jeśli dobrze rozumię, patrząc wedle twego poglądu to każdy sklejacz niemieckiej pancerki był by faszystą/nazistą, nie był by patriotą a zdrajcą ojczyzny nie patrząc na osobiste poglądy jednostki.

Jak dla mnie nie ma sensu ciągnąć dalej tego sporu.

 

Też kleję niemiecką pancerkę , to nie ma nic do rzeczy

 

Robotnik trochę się pogubiłeś widzę. To forum modelarskie i tytuł galerii nic nie wskazuje pooglądaj inne tytuły to się przekonasz. Jestem patriotą i nie widzę nic zdrożnego w tytule tej galerii. Wywołujesz burzę w szklance wody

 

Nie , nie pogubiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.